Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 U zajednici sa Hristom uvek imam mir

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimečet svi 31, 2007 2:13 pm

Ono za cim stalno ceznem je mir Hristov.

A ono sto mi najvise pricinjava patnju, je sto se nekako brzo odvojim od tog mira i zajednice sa Hristom.

Kako pobediti tu slabost?
[Vrh] Go down
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimečet svi 31, 2007 2:34 pm

Jevrejin je napisao/la:
Ono za cim stalno ceznem je mir Hristov.

A ono sto mi najvise pricinjava patnju, je sto se nekako brzo odvojim od tog mira i zajednice sa Hristom.

Kako pobediti tu slabost?

Bogu hvala da imaš tu čežnju u sebi!
Svatko ima problem sa nečime. tebe muči konkretno odvajanje od mira i zajednice sa Kristom. To može postati i veliki teret, ako se prema tome ne postupi ispravno. Kada ti se to dogodi, nemoj posustajat, negu budi poput one udovice koja je kod kralj tražila zaštitu.Traži i nači ćeš, kucaj i otvorit će ti se. Pokušaj kada ti se to dogodi da izgubiš mir, moliti Psalmima.


Samo ja u Bogu mir, dušo moja.
Samo je u njemu nada i spasenje moje
sunny .
On je moja hrid..

O BOže ti si Bog moj,
gorljivo tebe tražim,
tebe žeđa duša moja kao
zemlja sugha žedna bezvodna....

Kao što košuta žudi za izvor vodom,
tako dusa moja
čezne Bože za tobom...


Ovo su samo neki citati.... vjerujem da ćeš uspjeti!sunny
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimečet svi 31, 2007 8:12 pm

Aurelije Augustin kaze: ''Nemirna je dusa nasa Oce, dok se ne smiri u Tebi!'' - ziva istina

Mir Kristov, samo obracenik kad procita ovo: ''...mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem...'' zadivi se, uzdahne i zahvali Bogu.

Prije koliko vremena si se ti brate obratio Gospodinu?
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimepet lip 01, 2007 6:29 am

Mislite da to ima neke veze sa obracenjem?

Zar vam se nikada ne desi da izgubite Hristovu prisutnost? Ima li trenutka kada se osecate suvi kao pustinja i zedni kao putnik koji koraca putem vrucim od toplote podnevog Sunca?

Kada ponovo, a silno tezite ili trazite Hrista u svojoj dusi?
[Vrh] Go down
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimepet lip 01, 2007 7:44 am

Bez da nesto mudrujem, ali svi smo citali da je pisano: Blago siromasnima duhom jer je njihovo carstvo Bozje.


Mozeli se Hristov mir izgubiti ili ne?

Da vidimo, kada On zivi u srcu i kada je prisutan. Ja volim da ucim i to nema veze sa godinom kada sam se obratio.

Drago bi mi bilo da umesto lekcija cujem vase iskustvo i tako nesto naucim.
[Vrh] Go down
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimepet lip 01, 2007 12:26 pm

Kad jenom taj mir stigne u srce više ništa ne postoji što će ga srušiti.
U početku obračenja to nije bilo,nego nekako prevladavalo je ljudsko strahovanje i ajmo reć panika.
A nakon godina traženja Gospoda u molitvama i počivanja na rjeći Božjoj,shvatila sam da kad dođe frka nekako imam taj mir da će sve biti u redu jer Bog ima kontrolu nad mojim životom i ništa što On ne dopusti ne može me zadesiti.
I često pjevam:mir,mir predivan mir,
mir mir o slavan mir,
Spasitelj spasi dušu moju
imam mir. Smile
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimepet lip 01, 2007 4:17 pm

Jevrejin je napisao/la:

Mozeli se Hristov mir izgubiti ili ne?

Da vidimo, kada On zivi u srcu i kada je prisutan. Ja volim da ucim i to nema veze sa godinom kada sam se obratio.

Drago bi mi bilo da umesto lekcija cujem vase iskustvo i tako nesto naucim.

Moze se izgubiti Kristov mir. Potrebno ti je zajednistvo sa ljudima u Kristu. Kad sam se tek obratio poceo sam svrljat po forumima na internetu ne bi li zadovoljio zelju da pricam o Kristu i o onome sto je ucinio za mene. Tada bih osjecao mir.

Citao sam negdje ovo:
''Nije isto kada vi jednog gosta ugostite tako sto mu kazete: Sve sto je moje i vase je, osjecajte se kao kod svoje kuce, sluzite se cime hocete; i kada jednom gostu kazete - ovo je vasa soba, sutra nam se pridruzite na rucku;''
Ovo se odnosi na Duha Svetoga kojega mi imamo u sebi. Na nama je da mu dopustimo da nas vodi, da govori kroz nas, da se sluzi sa nama, jesmo li Bozije sluge? Nase nije da kazemo Duhu Svetom: Hej, imam te, ali ja radim sta hocu, ovo je moja kuca, Ti imas svoju sobu.

Najvaznije je razgovarati sa ljudima o Kristu. Je li se itko obratio na tvoje svjedocenje o Kristu Jevrejine? Jesi li svjedocio ljudima Krista Zivoga i ono sto je On ucinio u tvojem zivotu?

Onaj potpuni mir se dozivljava kroz svjedocenje! Ohrabrujem te da svjedocis! Ja sam to cinio i sada vjeruj mi berem plodove toga! Bog me je uslisao u svemu sto sam Ga trazio i HVALA BOGU NA TOM NOVOM ZIVOTU KOJI SAM NE ZASLUZENO DOBIO!

Jos jedna stvar, nemoj da se brines da ce Duh Sveti otici od tebe! Bog ima puno strpljenja sa nama! Ono sto tebi Jevrejine treba je ocito duhovni rast! A duhovni rast se dozivljava kroz citanje Sv. Pisma i kroz svjedocenje! Ja ti svjedocim da sam ja osjetio radost spasenja i onaj osjecaj u srcu ponovno svaki put kad bi se netko obratio na moje svjedocenje! To je duhovni rast. Kroz onu milinu koju osjetimo, kada nas Bog dodirne, dozivimo duhovni rast. Tada se mir produbljuje i postaje stalniji.

Suzdrzavanje od grijeha. Ja, niko ne voli kad ljudi pricaju o sebi, ali trazio si nesto iz vlastitog iskustva... ja, daleko od toga da sam savrsen covjek, gresnik sam. Gresnik sam koji je u ove dvije godine od kako je u Kristu uspio suzbiti mnoge lose navike i grijehe postapalice koji su me ugrozavali. Cuvati se i od onih najsitnijih grijeha i ispovijedati se cesto - cim sagrijesimo odmah ispovijedati - tako preveniramo ponovno uciniti taj grijeh!

Razgovaras li sa Bogom? Razgovor sa Bogom je nesto prelijepo, tada dozivljavam puninu radosti i blagostanje i bezbriznost kao osjecaj sigurnosti dok sam u njegovim rukama...kada usnama svojim dotaknem mir koji se zatim ustali u mojem srcu.
Kada smo se obratili Gospodinu, nije samo da smo dobili vjecni zivot kao nesto suho, nego smo pristupom u milost Boziju dobili i mogucnost da razgovaramo sa Bogom, on nas cuje jer smo mi zaista Njegova djeca. Otac kao sto je nas Bog cuje svoju djecu. Nemoj nikada pomisliti da si mu dosadan! On, iako zna unaprijed sta ces mu reci, On slusa, On ceka da mu to kazes, On voli kada razgovaramo sa njim!

Kada si u tako teskim trenutcima, jesi li ikada zatrazio od Isusa da ti podari svoj mir? Reci mu: ''Kriste, daj mi svoj mir, potreban mi je jako jako jako!''

Moja molitva za tebe je da ti Bog ulije u srce vatru Duha Svetoga te da smjelo propovijedas u Njegovo ime! Moja molitva za tebe je da ti Bog pokaze Svoju volju za tebe!

Blagoslovnjen bio
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitimened lip 17, 2007 1:35 pm

Jevrejin je napisao/la:

Mozeli se Hristov mir izgubiti ili ne?

Drago bi mi bilo da umesto lekcija cujem vase iskustvo i tako nesto naucim.

Evo Jevreine ja cu ti pokusati pomoci. Neka nam ipak Gospod obojici pomogne. Nisam neki iskusni i stari krscanin, ali koliko me Isus zeli upotrijebiti, toliko cu sluziti.

Mir Kristov.

Ovako, prva stvar na koju moras obratiti pozornost je grijeh.
Grijeh razdvaja Boga i covjeka, kada cinis grijeh, nemas mirnu savjest, nemas sinovsko pouzdanje u Boga i naravno - nemas mir.
Preispitaj sebe, zamoli Boga da te istrazi i obrati se ako treba.

Druga stvar, svjetovnost. Preokupiranje svjetovnim stvarima poput praznih razgovora, brbljanja, televizije, svjetovne glazbe, interneta, hobiji, razne ideje i mastarije o nesvetim stvarima i sve sto nije povezano s Bogom - to covjeka udaljuje od Boga. (iznimka je nas posao (intelektualni dio posla) kojim zaradujemo za zivot). Ukoliko radis nesto od toga, obrati se i svoje slobodno vrijeme posveti Bogu i sluzenju Njemu ili ljudima!

Treca stvar, pustinja. Pustinja je stanje krscanina u koje ga Bog posalje da ga iskusa i utvrdi. Kao i Isus u pustinji to je tesko razdoblje kad smo pod raznim napadima, problemima, iskusenjima, napastima. Uz to osjecamo se nekako malo udaljeni od Boga i suhi po pitanju Duha. Takva stanja su normalna i ne treba ih se bojati ili izbjegavati. Uvijek su takva stanja privremena iako mogu duze trajati. U tom slucaju savjetujem ti da jednostavno odes i zatvoris se u sobu, podalje od ljudi i molis i vapis Bogu. Moli i vapi i trazi ga. Potpuno se prepusti gladi i ceznji za svojim predivnim Spasiteljem i zovi! Placi, jauci, kleci, govori svoju ceznju Gospodinu. Tako, osobno, mene Bog trenira da uvijek ceznem za Njim i samo Njim i time moja ljubav za Njega jaca! I Uvijek trazim Gospodina vise, biti Njemu jos blize i prisnije i biti kao Isus. takodjer preispitaj i svoj zivot, svoje ciljeve i ono gore sto sam naveo. Trazi Boga i govorim mu sto ti je na srcu (npr. koliko ga volis, trebas, ne mozes bez Njega, predajes zivot dan za danom itd...)

eto, nadam se da ti je ovo pomoglo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





U zajednici sa Hristom uvek imam mir Empty
PostajNaslov: Re: U zajednici sa Hristom uvek imam mir   U zajednici sa Hristom uvek imam mir Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
U zajednici sa Hristom uvek imam mir
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Bog :: Božji Mir-
Forum(o)Bir: