Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA

Go down 
+2
Luther
pastor Željko
6 posters
Autor/icaPoruka
pastor Željko




Broj postova : 5
Registration date : 12.05.2007

VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Empty
PostajNaslov: VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA   VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Icon_minitimesri ruj 19, 2007 3:32 am

"DUH IZRICITO VELI DA CE U POSLJEDNJA VREMENA NEKI OTPASTI OD VJERE I PRISTATI UZ PRIJEVARNE NAUKE, PODMUKLE LASCE, KOJI SU OZIGOSANI U VLASTITOJ SAVJESTI.." (1 Timoteju 4:1,2)

Duh Sveti jasno govori i time upozorava o velikom otpadu od vjere. Otpadu od Gospodina Isusa Krista i Njegove Svete Rijeci- Biblije. Neki se slazu s tim prorocanstvom koje je zapisano prije gotovo 2000 g. ,
dok ga pak drugi nijecu imajuci za potkrijepu svoga misljenja razlicite teorije. Ako smo zaista krscani onda cemo vjerovati onomu sto je zapisano u Rijeci. Temelj krscanstva, jedina vodilja te vrhovni autoritet svakog tko se naziva krscaninom je Biblija.

"AKO ME LJUBITE, VRSIT CTE MOJE ZAPOVIJEDI." (Ivan 14:15)

"TKO POZNA MOJE ZAPOVIJEDI I VRSI IH TAJ ME LJUBI.(Ivan 14:21)

"AKO ME TKO LJUBI, DRZAT CE MOJU RIJEC...." (Ivan 14:23)

"OSTAT CETE U MOJOJ LJUBAVI AKO BUDETE VRSILI MOJE ZAPOVIJEDI, KAO STO SAM I JA VRSIO ZAPOVIJEDI OCA SVOGA TE OSTAJEM U NJEGOVOJ LJUBAVI." (Ivan 15:9)

U cemu se sastoji taj veliki otpad od vjere za koji govori Duh S.? Sastoji se bas u tome da sve vise vjernika, crkava i citave konfesije odlaze od Svetog Pisma. Biblija prestaje za njih biti vrhovni autoritet ili temelj
njihove vjere, vec postaje samo jedna usputna knjiga. Knjiga koja je dobra i poucna ali joj se ipak ne mozemo potpuno prepustiti da nas vodi. Ona je dobra ali je ipak zastarjela. Bog daje nova i svjeza otkrivenja koja su veca od Biblijskih. Mi ne mozemo vjerovati Bibliji jer su je ipak pisali obicni ljudi kao sto smo ti i ja. Da ali moja crkva ili konfesija je dobila poseban uvid u Rijec. Moj pastor ili svecenik je veliki pomazanik i Bog kroz njega cini velike stvari, pa je onda normalno da cu njemu vise vjerovati nego nekoj knjizi. Da, ali sveti
otac- papa je bozji izaslanik na zemlji i Bog mu je rekao za promjene koje trebaju biti izvrsene u Bibliji. Pa Pavlu mozemo vjerovati jer je on bio stabilna licnost, ali petru bas i ne mozemo jer i sam znas da je bio nestabilan, pa on je cak i zanijekao Gospodina......Sve ovo sto sam naveo (ali postoji nazalost jos puno toga) su razlozi zasto ne vjerovati Bibliji- jedinoj Bozjoj Rijeci. To su argumenti koje slusam iz dana u dan razgovarajuci s raznim ljudima, raznim ljudima iz razlicitih crkvenih i konfesionalnih pozadina. Svatko od njih ima "cvrste" argumente za svoje uvjerenje.
Ali ljubljeni, ako se zaista nazivamo krscanima, djecom Bozjom, katolicima... zar je moguce da cemo ono sto je napisao Bozji prst zamijeniti s ljudskim nukama. Zar je moguce da cemo ono u sto su pravi i istinski vjernici vjerovali tisucama godina mi danas prepravljati i izokretati kako nam se prohtje? Da li smo mi pametniji tj. mudriji od Svemoguceg Boga koji je Stvoritelj svega, od Boga koji je tvoj i moj Tvorac? Da li lonac treba pouciti svoga stvoritelja (loncara) kako da radi svoj posao? Ljubljeni, nemojmo se igrati bogova!
Samo je nas Bog Alfa i Omega, On je bio Prvi i On ostaje Posljednji. On je Stvoritelj svega vidljivog i nevidljivog. Pa zar zaista mislis da si ti i tvoja crkva pametniji od Svemoguceg? Ne, naravno da niste i nemojte se zavaravati jer ako to i mislite znajte da cete za to odgovoarati jednoga dana kada cte stati pred Boga Suca koji ce suditi svima i velikim i malima.

"PRIJE SVEGA ZNAJTE: NIJEDNO PROROCANSTVO SADRZANO U PISMU NIJE STVAR SAMOVOLJNOG TUMACENJA, JER NIKAD NEKO PROROCANSTVO NIJE DOSLO OD LJUDSKOG HTIJENJA, NEGO SU LJUDI GOVORILI OD BOGA, POTAKNUTI OD DUHA SVETOGA."
(2 Petrova 1:20,21)

"JA SVAKOME KOJI CUJE PROROCANSKE RIJECI OVE KNJIGE IZJAVLJUJEM:' TKO OVOME STO NADODA, BOG CE MU DODATI ZLA OPISANA U OVOJ KNJIZI; A AKO STO ODUZME OD
RIJECI OVE PROROCKE KNJIGE, BOG CE MU ODUZETI NJEGOV DIO NA STABLO ZIVOTA I NA SVETI GRAD, OPISANE U OVOJ KNJIZI." (Otkrivenje 22:18,19)

Bog jasno govori tko je napisao Bibliju i sto ce snaci onoga koji je izokrece. Gospodin takoder govori da ce kazniti i zavodnike i zavedene.Znaci ne moras ti biti taj koji je izopacio Bibliju, dovoljno je da si pod autoritetu osobe koja je to ucinila i snosices dio kazne. (ako odlazis u takvu crkvu ili konfesiju i podreden si takvim religioznim vodama) Bog takoder porucuje svim iskrenim i pravovjernim krscanima da:

"IZIDITE IZ NJE, MOJ NARODE, DA NE POSTANETE SUDIONICIMA NJEZINIH GRIJEHA I DA NE DIJELITE NJEZINIH ZALA!" (Otkrivenje 18:4)

Da, izidite! Maknite se od svih onih koji se ne temelje na izvornoj Bozjoj Rijeci- Bibliji. Nemojte vi ispastati za tude grijehe. Bog vas ljubi i nije vam dao svoju Rijec da bi vas Ona osudila vec da bi vas ona spasila. Amen!
Mi ne mozemo reci da ljubimo Isusa a da ne ljubimo i vjerom vrsimo Bibliju. U gore navedenim citatima iz Ivanovog Evandelja vidimo da se Isus poistovjecuje s Rijecju i jasno kaze da onaj koji ne ljubi i ne vrsi Rijec i Njega samog ne ljubi.Isus i Rijec su jedno te isto i ne mozemo ih nikako razdvojiti.

"U POCETKU BIJASE RIJEC, RIJEC BIJASE KOD BOGA I RIJEC BIJASE BOG." (Ivan 1:1)

Taj sotonski duh koji je naveden u Timoteju, koji je nazvan duhom prijevare, vara mnostvo govoreci im:"Da, drugi su skrenuli, ali ti i tvoja crkva ste uredu. Samo ste vi OK, a svi drugi su skrenuli." To su neke zablude kojim sotona ispunjava usi i srca krscana. Zato danas mozemo vidjeti kako krscani ne pozivaju toliko nevjerne k Isusu, jedinom Spasitelju, vec ih pozivaju u svoje crkve, i pokrete.
Ljubljeni, ako primjetite da vas netko vrbuje u svoju crkvu govoreci da su samo oni upravu ili da su oni bolji (duhovniji9 od drugih, bjezite od njih kao od samog vraga, jer vas sotona kroz njih i njihove crkve zeli zavesti s
jedinog pravog Puta, a to je Isus- Rijec. Sada cu vam dati kljuc s kojim cete moci otkljucati Bozju Rijec. Jedini
pravi i nepogresivi ucitelj Rijeci je DUH SVETI: On je to zato sto je samo On i napisao Bibliju. Nitko ne moze bolje poznavati Rijec od Njega. Nitko je ne moze bolje protumaciti od Njega.

"STO SE VAS TICE, POMAZANJE KOJE STE OD NJEGA PRIMILI OSTAJE U VAMA, I NEMATE POTREBE DA VAS TKO UCI. VEC, JER VAS NJEGOVO POMAZANJE UCI O SVEMU, JER JE ISTINITO, NE LAZNO, KAKO VAS JE NAUCILO, TAKO OSTANITE U NJEMU." (1 Ivanova:2:27)

"A KADA DODE ON, DUH ISTINE, UVEST CE VAS U SVU ISTINU. ON NECE GOVORITI SAM OD SEBE, VEC CE GOVORITI STO CUJE I OBJAVITI CE VAM BUDUCE." (Ivan 16:13)

Da, jedini kljuc prave spoznaje Bozje Rijeci je zajednistvo s Duhom Svetim. On je autor Biblije i On je jedini pouzdani Ucitelj.

"A BRANITELJ (UCITELJ), DUH SVETI, KOJEGA CE OTAC POSLATI ZBOG MENE, NAUCIT CE VAS SVE I SJETITI VAS SVEGA STO VAM REKOH." (Ivan 14:26)

PREPORUKA:
Prije citanja Bozje Rijeci- Biblije pomolite se Bogu i zamolite Ga da vam svojim Duhom Svetim dadne otkrivenje Rijeci koju citate. To je jedini nacin da naucite pravu Istinu, a Ona ce vas osloboditi.

"AKO USTRAJETE U MOJOJ NAUCI, UISTINU STE MOJI UCENICI: UPOZNAT CETE ISTINU, A ISTINA CE VAS OSLOBODITI." (Ivan 8:31)

Gospodin nam porucuje da ne samo da trtebamo cuti za Njegovu Rijec, ne ponekad je procitati, nego da trebamo USTRAJATI U NAUCI!
Rijec je ta koja daje zivot!Rijec je ta koja daje zdravlje!Rijec je ta koja daje slobodu!Rijec daje ljubav, radost i mir!

"BLAGOSLOVLJEN CITAC I SLUSAOC RIJECI OVOGA PROROCANSTVA AKO VRSE STO JE U NJEMU NAPISANO...! (Otkrivenje 1:3)

"SINE MOJ, PAZI NA MOJU RIJEC, PRIGNI UHO SVOJE MOJIM BESJEDAMA. NE GUBI IH NIKADA IZ OCIJU, POHRANI IH USRED SRCA SVOGA. JER SU ZIVOT ONIMA KOJI JE NALAZE I OZDRAVLJENJE SVEMU TIJELU NJIHOVU." (Izreke 4:20-22)

NAJUCESTALIJE SOTONSKE LAZE (ne i jedine)
Nitko ne moze biti spasen ovdje na zemlji* Jednom spasen, zauvijek spasen*Spasenje djelima (izvrsavanjem odredenih religioznih djela)*Nepostojanje vjecnog zivota (Raj- pakao)*Bog je samo Ljubav i Milost (prestao je biti Svet i Pravedan) zivi i radi sto zelis*Oprostenje grijeha kroz svecenicko odresenje*Mnostvo posrednika (sveci, gospe...)*Postojanje cistilista*Papa, Petrov nasljednik, nepogresiv, Bog na zemlji......................*
Bog danas vise na ozdravlja, oslobada i ne uskrisuje*Nepostojanje krstenja Duhom Svetim (drugi jezici, prorostva, cudesa....)*Nepostojanje Biblijskih sluzbi (proroka, apostola...)*Smo neki djelovi Biblije su vazeci*
Samo moja crkva je OK*Samo moja konfesija je OK*Samo moj pastor- svecenik je OK*Samo sam ja OK*
Boga nema*

NEMOJTE VISE BITI ROBOVI! CITAJTE I VJERUJTE U BIBLIJU!

Ako je ova propovijed dotakla vasa srca, ako imate bilo kakvo pitanje ili
komentar, ako imate molitveni zahtjev ili ako zelite nabaviti Bozju rijec,
JAVITE mi se bez ikakvog ustrucavanja.

ISUS KRIST JE ISTI JUCER, DANAS I ZAUVIJEK CE BITI ISTI!


U Kristovoj ljubavi, pastor Zeljko Zidov
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Empty
PostajNaslov: Re: VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA   VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Icon_minitimečet ruj 20, 2007 2:38 am

Ovu propovjed treba proslijediti i drugima putem maila da ju pročitaju i da čuju istinu Božju ovdje iznesenu.
Slabo koja propovjed dosada na ovom balkanskom prostoru je ovako vatreno i s puno činjenica iznijela ovu temu koja treba biti upozorenje svima jer u vremenu u kojem živimo otpadništvo od Riječi Božje je veliko.
Ovim putom pozdravljam našega brata, pastora Željku uz molitvu da ga Bog i dalje nastavi silno koristiti na slavu Njegova Svetog Imena.
U KRISTOVOJ LJUBAVI,
vaš brat
administrator O.M. Ziger
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Empty
PostajNaslov: Re: VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA   VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Icon_minitimečet vel 14, 2008 6:20 am

Jel to onaj Zeljko Zidov? Onaj metalac, pastor one karizmatske crkve? Shocked
[Vrh] Go down
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Empty
PostajNaslov: Re: VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA   VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Icon_minitimepet vel 06, 2009 12:08 pm

Mozda je covek metalac, al je napisao istinu. A ta istina boli.

Ja bih rekao da legalisticka religija ubija tako coveka u mozak da ga svako moze vrtiti oko svog prsta zavodeci ga od Hrista i Svetoga Duha.

Jer onaj koji se uhvati za Hrista, ne moze propasti.
[Vrh] Go down
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Empty
PostajNaslov: Re: VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA   VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Icon_minitimepet vel 06, 2009 12:46 pm

dominik je napisao/la:
Jel to onaj Zeljko Zidov? Onaj metalac, pastor one karizmatske crkve? Shocked
pa šta ak je metalac,možda radi u brodogradnji a ja stvarno nemam ništa protiv njih.
Smile
[Vrh] Go down
gabriella

gabriella


Broj postova : 18
Registration date : 21.01.2009

VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Empty
PostajNaslov: Bog zeli da mi duhovno rastemo!   VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Icon_minitimepon vel 16, 2009 10:58 am

Bog voli da vidi kada njegova deca duhovno rastu.I nas je zadatak da svi radimo za Hrista na duhovnom polju i da privodimo duse Hristu!!Nemojmo nikada hodati sami,u svemu sta cinimo neka nas Bog vodi..luka2,41.Hvala Bogu sto je on nase svetlo,i on nam pokazuje uvek pravi put kojim trebamo ici.Neki hriscani nazalost idu na Bozije sluzbe samo da bi jih ljudi videli, kako su oni sveti..Nazalost ispred takvih hriscana ne ide Hrist..Ali pravi Hriscani idu radi Hrista da bi njegovo ime proslavili i da bi primili rec Boziju koju Bog ima za njih.!Sve sta cinimo.neka bude uvek na hvalu i slavu Isusa Hrista i bicemo srecni.Dozvolimo Duhu Svetom da nam on uvek govori da li je sa nama zadovoljan.Odbacimo od sebe..svaku gorcinu.laz,bes svadju..da bi sam Bog mogao da deluje kroz nas i u nama..Ne budimo samo slusaci reci Bozije, nego i tvoraci.Pravi hriscani hodaju verom i pobedjuju svet rec Bozija nam je dana kao ogledalo svetu..I u reci Bozijoj trazi sebe da li zivis po reci Bozijoj i po njegovoj volji???Zapitajmo sebe da li hodamo po reci Bozijoj? da li smo ugodni pred licem njegovim?Mi moramo biti tvorci reci Bozije.nase srce kada primi rec Boziju ta rec treba da nas oblikuje..Ako mi ne otvorimo vrata svoga srca kada on kuca on ce otici kod drugoga.tako i rec,propoved, poruka ako je ne primis i ne usadis je u svoje srce ona ce otici nekome drugom taj koji ce ga primiti.Mi smo Bozija deca i zato radimo marljivo za Hrista izvrsavajmo sta nam je Bog obecao i zapovedio. i nas Bog ce nas izobilno blagosloviti!!!! AMEN.
[Vrh] Go down
Sponsored content





VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Empty
PostajNaslov: Re: VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA   VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
VELIKI OTPAD OD VJERE U ZADNJIM VREMENIMA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Propovjedi-
Forum(o)Bir: