Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Jezik

Go down 
Autor/icaPoruka
Estera




Broj postova : 5
Registration date : 31.03.2013

Jezik Empty
PostajNaslov: Jezik   Jezik Icon_minitimepon lip 10, 2013 5:02 am

Snaga jezika je zastrašujuća, posebno iz razloga što nitko od nas ne može kontrolirati svoj jezik.
Koliko puta smo povrijedili svoje najbliže, prijatelje, rodbinu, a da to zaista nismo htjeli.
Uvijek iznova moramo sebi priznati istinu: "al jezika od ljudi nitko konačno ne može ukrotiti". Jak. 3/8 "Tko nije sagriješio jezikom svojim?" Sir. 19/16
Također našim jezikom izgovaramo život : "Ne, umrijeti neću, nego živjeti i kazivati djela Gospodnja" Psalam 118/17
Izgovaramo i smrt.
Mnogi ljudi koji su ispovjedali svojim jezikom rečenice kao npr. "kakve li svrhe od života", "radije bi umro nego nastavio ovakav život" prekinuli su svoj život, jer su učestalo svojim jezikom izgovarali riječi koje su ih na kraju odvele u samoubojstvo. To dokazuje da:" Smrt i život u vlasti su jezika" Izreke 18/21
Kako kod okrenemo stvari iznova tražimo Boga da nam pomogne.
Mnogi će reći pa Bog je dao jezik čovjeku.Točno. Bog je čovjeku dao jezik da blagoslivlja, a ne da proklinje. Možemo i ovako postaviti stvari.: Imam ugled, Imam zdravlje, Reproduktivan sam, Imam napredak u svom poslu, Pobjeđujem loše okolnosti, i najvažnije imam Božju naklonost. Ovim jezikom blagoslivljamo svoj život.
A ovim jezikom proklinjemo svoj život: Ponižen sam, obitelj mi se raspada, poražen sam, neuspješan sam, bolestan sam, siromašan sam, u deresiji sam, Bog me ne voli. Sve je u našoj glavi.
Pon. zakon 28/13
nam o tome govori: "Gospod će učiniti da budeš glava, a ne rep" Glava je ta koja donosi odluke, rep se vuče unaokolo. Ja sam kroz svoj život vidjela da ne mogu kontrolirati svoj jezik, i da sam mnogo puta povrijedila svojim jezikom one koje volim. Znam da se i drugima događaju slične situacije,; Postoji jedno sigurno riješenje koje nam može pomoći., predanje svoga jezika Bogu, na način da zamolimo Boga da Sveti Duh čuva naš jezik umjesto nas. Evo i primjera molitve koju je molio kralj David:
"Na usta mi Gospodine , stražu postavi, i stražare na vrata usana mojih!" Psalam 141/3


" Moje ti riječi omiljele i razmišljanje srca mog pred licem tvojim,
Godpodine, hridi moja, otkupitelju moj!" Psalam 19/15

[Vrh] Go down
 
Jezik
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Molitva :: Duhovni Boj-
Forum(o)Bir: