Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Luka 8:12

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
dejan




Broj postova : 1
Registration date : 13.04.2008

Luka 8:12 Empty
PostajNaslov: Luka 8:12   Luka 8:12 Icon_minitimened tra 13, 2008 11:42 am

[b]"Oni uz put slušatelji su. Zatim dolazi đavao i odnosi Rijeć iz srca njihova da ne bi povjerovali i spasili se."
Kad i sam đavao zna da ćovjek ako povjeruje spasiće se, šta ostaje onda nama.
[Vrh] Go down
dragomir




Broj postova : 7
Registration date : 17.05.2007

Luka 8:12 Empty
PostajNaslov: Re: Luka 8:12   Luka 8:12 Icon_minitimepon tra 28, 2008 7:44 am

Ta prica o semenu u Bibliji mi je jedna od najomiljenijih, a istovremeno mislim i da je jedna vrlo prakticna prica. Primenjiva na nasa svakodnevna iskustva.
Da li razmisljate o principu semena?

Tako u Bibliji imate na jako mnogo mesta pricu o tome, prorostvo o vremenu zetve koje je dao Gospod Isus i mnogo je vezano uz to.
Ali ucenje o sejacu i semenu je jako vazno. Evo zasto. Zato sto u semenu imete zivot i svako seme donosi po svojoj vrsti.

A Bozija Rec jeste to sveto originalno seme.
Cak je i danas u modernom hriscanstvu jedna od glavnih tema, Sveti DUH. A Sveti Duh i Rec Bozija je ustvari jedno te isto.

Isus je rekao Reci koje vam ja kazem one su duh i zivot.
Dakle ako zelimo primiti Svetog Duha mi moramo primiti Rec Boziju.


I zbog toga ljudi koji govore o tome kako je Rimokatolicka crkva ispravna nisu upravu. I nema cak veze koliko vernici u toj organizaciji mogu biti iskreni, nema veze koliko mogu biti verni, nema veze koliko mogu biti isposnici, oni nisu upravu, zato sto su se udaljili od Reci Bozije a samim tim i i od Duha Svetog, jer je Rec Bozija Duh i zivot.

zato udaljiti se od Reci, odbaciti Rec, promeniti Rec, dodati ili oduzeti Rec znaci udaljiti se od samog vecnoga zivota.

No ako razmisljate ovde Isus je govorio o tome da je seme savrseno, ali da bi ono uopste bilo omoguceno da donese neki rod ono mora biti u pravoj vrsti tla.

Ne treba puno mudrosti da bi se videlo kako ljudi reaguju kada cuju Rec, neki jednostavno ne zele o tome nista da znaju. I svedocite, propovedajte ubedjujte oni ne zele da cuju.
Takvi odlaze.

Ali neko cuje i sa radoscu primi, a Isus kaze ali nema korena u sebi i vec kada dodje prvo iskusenje on pada jer se seme Reci u njemu nije ukorenilo.

Da li ste nekada bili u crkvi na sluzbama i osecali zaista prisutnost Duha Gospodnjeg, radost neba kao da je bila na tim skupovima, osecali ste kao da nista ne stoji izmedju vas i Gospoda.

A onda ste otisli, na ulicu, i odjednom ugledali prelepu devojku, i kao hipnotisani se okrenuli, cak nesvesno.
A Isus kaze ko pogleda ne zenu tudju zenu sa zeljom vec je ucinio preljubu sa njom.

Vi sete culi Rec obradovali se ali i to ali je jako vazno, sudbinski vazno, niste dozvolili Reci da pusti koren u vama i vec prvom prilikom ste bedno izneverili.

Takodje Isus kaze da je seme palo i u trnje, i da su brige ovoga sveta i prevara bogatstva zagusila Rec i ona nije donela nikakav rod.

Jako cesto mi brinemo o puno toga, da li ste znali da greh, nije samo preljuba, pijenje pusenje, ili nesto takvo, greh je briga, a Biblija kaze sve svoje brige stavite na njenga jer on brine za vas.

Nije li Isus ucio nemojte brinuti o tome sta cete jesti piti u sta cete se obuci, jer pogledajte na ljiljane u polju niti se trude niti predu, ali Otac Nebeski birne o njima.

Nemojte brinuti o sutrasnjem danu, jer je svakom danu dosta zla svoga.

I na kraju neko padne na dobro tlo i donese rod mnogostruk.

Koji rod, ljubav po kojoj ce svi znati da ste moji ucenici, radost, mir... i iznad svega pobedu.
Vera je nasa pobeda nad svetom telom i djavolom. I ona je najvredniji rod.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Luka 8:12 Empty
PostajNaslov: Re: Luka 8:12   Luka 8:12 Icon_minitimepon tra 28, 2008 8:41 am

Moram napomenuti da ne možemo navješćivati ako nismo pomazani Duhom, ako nismo primili silu odozgor.
Apostoli su dobili smjelost i počeli su propovjedati od onda kada je na Pentakost došao Duh Sveti.
Petar, koji je triput zatajio Isusa, sada ga vidimo kako propovjeda smjelo i bez straha (Djela 2).
Duh Sveti nas upućuje u Riječ, On nas osvjedočava o Biblijskim istinama.
Riječ ne možemo razumjeti bez Božjega Duha, jer "nikada proroštvo ne bi ljudskom voljom doneseno, nego su Duhom Svetim poneseni ljudi od Boga govorili. " ( 2 Petrova 1:21)
Tako i kada propovjedamo moramo biti vođeni Duhom- to je puno prpovjedanje. Mi smo pozvani svakog dana puniti se Duhom.
Propovjedanje koje nije pod Božjim vodstvom završit će propašću, a propovjedanje koje je pomazano Duhom Svetim sigurno će donijeti plod.
Sveti Duh nam daje pravu Riječ u pravi trenutak.
Riječ Božja se nikada neće vratiti prazna, stoga navijestimo EVANĐELJE, jer Isus nam je zapovjedio rekavši:
"Pođite po svem svijetu, propovijedajte evanđelje svemu stvorenju. "
(Marko 16:15)
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Sponsored content





Luka 8:12 Empty
PostajNaslov: Re: Luka 8:12   Luka 8:12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Luka 8:12
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Sola Scriptura- Samo Sv. Pismo :: Biblijski Stihovi-
Forum(o)Bir: