Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kada sam umoran, Krist mi daje odmor

Go down 
+2
Jevrejin
Luther
6 posters
Autor/icaPoruka
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimepon svi 14, 2007 12:19 am

Krist Isus nam krijeoi dušu i srce
Mene je jučer na službi u crkvi bogato blagoslovio i dao mi mir kojeg sam pun i sada kada ovo pišem.
Kako je samo divan naš Gospodin, Njegova ruka je nad nama i štiti nas, utočište je naše, naš mir... ŠALOM!
Slava Mu, o kako je divan beskrajni mir Njegov!
AMEN
Slava Knezu Mironosnom koji nam daje odmor i okrijepu srcima našim! cheers
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimeuto svi 15, 2007 4:04 pm

Istina je, samo Hrsitos daje odmor. On je nas mir, i kada On dodje u nas, Njegov mir je s nama. I na tom mestu, u Hristu, treba neprekidno prebivati.


Slava Isusu, za Njegove neizmerne blagoslove.
[Vrh] Go down
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimesri svi 16, 2007 8:21 am

Svakog jutra, iz dana u dan, iznova dolazim Hristu da bih bio sa Njim.

Tu kod Njegovih nogu, primio sam, obilje blagoslova zbog kojih sam veoma sretan.


Zelim da svi naucimo tajnu sile Hristove prisutnosti, koju mozemo primiti u Hristovoj pristunosti.

Hvala Ti Gospode.
[Vrh] Go down
dragomir




Broj postova : 7
Registration date : 17.05.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimepet svi 18, 2007 5:57 am

Da prijatelji, kolika je privilegija biti u Hristu, u Hristu Isusu, kako je blagoslovljen taj mir koji prevazilazi svaki razum.

Kako je bila teska ta noc puna izazova kada je Sveti Sin Boziji izgovorio te dragocene Reci,

Mir svoj dajem vam mir svoj ostavljam vam, ne dajem vam ga kao sto ga svet daje da se srce vase ne plasi i da se ne boji.

Slava Bogu za taj dragoceni mir koji prevazilazi svaki razum, kako su ljudi vekovima ziveli i uzivali u tom miru, kako su se sa im blazenim mirom suocavali sa izazovima zivota, kako su ti heroji vere u miru zaklopili oci i otisli u bolji svet da cekaju uskrsuce, kako mi mozemo odmarati znajuci da Bog nikada ne moze izneveriti, kako mi blazeno mozemo pocivati na obecanju.

On je rekao, i mi koji smo zivi necemo preteci umrle, jer ce Gospod na zvuk trube na glas arhanjela sici sa Neba, i mrtvi u Hristu ustace prvi, a ona cemo i mi preostali biti promenjeni u trenuktu u treptaju oka da budemo u telu koje je kao Njegovo prolsavljeno.

Kako Slavne Reci, i kako slavno obecanje, da moja dusa odmara na tim Recima.

Da zaista, Gospode Isuse tvoj mir prevazilazi svaki razum!
[Vrh] Go down
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimesub svi 26, 2007 2:16 pm

Stalni odmor i mir u Kristu,to je nešto divno što BOg ima za svoju djecu.
Zašto pišem stalni odmor?
Jer se taj mir i odmor ne mjenjaju s obzirom na situaciju.
I kad je najteže ah taj slatki mir i odmor koji mi niko nemože oduzet,nitko ni svi đavli pakleni.To je stalnost i nepoljuljanost Kristovog kraljevstva u našim srcima.Ništa ti nemože uništiti taj mir,e to treba iskusiti dragi moji.
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimesri svi 30, 2007 2:54 pm

To je nevjerovatno !

Nešto što je izvan nas, a i u nama. Kraljuje nad našim tijelima. Živi, bodri nas, vodi nas, zauzima se za nas, tješi nas, hrabri nas, ozdravlja nas, živi za nas...

...sjećam se dana kad sam se obratio, nisam spavao čitavu noć i ujutru sam samo produžio na fakultet odmoran, svjež, kao da sam se tek probudio nakon ugodnog sna... nevjerovatno, On raste u nama skladišteći pri tom mir i blagostanje u našim srcima, kako da mu zahvalimo na svemu tome? Sve osim života bilo bi malo !!!

Hvala Gospodinu

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor 36_3_22
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimečet svi 31, 2007 3:00 am



To je istina. I ja znam kada sam se obratila, i doživjela Živoga KRista,
cijelu noć nisam spavala a sljedeći dan na
faksu ko da sam spavala 2o sati.
KRist koji je mir on ispinja štovatelje
svoje mirom, blagostanjem, radošću i
svakim blagoslovom duhovnim. Amen1
[Vrh] Go down
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimečet svi 31, 2007 2:13 pm

Važno je taj odmor i mir imati svaki dan.
[Vrh] Go down
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimesub kol 30, 2008 8:24 am

Trešnja je napisao/la:
Važno je taj odmor i mir imati svaki dan.

Evo citam ove reci i pune su mi oci suza. Ljudi sta da radim, ja sam taj dar izgubio pre par godina.

Isus Njegova silna prisutnost vise nije sa mnom. Ovo licno dozivljavam kao tragediju. A neznam kako i sta sada ciniti.

Da li sam izgubivsi Hristovu prisutnost, pohulio na Svetoga Duha? Da li je Isus napustio moje srce zbog necega sto sam pogresio i vise se ne vraca?

Moram vam reci da je strasno kada covek izgubi Hristov mir, radost i ljubav koja gori u coveku.

Izvinite na otvorenosti, ali morao sam ovo da napisem.
[Vrh] Go down
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimečet ruj 04, 2008 7:26 am

Zivot je poneki put pretazak, kao da nema izlaza i kao da je covek ostavljen za sva vremena i od Boga i od ljudi, a sve okolnosti kao da se okrecu protiv nas.

Ipak, to osecanje, nije istinito.


Isus nas ljubi, i nikada ne ostavlja. On je tu, i onda kada sam u predhodnom postu bio u krizi i nisam video Njegovu ljubav.


O ni sada ja nisam u nista boljem stanju, ali svesnost da je Njegova ljubav ne prolazna otvara mi oci vere da se podignem, i glasno priznam: Tu si jer me volis.

Hvala Ti Isuse zbog toga.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimepon ruj 08, 2008 1:59 am

Prolazim težak put ovih dana, ali što brat Jevrejin reče Njegova ljubav zbilja podiže, jača, hrabri.
Divan je naš Gospodin koji uzima naše boli i krijepi duše umorne
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimečet lis 09, 2008 8:26 am

Luther je napisao/la:
Prolazim težak put ovih dana, ali što brat Jevrejin reče Njegova ljubav zbilja podiže, jača, hrabri.
Divan je naš Gospodin koji uzima naše boli i krijepi duše umorne

Molim se da ti Gospod bude uz desno rame, i jaca tvoju veru kao i daje snagu.


Prijatelju, drzi se i znaj da sa Bogom, i dolina suza se pretvara u Goru hvalospeva.

tvoj prijatelj.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimesub lis 18, 2008 12:17 pm

Jevrejin je napisao/la:
Luther je napisao/la:
Prolazim težak put ovih dana, ali što brat Jevrejin reče Njegova ljubav zbilja podiže, jača, hrabri.
Divan je naš Gospodin koji uzima naše boli i krijepi duše umorne

Molim se da ti Gospod bude uz desno rame, i jaca tvoju veru kao i daje snagu.


Prijatelju, drzi se i znaj da sa Bogom, i dolina suza se pretvara u Goru hvalospeva.

tvoj prijatelj.

Hvala ti puno dragi i ljubljeni brate.
Imamo divnog Kralja u kojem smo jedno i u kojem smo jedni drugima poticaj na daljnji hod s njim na slavu i hvalu Njegovu! cheers
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimesub lis 18, 2008 12:48 pm

Luther je napisao/la:
Jevrejin je napisao/la:
Luther je napisao/la:
Prolazim težak put ovih dana, ali što brat Jevrejin reče Njegova ljubav zbilja podiže, jača, hrabri.
Divan je naš Gospodin koji uzima naše boli i krijepi duše umorne

Molim se da ti Gospod bude uz desno rame, i jaca tvoju veru kao i daje snagu.


Prijatelju, drzi se i znaj da sa Bogom, i dolina suza se pretvara u Goru hvalospeva.

tvoj prijatelj.

Hvala ti puno dragi i ljubljeni brate.
Imamo divnog Kralja u kojem smo jedno i u kojem smo jedni drugima poticaj na daljnji hod s njim na slavu i hvalu Njegovu! cheers

AMIN! ALIJUJA!
[Vrh] Go down
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitimesub lis 25, 2008 10:56 am

Neka Bog bude u svemu proslavljen!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Empty
PostajNaslov: Re: Kada sam umoran, Krist mi daje odmor   Kada sam umoran, Krist mi daje odmor Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kada sam umoran, Krist mi daje odmor
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Sola Scriptura- Samo Sv. Pismo :: Krist Nam Daje Odmor-
Forum(o)Bir: