Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Propovjedi by Admin Luther

Go down 
+2
Faith
Luther
6 posters
Autor/icaPoruka
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimeuto svi 29, 2007 2:18 am

ISPOVJEDAJ SE

Na početku ove propovjedi sve vas srdačno pozdravljam.
Često kada smo usamljeni, kada nas hvata tjeskoba kažemo:"Bog nije tu!"
Nismo svjesni koliko smo smo u krivu kad tako govorimo.
Isus je u Ivanu 6:37 rekao:
"Svi koje mi daje otac doći će k meni, i onoga tko dođe k meni NEĆU IZBACITI."
Bog je vjeran i pravedan (1Iv1:9), vjeran svojim obećanjima, moramo vjerovati.
Divno obećanje nam dade, neće nas odbaciti, ali što onda sa tjeskobama, što jednostavno dalje?
Prvo: tjeskobe su često znak da smo pogriješili i da imamo neki neispovjeđen grijeh. Grijeh razdvaja čovjeka i Boga. Bog voli čovjeka, a ne i grijeh. Isto kao što majka voli svoje bolesno dijete, a mrzi njegovu bolest, tako i Bog.
Što činiti? dođi u molitvi pred Gospodina i zamoli Ga da ti pokaže gdje si pogriješio, što si učinio.
Kako ti doziva u pamet ti ispovjedaj i budi siguran da će ti oprostiti kaješ li se iz srca (otvotite ponovno 1Ivanova1:9).
Budimo sigurni da nas Bog čuje jer "Približite se Bogu on će se približiti vama!"(Jakov4:8a)
S tom sigurnošću koju imate slobodno pristupajte prijestolju milosti Njegove ispovjedajući se u poniznosti srca i On će vas čistiti krvlju Kristovom.
Divno je osjetiti oproštenje, tereta nema, provalija koja je bila između tebe i Boga nestat će, a ta provalija je GRIJEH, zato:"Očistite ruke, grešnici! Očistite srca dvoličnjaci!" (Jakov 4:8b).
Isus te neće odbaciti, ne slušaj đavla koji te laže da ti Bog neće oprostiti, hoće, oprostit će ti, samo Mu pristupi i pokaj se.
Zatim, kada se pokaješ moli Boga da te vodi i mijenja, onda, svakim danom hodi s Njim kroz molitvu, čitanje Riječi, zajedništvo i svjedočenje drugima.
Zbog naše grešne prirode skloni smo griješiti, činiti nedopustive stvari zato svakim danom dolazimo pred Boga i ispovjedajmo Mu svoje grijehe, dopustimo mu da nas mijenja.
Ako imate tjeskobu i u molitvi onda to ispovjedite pred braćom-
Otvorimo Jakova 5:16:
"Ispovjedajte dakle jedni drugima grijehe i molite jedni za druge da ozdravite! Mnogo može žarka molitva pravednikova."
Da, da ozdravite, a grijeh je velika bolest i zato: molimo.
Braćo i sestre, na kraju ove propovjedi želim vam reći:
Pristupite slobodno Kristu, bez bojazni da će nas odbaciti. Ne, neće nas odbaciti.
Bog vas blagoslovio i dao vam snage da trku ovu izdržite do kraja.
AMEN:ame:

Tražite odgovore? Idite na:
http://www.gotquestions.org
____________________________
Dobro došli na bogoslužja u:
www.cce.hr
www.ecst.hr
www.ecbih.com
www.bcrijeka.com
www.betanija.hr
______________________


Zadnja promjena: ; pon pro 10, 2007 2:29 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimeuto svi 29, 2007 2:20 am

KRENIMO U KRISTOVO IME

Napomena: ova propovjed namjenjena je spašenima.

Današnja propovijed je i poziv svima vama na Veliki Nalog.
Ma, tko me to sad poziva? Ne ja, već Isus.
Hoćemo li otvoriti svoje Biblije i čitati?
Da, otvorimo sada Marko 16:15-16 kaže:
"I reče im:`Pođite po svem svijetu, propovjedajte radosnu vijest svemu stvorenju. Tko uzvjeruje i pokrsti se, spasiti će se, a tko ne uzvjeruje, osudit će se."
Posebnu pažnju obratimo na stih 15. Isus nije rekao "ako hoćete", već "IDITE" što znači zapovijed, dužnost da to kao kršćani činimo, da drugima kažemo istinu, da je upoznaju i da ih Istina osobodi (dok se propovjed nastavlja otvorite Ivan 14:6; zatim Ivan 8:31-32).
Isus Krist nas šalje da drugima kažemo da postoji netko tko ih ljubi ljubavlju vječnom, netko tko ih je toliko voljeo da je umro za njih, za naše grijehe bio proboden, za opačine satrt i dalje (citiram doslovno)"...Na njega pade kazna , radi našeg mira, njegove nas rane iscijeliše"(Izaija53:5).
Pročitajte i Ivan 3:16 ali sa srcem, ima li zbilja veće ljubavi od te da tko pol,oži svoj život za nas.
Mnogi kršćane navedene stihove uče napamet ponavljajući ih kao fraze i uzalud.
Sada, u molitvi dopustite Duhu Svetomu da vas vodi i te vam riječi ureže u srce (sjetiti ćete se da vam je isto netko rekao sve te riječi, sjetiti ćete se da ste ih znali, ali niste rekli i drugima, već da ste sjedjeli na talentima- možda ste imali priliku da kažete susjedu o Isusu, a niste...), molite za vodstvo, oslonite se na Njega i govorite:"Bože, oprosti mi što nisam drugima govorio o Tebi i što sam zanemario tu tvoju divnu zapovjed, molim te oprosti mi, predajem sve tebi u Tvoje svete ruke! hvala Ti Oče! Ti me vodi kroz svjedočenje drugima i djeluj da i drugi prime Isusa u svoj život i spasu se. U sveto i moćno ime Isusovo. Amen! "
Sada, kada ste svoje živote predali Bogu i zamolili Ga za vodstvo budite sigurni da će vas voditi i u pravi trenutak vam dati pravu Riječ da kažete drugima da Krist živi, da je uskrsnuo i da nudi spasenje.
Još jedno upozorenje:
Isus kaže: "Nitko tko stavi ruku na plug pa se obazre natrag, nije prikladan zaaljevstvo Božje"(Luka 9:62).
Ne obazirite se na ono što će drugi reć, ne obazirite se na svoje prohtjeve... umrite sebi, a živite Kristu.
Da, sada ste spremni, dalje listamo i otvaramo Luka 10:2-3 gdje Isus kaže da je žetva velika, ali malo radnika. Nije li vam čast biti taj radnik koji se odazvao pozivu na Veliki Nalog.
Zato brate, sestro, kreni i reci drugima da je Isus jedini Spasitelj, jedini koji daje život vječni, jedini put ka Ocu (Ivan 14:6).
Na kraju današnje propovjedi pomoliti ćemo se:
"Gospodine, hvala Ti što nas šalješ u svijet , jer žetva je velika, polja se bijele od zrelosti. Hvla Ti za tvoje vodstvo.
Moilimo Te, kao tvoje sluge, daj da sve to proslavlja samo Tebe-Tebe kome jedino slava pripada u sve vijeke.
Duše Sveti, ispuni naša srca, zapali vatru Duha u nama. Hvala Ti.
Slava Tebi Bože!
Ti se proslavi i daj da se ljudi spašavaju, da prihvataju Isusa u svoje živote, daj probuđenje.
U Kristovo ime!
AMEN:ame: "
Braćo i sestre, krenite već sadfa u Kristovo ime.
Bog vas blagoslovio!

________________________________________
www.cce.hr
www.ecst.hr
________(mnoge još )____________________________
Dobro došli!
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimeuto svi 29, 2007 3:04 am

REFORMACIJA SRCA

(Propovjed)

Reformacija znači povratak na Izvor, a ne napadati drugoga. Napadati u Kristovo ime zlo da, bez obzira gdje ono bilo i kretati se ka Izvoru- Boibliji u sili Svetoga Duha. Naša borba nije protiv ljudi već protiv duhovnih sila tame. Jedno je napadati lažnu doktrinu, a drugo ljude. Lažna doktrina, nastala pod utjecajem duhovnih sila tame s ciljem odvraćanja ljudi od Boga napada se istinom Evanđelja u Kristovo ime, bez da se povrijedi drugi, već da upozna Istinu i da ga Ona oslovbodi- ISUSA (Ivan 14:6).

Ne vidjti odstupanje od Izvora je drugo. Ako netko ne želi vidjeti ne treba ga prisiljavati, jer svi će stati pored Boga i odgovarati za svoje postupke.
Onaj tko nije primio Krista, zna se, ići će u propast, a ja sam odgovoran ako mu ne kažem.
Reformaciju vrši Isus kroz svoje vjernike, a Njegovi vjernici jesu oni koji su rođeni odozgor (vidjeti Ivan 3:3).
Po pitanju Katoličke Ctrkve- da reformacija nije bila nužna. ne bi ni Wyclif, niti Jan Hus... i mnogi drugi bili slati da vrate Crkvu na Izvor.
Ako je zajednica kao organizacija utemeljena na ljudskim normama t.j. na ljudskoj predaji propast će, ali ako na Bibliji t.j. ako joj je temelj Krist, a drugi se ne može postaviti onda će ta zajednica u sili Duha Svetoga rasti i jačati na slavu Božju, ona je dio tijela Kristova, Crkve Njegove koju čine svi ljudi rođeni odozgor, t.j. svi oni koji su primili Isusa kao svojeg osobnog Spasitelja i Gospodina i kaoi takva kreće se prema Nebu, dok ona zajednica koja je izabrala predaju ljudsku umjesto Biblije- istinske Božje Riječi ide ravno u propast.
Međutim, ako je netko iz te zajednice povjerovao iu primio Krista i vjeruje u Izvor- Bibliju lkao jedini Izvor vjere, s tim u spasenje jedino po milosti i vjeri u Krista Isusa (Ef 2:8-9), Njegovu smrt otkupiteljsku i pobjedničko uskrsnuće.
Isus ne boravi u rukotvorenim građevinama, On zove i kuca na vrata izgubljenih srdaca nudeći spasenje.
Onomu tko Ga primi spašen je, djete je Božje i ide u Nebo (Ivan 1:12).
Tada, kada On dođe, počinjemo činiti dobra djela, ne sami od sebe, već zato što nas je sam Isus promjenio i vodi nas i plodove vjere (koja u ovomu slučaju znači pouzdanje u Njega). Netko reče: "Krist nas prihvaća onakve kakvi jesmo, ali nas voli toliko da nas želi promjeniti."
Ja sam nekada davno bio ultranacionalista, ateista, ali kada sam primio Isusa, On je promjenio moj život (reformirao ga u cjelosti).
Sada, ne samo da vjerujem, već znam da je to tako i svakim danom hodam s Njim.
Jedan reče ovdje da bez katoličke Crkve ne mžemo ništa.
Dragi prijatelju, to je tvoje razmišljanje, a ja ga nisam našao u Bibliji. Isus je u 1 poglavlju u 5 stihu Ivanova Evanđelja rekao da bez Njega ne možemo učiniti nista.
dakle, bez Krista ne mođemo učiniti ništa, a ne bez crkve kao organizacije.
Naveli smo, a ja ću ponoviti: Crkvu Kristovu čini svatko rođen odozgor, bez obzira tko je, što je, koja mu je pozadina...
Isus, REFORMATOR SRDACA poziva i tebe prijatelju da Mu dođeš (Mt 11:2, poziva te i kuca na vratima tvojega srca.
On je tu, počni Mu govoriti riječi poput ovih: "Obraćam Ti se Milostivi Isuse, znam da si tu!" Zatim Mu ispovjedi svoje grijehe (On ne mođe doći tamo gdje je prljavo). Kada si se pokajao sada si spreman primiti Ga. Moili:
"Gospodine Isuse trebam Te. Hvala ti što si umro za mene na križu. vjerujem da si uskrsnuo za moje opravdanje.
Evo, otvaram Ti vrata svojega života, molim Te, uđi u moj život i načini Ga onakvim kako Ti želiš. AMEN."
Sada, kada si primio Krista znaj da si spašen, djete si Kralja Slave.
Slijedi Ga! Čitaj Pismo, moli se, nađi zajedništvo s ljudima koji su Ga upoznali, svjedoči i reci drugima Radosnu Vjest.

On, koji reformira srce, koji mjenja život i vodi u vječni Dom na Nebu sada je u tvojemu životu, sada iu ti ako si to srcem učinio krećeš se upravo prema tamo.
AMEN
_______________________
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimeuto svi 29, 2007 3:42 pm

Dragi brate Admine,
uistinu hvala za ove riječi. Duh uistinu govori po tebi, te tako hrabri one koji su odlučili poči Kristovim putem. Neka je slava Isusu!
Lijepo je dasi preko propvijedi potaknuo braću i sestre da priznaju svoju grešnost. ako priznamo da smo grešni i slabi ljudi i da često padamo tada imamo još veće pravo na Njegovomilosrđe. Stoga trebmo stalno ponavljati sa Lutherom-Tvoj sam. Spasi me!
Da, žetva je velika a radnika malo! No, biti će malo radnika sve dok se ne odvažimo čuti Krištovu zapovijed: Idite i propvijedajte Radosnu vijest. Obratite se i vjerujte evanđelju. Evo približilo se Kraljestvo nebesko... U Duhu Kristovu i vođeni Duhom Svetim možemo se odvažiti i krenuti u žetvu!
Drago mi je da si stavio naslov propovijedi reformacija srca. To je ono temeljno od kuda čovjek treba krenuti da bi mogao svjedočiti dalje. Od sebe i svoga srca. Jer piše isto: "Iz obilja srca usta govore!" Ako ti je srce puno mržnje, pohlepe, lopovluka, laži...kako ćeš propovijedati KRista? Ta on je Ljubav, mir, snaga, blagoslov, Izvor Životni. Ali ako ti je srce puno mira, radosti, i imaš iskustvo Živoga KRista tada u Ime Isusovo naprijed. Neka se čuje tko je Bog naš! Bog naš je Ratnik hrabar, Knez mira...
Neka se Bog i dalje proslavlja u tebi i po tebi.!
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimesri svi 30, 2007 2:36 am

Prije nego počnem sa slijedećom propovjedi, zahvaljujem sestri na divnim riječima i poticajima.
Sestro, neka te Bog blagoslovi i vodi u tvojoj službi.


TKO JE TVOJA UZDANICA(?)

Danas ćemo razmišljati o odlomku Jeremija 17:5-8.
"5 Ovako govori Jahve: "Proklet čovjek koji se uzdaje u čovjeka, i slabo tijelo smatra svojom mišicom, i čije se srce od Jahve odvraća. 6 Jer on je kao drač u pustinji: ne osjeća kad je sreća na domaku, tavori dane u usahloj pustinji, u zemlji slanoj, nenastanjenoj. 7 Blagoslovljen čovjek koji se uzdaje u Jahvu i kome je Jahve uzdanje. 8 Nalik je na stablo zasađeno uz vodu što korijenje pušta k potoku: ne mora se ničeg bojati kad dođe žega, na njemu uvijek zelenilo ostaje. U sušnoj godini brigu ne brine, ne prestaje donositi plod."

"Bože presveti, Uzdanje naše, molim da ova propovjed bude pod vodstvom Tvoga Duha na slavu imena Tvojega.
Molim Te, blagoslovi one koji čitaju ili slušaju ovu propovjed da Riječ Tvoja sveta, oštrija od svakog dvosjekla mača urodi rodom stostrukim na slavu Tvoju Bože.
Ti se proslavi Oče, Sine i Duše Sveti- JEDINI BOŽE Trojedini!
AMEN"

Ja sam u životu imao puno prijatelja, mislio sam kao mali: "nećemo nikada biti rastavljeni." Da, maštao sam da smo vesela držina poput Robina Huda.
Da, još kao mali počeo sam se razočaravati kak u vršnjake tak i u odrasle.
Tada sam bio mali ateista, ponos svoje obitelji koja je mrzila uvijek vjeru i smatrala primitivnima one koji vjeruju, a ja sam se rugao nastojeći dobiti što veću naklonost.
Svi mi, razočarenje od ljudi kad tad doživimo, a i sami razočaramo, a da toga često u tim trenucima nismo ni svjesni.
To je čovjek, ogrezao u grijeh koji je sebi najveći pravednik, sebi idealan, a ne zapita se kakav je u očima Božjim.
Otvorimo sada Rimljanima 3:23:
"23 Svi su zaista sagriješili i potrebna im je slava Božja"
Svi sagriješiše... nema nijednoga!
Kako onda se uzdati u čovjeka kad je to tako? Bog je upozorio sasvim dobronamjerno:"Proklet čovjek koji se uzdaje u čovjeka..." i "...slabo tijelo smatra svojom mišicom, i čije se srce od Jahve odvraća."
Što vidimo ovdje: ne samo u drugoga čovjeka, nego i u sebe same, jer i mi smo ti grečni ljudi.
Često sigurno kažu kada čitaju samo prvi dio 5 stiha:
"Hey, pa tako je, ali ja nisam taki... Čekaj, drugi dio stiha:"..." Šuti, zanijemi i upita:
"Zar ne... i ja sam nepouzdan."
"Jesi! I ja sam, svi smo!"
New Age pokret kao i usko povezani s njim humanizam kažu da je čovjek Bog! Koja hula, to je ona pobuna još od Adama koja nas je odvela u grijeh, a po tom i u smrt.
I oni kada se okrenu, mislim da se zapitaju:"Nismo li malo pretjerali veličavši čovjeka... on umire, griješi i ograničen je, a mi vjerujemo da je neograničen..." Pitam se da li se ikada spomenu toga i zapitaju? Znaju li uopće ti da obmanjuju sebe.
Ma, "čovjek je grešan do srži" i ograničen toliko da nije ni svjestan svoje ograničenosti i da ta ljudska mudrost je zapravo u usporedbi sa Božjom mudrošću zapravo jedna velika ludost koja prolazi.Što onda, kako onda?
Vidjevši sada tko je čovjek i njegovu nepouzdanost pitamo se, što sada?
Sada otvorimo ponovno Jeremiju 17 poglavlje i u sebi pročitajmo 7 stih study 7[u] Blagoslovljen čovjek koji se uzdaje u Jahvu i kome je Jahve uzdanje.[/
Evo odgovora nakon 5 i 6 stiha gdje je jasno opisano kako je onomu koji se pouzdaje u ljude.
Bog je taj koji nikada neće iznevjeriti. Mi smo grešni, ali On je dao svojega Sina Isusa kao žrtvu za sve nas da nitko ne pogine koji u Njega vjeruje (Ivan 3:16). Bog je postao čovjekom, umro za nas obične grečne ljude."7 Zbilja, jedva bi tko za pravedna umro; možda bi se za dobra tko i odvažio umrijeti. " (Rimljanima 5:7)
Za nas nas je umro Sin Božji koji nikada nije okusio grijeh.
Kolika milost! Bog te želi prihvatiti, stavi svoje pouzdanje u Njega po Isusu Kristu jedinomu putu (Ivan 14:6).
Isus vidi tvoju napaćenost, beznađe, grešnost koja te uništava... vidi prazninu koju samo On može popuniti i želi popuniti.
Vidi da su te iznevjerili, vidi da si bespomoćan.
Okreni se i pogledaj, zove te, čuj taj divni glas:
" 28 "Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti. 29 Uzmite jaram moj na sebe, učite se od mene jer sam krotka i ponizna srca i naći ćete spokoj dušama svojim. 30 Uistinu, jaram je moj sladak i breme moje lako." (Matej 11:28-30)
Jesi li čuo! To ti govori sami Bog koji je uzeo na se obličje grešnoga čovjeka.
Stavi pouzdanje u Njega.
On će Ti sve oprostiti jer umro je za tebe i prolio krv i uskrsnuo radi tvojega opravdanja. otkupio te!
Sada, kajući se priznaj pred Njim svoju grešnost. On Ti oprašta, primi Ga.
Moli: "Gospodine Isuse, trebam Te, hvala Ti Isuse što si umro za mene, vjerujem u Tvoje uskrsnuće. Otvaram Ti vrata svojega srca, uđi u moj život i načini Ga onakvim kako Ti želiš. AMEN"
Sada znaj da si spašen. On te nikada neće iznevjeriti, a u Očev dom ti sada smjelo kročiš.
Ako si možda prije primio Krista i doživio razočarenje od ljudi, onda reci Gospodinu:
"Bože, volim Te! oprosti mi OČE! Predajem se Tebi koji me nikada nećeš iznevjeriti. Ti si moj zaklon Bože, moj štit. Hvala Ti za Tvoju beskrajnu ljubav. Tvoj sam Oče. U imenu Isus, u Duhu Svetomu i Istini Evanđelja Tvojega. Amen"
Divan je naš Bog, naše uzdanje, jer tko se u Njega uzda taj i piše dalje:
8 Nalik je na stablo zasađeno uz vodu što korijenje pušta k potoku: ne mora se ničeg bojati kad dođe žega, na njemu uvijek zelenilo ostaje. U sušnoj godini brigu ne brine, ne prestaje donositi plod."[/
U 1 Ivanovoj 1:9 piše da je Bog vjeran svojim obećanjima.
Vjeran je i ovomu i svim obećanjima koje je dao.
Polako, privodeći kraju ovu današnju propovjed poslušajmo riječi iz Psalma 37:
"4 Sva radost tvoja neka bude Jahve: on će ispuniti želje tvoga srca! $GIMEL 5 Prepusti Jahvi putove svoje, u njega se uzdaj i on će sve voditi. 7 Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj, ne žesti se na onog koji ima sreće, na čovjeka koji spletke kuje. $HE 8 Stišaj svoj gnjev i ostavi se srdžbe, ne žesti se da zlo ne učiniš. "

Ako se pitaš: " što s onima koji su mi učinili nepravdu?"
Oprosti da bi ti bilo oprošteno, predaj Mu svoje putove, uzdanje neka ti bude Gospodin.
A On će i dalje čitamo study :
" 9 Jer će biti satrti zlikovci, a koji se u Jahvu uzdaju, baštinit će zemlju" (Psalam 37:9)
Time danas završavamo današnju propovjed u z molitvu Gospodinu da ove riječi padnu na plodno tlo, urode plod stostruk na Njegovu slavu.
AMEN
___________________________________________________________

Sada poslije propovjedi preporučujem vam da poslušate kršćansku postaju:
www.csnradio.com
_____________________________________________________________
Želim vam svako dobro od Gospodina našega Isusa Krista!
Amen
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimesri svi 30, 2007 2:37 pm

Hej Ziger, propovijedi su ti odlične!!!

5 +
x
2
=
10 za deset!

Propovjedi by Admin Luther 3_4_102
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimepet lip 01, 2007 6:56 am

Slava Bogu za to.
To je od Njega i neka je na slavu imena Njegovog!
Ja sam brate zahvalan ti za poticaje i ohrabrenja, a moja molitva je da te Bog bogato blagoslovi kao i sve ovdje!
Amen
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimesub ruj 29, 2007 7:02 am

IDOLOPOKLONSTVO I NJEGOVA POGUBNOST;
SRUŠI IDOLE U SVOJEMU ŽIVOTU


Tema današnje propovjedi je Idolopoklonstvo i njegova pogubnost.
Braćo i sestre u Kristu,
svjedoci smo svakodnevnog idolopoklonstva koje je zavelo mnoe ljude, grupe, čak i čitave nasrode.
Tradicionalne crkve često nalaze razno razne izgovore za držanje idola u svojim odajama, čak tim ikonama i kipovima prepisuju se čudotvorna svojstva.
Toliko su ubjedljivi onni koji to podržavaju da bi čovjek zamalo povjerovao toj laži.
Što Bog kaže o idolopoklonstvu:
"Ne pravi sebi lika ni obličja bilo čega što je gore na nebu, ili dolje na zemlji, ili u vodama pod zemljom. 5 Ne klanjaj im se niti im služi. Jer ja, Jahve, Bog tvoj, Bog sam ljubomoran. Kažnjavam grijeh otaca - onih koji me mrze - na djeci do trećeg i četvrtog koljena, 6 a iskazujem milosrđe tisućama koji me ljube i vrše moje zapovijedi."
(Izlazak20:4-6)

Bog je zabranio pravljenje bilo kakvih likova.
U ovoj zapovjedi pogledajmo i zapazimo: BOG je posebno naglasio Njegov pravedni gnjev. Bog mrzi idole.
Bog koji je sve stvorio, koji sve drži u svojoj ruci, zamjeniti Ga parčetom drveta, kamena ili bilo čega drugog je sramota! Grijeh protiv Njega!
Zamislite sada ovo. Vi ljubite kamen i kađete da je to vaš "tata ili mama", kako bi se pravi mama i tata osjećali? dapače, bili bi uvriješeni.
koliko više to neće uvrijediti Boga koji je svedrđitelj, koji nas ljubi ljubavlju vječnom, toliko nas je ljubio da je dao Svojega sina Isusa Krista da "nitko tko u Njega vjeruje ne pogine nego da ima život vječni" (Ibvan 3:16)
Sada pročitajmo skupa u knjizi
Habakuka 2:19 gdje kaže:
"Jao onom tko komadu drva kaže: "Probudi se!" Kamenu nijemom: "Preni se!" On da prorokuje? Optočen može biti i zlatom i srebrom, ali nikakva daha životnog nema u njemu. "

Idoli su mrtvi i velika đavolska laž da mogu nešto napraviti.
Da, neki će sada reći: "Znaš, ovaj i onaj su ljubili ikonu i ozdravio je" Đavao čini lažna znamenja kako bi ljude otjerao od Boga, da
Mu ne dođu po Isusu i prime spasenje.
U 1 Ivanovoj 4:1 piše da provjeravamo duhove.
Ako nešto nije u skladu sa Biblijom znajte odmah da to ne može biti od Boga. Bog je istina (Ivan 14:6) i ne može svoju riječ zanijekati. Tako, sva tako zvana čuda preko idola i drugih likova ne mogu sigurno biti od Boga, nego samo od sotone.
Braćo i sestre, idoli su veliko zlo i njihova pogubnost je velika.
Božji gnjev privlače oni koji im se klanjaju.
Mnoštvo izraelskih i judejskih careva privuklo je na se pravedni Božji gnjev i sav narod koji je otišao za kumirima.
Ta pogubnost je prisutna i danas.
Idoli ne moraju biti samo likovi: to mogu biti i javne ličnosti, osobe iz povijesti, novac... sve su to idoli koje moramo ukloniti iz našega života i na njihovo mjesto staviti onoga komu to mjesto pripada: ISUSA!
Crkve u kojima prebivaju idoli, ikone, kipovi, su crkve iz kojih je Bog odavno sklonio svijećnjak.
Mnogimogu pričati i tereotizirati, ali Božja Riječ je jasna i izričita po tom pitanju.
Često se pravdaju: "To važi samo za židove"
Nije točno, za sve nas. Po tome spoznajemo grijeh, a po Isusu primamo milost.
Možemo li reći da smo Isusovi, a svjesno kršimo Božju zapovjed.
Mnogima će Isus reći da odu.
Jednom sam bio napadnut od jednog katolika koji me napadajući ubjeđivao da su apostoli štovali predmete, ikone...
Koje bogohuljenje! To nigdje ne nalazimo u Bibliji.
Braćo i sestre, ako u životi imate idola najprije u svojemu srcu, srušite ih u Kristovu imenu i pokajte se za to, ispovjedite to Bogu molieći Ga da vas čisti Kristovom krvlju, da vas obnovi, da On bude na prvom mjestu u vašem životu, nikakvi idoli.
Da, i ako imate kakve idole doma i sve što upućuje na to, skinite ih i odstranite od vas.
Pokajte se i Bog će odvratiti svoj pravedni gnjev.
Priđite Mu puni djetinjeg pouzdanja, On je Gospodar Gospodara, ne neki kamen, nema "pomoćnih sredstava"- to sve vrijeđa Njega, odbacite sve i priđite Njemu.
Recite:"Ti si moj Bog, Gospodin i Spasitelj Isuse, u Tvoje sveto ime uništavam sve idole u mojemu životu i oko mene. Dođi i obnovi me!"
Ako si iz crkve ili neke od religija koje podrđavaju idole, sjeti se božje Riječi što kaže o tomu, dođi Isusu kajući se i primi Ga u svoj život. Ako si Ga primio, Ti si sada spašen- ideš u Nebo!
Sada kada smo odbacili idole u našim životima, krenimo svjedočiti svima o živome Bogu koji ne prebiva u rukotvorinma ljudi već koji je prisutan ovdje i koji nas čuje, koji želi da Mu po isusu koji je jedini put priđemo i uživamo u Njegovoj prisutnosti.

Molimo Boga na kraju ove propovjedi da presvedoči sve ljude oko nas o pogubnosti idolatrije i da svi prime spasenje koje je Kristu Isusu našemu Gospodinu i Spasitelju.
Milost vam i mir i svako dobro u Gospodinu Isusu.
AMEN
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
tihi




Broj postova : 13
Age : 45
Localisation : sisak
Registration date : 26.05.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimepon lis 29, 2007 12:36 pm

Haleluja Isus je Ziv jako dobre propovijedi samo tako
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimepet sij 25, 2008 7:39 am

MIR KRISTOV KOJI ČUVA SRCE

Draga braćo i sestre u Kristu,
ovih dana sam prolazio kroz teške psihičke napade od ljudi.
Došao sam tako jučer pred Boga i u molitvi Mu sve to predao.
I to nije bilo prvi put, bilo je to još mnogo puta.
Žalosti, štresa i tuge nije bilo, bio je mir, bila je sigurnost, a osjećaj Božje nazočnosti bio je veliki.
Slava Bogu!
Otvorimo svoje Biblije i proučimo skupa Filipljanima 4:4-7
"4 Radujte se u Gospodinu uvijek! Ponavljam: radujte se! 5 Blagost vaša neka je znana svim ljudima! Gospodin je blizu! 6 Ne budite zabrinuti ni za što, nego u svemu - molitvom i prošnjom, sa zahvaljivanjem - očitujte svoje molbe Bogu. 7 I mir Božji koji je iznad svakog razuma čuvat će srca vaša i vaše misli u Kristu Isusu."



Kaže 4 stih da se uvijek radujemo u Gospodinu!
Pitaš se kako, nalaziš izgovore, počinješ sumljati.
Isus je obećao dođemo li k Njuemu da će nas rasteretiti (viodjeti Matej 11:28).
Vjerujemo li Isusu? On je velik, veći od svakog našeg problema.
Sam Isus kaže u Mateju 6:34: "34 Ne budite dakle zabrinuti za sutra. Sutra će se samo brinuti za se. Dosta je svakom danu zla njegova."

On želi da se pouzdamo, uporno nam kaže da Mu predamo terete, na to nas poziva, a mi ne vjerujemo.
Ako smo primili Krista u svoj život i predali Mu sve, predajmo stoga i sve probleme, sve muke Njemu.
Hana Smith u svojoj knjiozi Tajna Sretnog Kršćanskog Života navodi jedan simpatičan primjer:
čovjek koji je vozio kamion stao je čovjeku na putu.
Čovjek je nosio ruvsak na leđima.
Šofer je zbunjeno gledajući rekao čovjeku da skine teret s leđa.
Zante što mu je odgovorio:" Dovoljnio je što si mene povezao, još treba i ovaj teret da nosiš!"
Tako i mi, predali smo se Isusu, a naše terete Mu ne predajemo.
Predajmo svoje terete već sada Njemu koji nam daje okriijepu, svu svoju brigu.
5 stih kaže da je On blizu i neka je blagost naša znana svima.
On je blizu, On je tu i želi uzeti tvoj teret, želi ti dati okrijepu, mir, radost.
6 stih te poziva da ne brineš, da svoje molbe sa zahvalnušću uputiš Njemu- Njemu koji je spreman uvijek te saslušati, pomoći ti i dati ti utjehu, mir-naglašavam ovu zadnju riječ MIR.
Da bi došao do mira , moraš učiniti ovo što piše u navedenom. Predaj mu u molitvi sve.
Prepusti se Bogu koji je tu, koji te želi utješiti.
On je Otac Utjehe koji te želi utješiti i sve te terete koje nosiš uzeti od tebe.
Zahvali Mu već sada za Njegovo milosrđe i vjernost.
Nemoj brinuti, to ponavljam po tisuću puta moleći te bratski u Kristovo ime da već sada predaš svoj teret.
Što da se brineš kad je s tobom onaj koji sve drži u svojoj svetoj ruci, koji ti je obećao da te nikada, mada baš nikada neće ostaviti.
Djete se radosno prepušta svojemu ocu, tako i ti brate/sestro prepusti se u moćne ruke Boga našega.
Sada pažljivo još jednom pročitajmo stih 7, kaže
study : "7 I mir Božji koji je iznad svakog razuma čuvat će srca vaša i vaše misli u Kristu Isusu."
Bog će ti dati mir, ne mir ovoga svijeta, već pravi i istinski mir koji je samo u Isusu koji nam je rekao (sada otvorimo Ivanovi Evanđelje 14:27):
"27 Mir vam ostavljam, mir vam svoj dajem. Dajem vam ga, ali ne kao što svijet daje. Neka se ne uznemiruje vaše srce i neka se ne straši. "
Taj mir nam daje on pozivajući nas da se ne brinemo, već da mu se predamo, u Njegove svete ruke koje su za nas bile probodene.
Taj mir će zbilja čuvati tvoje srce od štresa, od razdora.
S takvim srcem koje čuva mir kristov i u nevolji ćeš moći reći: "Sreatan sam, sva moja radost je Gospodin!"
Predaj Mu se i sve svoje brige i terete, dopuštajuć MU da te vodi na slavu imena svojeg.
AMEN
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimesub lis 18, 2008 12:26 pm

LJUBAV, PRIZNANJE I OPROST

Ljubav prema Bogu i bližnjemu treba krasiti život svakog kršćanina.
Iz te ljubavi mora doći oprost.
Pitamo se otkud tolika otuđenost, razdori među kršćanima, međusobno nepoznavanje...?

Dali smo spremni susreti druge ljude, pa čak i one koji nam „malo idu na živce“? Teško je sresti se s teškim ljudima, a činjenica je da smo svi u nekom periodu teški za druge, a ponajpače za sami sebe. Teški smo, jer svoje terete grijeha ne donosimo pred Golgotski križ, teški smo i biti ćemo još teži ne budemo li se pokajali pred Bogom i zatražili oprost od Njega. Samo od Njega? Koliko smo samo povrijedili ljudi oko sebe? U Markovu Evanđelju 11:25-26 čitamo:
„I kad se spremate na molitvu, oprostite, ako što imate proti kojemu, da i Otac vaš na nebesima oprosti vama grijehe vaše. Ako li vi ne oprostite, ni Otac vaš na nebesima neće oprostiti vama grijeha vaših."

Moramo se izmiriti i s drugim ljudima koje smo povrijedili i koji su povrijedili nas. Oprostimo li mi I Bog će oprostiti nama I tada ćemo moći s pouzdanjem moliti poput Asafa:
“Pomozi nam, Bože, spasitelju naš, zbog časti imena svojega! Oslobodi nas i oprosti nam grijehe naše zbog imena svojega!” (Psalam 79:9)
Moći ćemo očekivati oprost od Boga.
Koliko je samo razdora među kršćanima zbog neoprosta! Koje li žalosti! Namjesto da jedni druge ljubimo I potaknuti tom ljubavlju oprostimo, mi jedni od drugih okrećemo glave, svađamo se oko gluposti, tračamo jedni druge! Koje li žalosti!
Proučimo skupa tekst iz 1 Ivanove 1:3-10:
“3 Što smo vidjeli i čuli, javljamo i vama, da i vi s nama imate zajednicu; a naša je zajednica s Ocem i sa Sinom njegovim Isusom Kristom.
4 I ovo mi vama pišemo, da se radujete i radost naša bude potpuna.
5 I ovo je navještenje, koje smo čuli od njega i javljamo vama, da je Bog svjetlost, i tame u njemu nema nikakve.
6 Ako reknemo, da imamo zajedništvo s njim, a u tami hodimo, lažemo i ne činimo istine.
7 Ako li u svjetlosti hodimo, kao što je on u svijetlu, imamo zajedništvo jedan s drugim, i krv Isusa Krista, Sina njegova, čisti nas od svakoga grijeha.
8 Ako reknemo, da grijeha nema, sami sebe varamo, i istine nema u nama.
9 Ako priznajemo grijehe svoje, vjeran je i pravedan, da nam oprosti grijehe i očisti nas od svake nepravde.
10 Ako reknemo, da nijesmo sagriješili, gradimo ga lašcem, i riječ njegova nije u nama.”
Promotrimo ovaj tekst skupa. U 3 stihu Ivan govori o zajednici. Želi imati zajednicu s ostalom braćom i sestrama.Pročitajmo opet drugi dio stiha gdje kaže: “a naša je zajednica s Ocem i sa Sinom njegovim Isusom Kristom.” (1 Ivanova 1:3b)
Zajedništvo, da bismo imali zdravo zajedništvo s braćom i sestrama moramo imati zdravo zajedništvo s Bogom. To važi i suprotno kao što smo vidjeli u malo prije citiranim stihovima. Luka 10:27: "Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, svom dušom svojom, svom snagom svojom i svom misli svojom, i bližnjega svojega kao samoga sebe!"
Ovdje vidimo neodvojivost između ljubavi prema Bogu i ljubavi prema bližnjemu. Bližnjeg je nemoguće ljubiti ako nismo u zajedništvu s Bogom, a isto tako ne možemo reći da ljubimo Boga ako mrzimo bližnje (vidjeti 1 Ivanova 2:9-11; 3:10-17; 4:7-8; 5:1-2)
Eros i filos su zemaljske vrste ljubavi, poznate samo našim tjelesnim čulima. Te dvije ljubavi su ograničene, traže svoju korist, uslugu za uslugu, dok kršćani poznaju agape ljubav. Ta ljubav dolazi od Boga i razlivena je u našim srcima po Duhu Svetomu koji nam je dan (Rimljanima 5:5). Osobine te ljubavi savršeno su opisane u 1 Korinćanima 13. To je Božja vječna ljubav kojom nas ljubi (Jeremija 31:3) Tu ljubav smo primili onoga dana kada smo primili Isusa u svoje živote.
Isus u Mateju 24:12 kaže, citiram: “Jer će bezbožnost uzeti maha, ljubav će ohladnjeti kod mnogih.” “Bezbožnost uzeti maha”- nešto što karakterizira bezbožnika jeste hladnoća, lažno suosjećanje, ljubav prema ovosvijetskim izopačenostima. Koliko je samo kršćana danas primjerice privučeno u blud? Ravnali su se po tijelu- po erosu- da bi zadovoljili svoje potrebe. Ovo su ti dani gdje bezbožnost uzima maha. Koja ljubav se hladi? Agape ljubav se hladi, ona ljubav koju samo može dati Bog. Zato nema zajedništva, nema bratskih čvrstih veza. Veze pucaju, ne želimo upoznati i ohrabriti novu braću, a ponašamo se baš poput svjetovnjaka: mi biramo one ljude koji nam samo potvrđuju pa maker to i zlo bilo. Tada su nam prijatelji, a kada se usude reći svoj stav prestaju nam biti prijateljima. Reći ću vam: ako vam vaši prijatelji ne govore i vaše greške, znajte da vam oni nisu prijatelji. Prijateljstvo u pravom smislu te riječi mora biti praćeno ljubavlju, a ako nekoga ljubim ja ću mu za njegovo dobro reći i njegove loše strane. Naravno, reći ću u ljubavi.
Ako zbilja imamo zajedništvo s Bogom i jedni s drugima tada će zbilja naša radost biti potpuna (pogledaj 4 stih 1 Ivanove 1)
Tada ćemo biti svjesni da je Bog svjetlost, da ne podnosi tamu (1 Ivanova 1:5)
Možda to spominjemo deklerativno, ali naši životi često su grešni, živimo nečisto, vrijeđamo bližnje svojim riječima i postupcima- tvrdimo da smo pravedni- ne, nismo pravedni, tada lažemo (vidjeti dalje 6 stih 1 Ivanove)
Obratimo sada pažnju na stih 7. Pročitajmo ga još jednom:
“Ako li u svjetlosti hodimo, kao što je on u svijetlu, imamo zajedništvo jedan s drugim, i krv Isusa Krista, Sina njegova, čisti nas od svakoga grijeha.”

Ako idemo u Božje svjetlo svaki dan- u Njegovu svetu nazočnost- tada će nam pokazati koliko smo grešni. Kada to priznamo On će nas očistiti (stih 9), a ako to negiramo tada smo lažovi (stih 8 I 10) I ne možemo dobiti oprost. Danas postoji učenje koje je proizišlo iz psihološke znanosti. Ljude se uči da govore sebi “u molitvi” riječi kao: “Ja sam bezgrešan, ja nemam grijeha…” Braćo, stanite, to je laganje! Mi smo grešni i kao takvi smo I bespomoćni. Mi trebamo ovisiti od milosti. Neki pokušavaju svojim naporima biti spašeni, dok ovi navedeni (a bilo ih je uvijek samo što danas imaju I podršku tzv. Znanosti) negiaju da su grešni. Negiranje grijeha neće dovesti I do njegovog uklanjanja. Pitam se hoće li ti “propovjednici” koji tako uče kada odu u pakao zajedno sa svim tim zavedenim dušama početi govoriti tamo: “Ja nisam u paklu, ja nisam u paklu…”?
Braćo, tako nastaju problemi. Naš loš odnos s Bogom prouzrokuje i naš loš odnos s bližnjim. Isto tako I naš loš odnos s bližnjim (ako smo posvađani primjerice) prouzrokuje I naš loš odnos s Bogom. Iz čitanih stihova vidjeli smo što je ključ dobrog odnosa s Bogom i bližnjim:
1. Dolazak pred Boga u Njegovu nazočnost, Njegovu svjetlost
2. Poslije toga dobivamo osvjedočenje u one stvari koje su kočnica Božjemu djelovanju:
3. Zatim priznajemo te stvari- priznajemo grijehe. Ako smo što pogriješili protiv bližnjeg moramo otići toj osobi i zatražiti oprost. Ako smo mi povrijeđeni od nekoga moramo oprostiti, Bog će dati snagu da to mognemo učiniti.
4. Kada smo priznali tada dobijamooproštenje, obnovu i snagu da živimo pravim kršćanskim životom.
Tada se nećemo raspravljati među sobom, tračati… tada ćemo ljubiti jedni druge, a to je ono što Isus od nas želi:
“Ovo je zapovijed moja: ljubite se među sobom, kao što sam ja ljubio vas!” (Ivan 15:12) Po toj ljubavi- agape ljubavi- poznat će nas kao Isusove učenike.
Stoga, predajmo svoje živote Bogu, a On će nam dati ljubavi za Njega i bližnje, a iz te ljubavi izići će i oprost bez kojeg nema čvrstog, trajnog i pravog kršćanskog zajedništva.
“A povrh svega toga imajte ljubav, koja je veza savršenstva!” (Kološanima 3:14)
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimesub lis 25, 2008 11:04 am

Dragi Brate!

Govor o ljubavi lijep je govor i treba ga neprestano iz dana u dan usavršavati, no zivot ljubavi je još lijepši i savršeniji i treba ga iz sata u sat graditi i učvtšćivati! Nobiti ljubav je savršenstvo i svetost, to treba iz trena u tren zivjeti, učvrščivati, njegovati...
Amen, samo naprijed Brate! Podržavam te molitvom!
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimepet stu 07, 2008 1:09 am

Draga sestro, hvala ti puno za podršku. Da, ljubav se živi i kroz odnose očituje.
Ljubav isto tako podrazumjeva i bezuvjetno praštanje i prihvaćanje. Tu ljubav samo Bog stavlja u naše živote po svojoj svetoj milosti o kojoj ovisimo, a On nas sam po njoj oblikuje kao što lončar oblikuje glinu, ne po našim naporima, On nas mijenja svojom ljubavlju iz dana u dan tako da Božji narod hodi iz milosti u milost, iz svježeg pomazanja u svjeđe pomazanje.
Slavim Boga za njegovu ljubav vječnu i milost.
Pozivam sve u ime Isus da sa mnom i sa sestrom Faith i svom braćom i setrama počnemo slaviti ime Boga našega:
Oca, Sina i Duha Svetoga
AMEN
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimečet sij 22, 2009 2:06 pm

ŽIVOTNE OLUJE
Koliko se puta nađemo u životnim olujama? Dali se u tim trenutcima odmah prepustimo okolnostima? Svatko od nas kad tad će doći u tu situaciju kada će sve izgedati bezizlazno, a problemi će se gomilati i sve više pritiskati. Čak ćemo pomisliti da nas je Bog možda napustio, da je daleko od nas i da ne želi za nas čuti. Počet ćemo okrivljivati sebe ili pak otići u samosažalijevanje. Zadnjih dana imao sam upravo takve dane. Mislio sam da sam se udaljio od Boga i da nema povratka, bila je to velika borba tijela i duha. Osim te unutrašnje borbe imao sam i pritisaka iz vana. Molio sam, ali sve je bilo suho, mrzilo me moliti, ali sam molio i ponavljao istine da je Bog sa mnom, da imam autoritet vjere, da Bog izvodi sve na dobro i sl. Tijelo me jako vuklo k sebi i bio sam žalostan zbog toga. „Ne, samo to ne! Ne tjelesan, ne svjetovan način razmišljanja! Ne da tijelo pobijedi!“ Mislio sam da sam izgubio u bitci sa tijelom. Međutim, imao sam na umu istinu da ja ne mogu pobijediti, već da to čini Bog- Bog pobjeđuje. Da, i Bog je pobijedio. Došao sam mu i On je pobijedio. Preko sestre Gabriele Ponjičan Bog je progovorio mojoj ranjenoj duši. Poslala mi je poruke utjehe sa citatima. Bog je okrenuo sve te loše situacije na dobro. Slava Njegovom imenu. To je bila moja situacija. Nekim ljudima mogu se desiti i financijske teškoće, gubitci drage osobe, razočaranja, ili kombinacija svega navedenog. Teško je u tim trenutcima vjerovati u Boga, ali činjeneca je da je Bog i u tim situacijama nazočan. Isus je rekao: „...ja sam s vama u sve dane do svršetka svijeta“ (Matej 28:20b). Isus nije rekao da će biti s nama samo kada se osjećamo lijepo i kada nam ide sve od ruke. Isus je s nama u svakoj našoj životnoj situaciji. Ako smo u nevolji, to ne znači da nas je Bog napustio. Nismo niti svjesni koliko je Bog blizu tada! Volio bih da otvorimo Matej 14:25-33:
“24 Lađica je već bila nasred mora i bila je od valova bacana tamo i vamo; jer je bio protivan vjetar.
25 U četvrtu stražu noći dođe on k njima idući po moru.
26 Kad ga tako učenici vidješe, gdje ide po moru, povikaše uplašeni: "Sablast!" i vapili su od straha.
27 A Isus im progovori odmah: "Utješite se! Ja sam. Ne bojte se!"
28 Petar mu odgovori: "Gospodine, ako si ti, reci mi, da dođem k tebi po vodi.
29 On reče: "Dođi!" Petar izađe iz lađice i išao je po vodi, da dođe k Isusu.
30 A kad je vidio jaki vjetar, uplaši se, počne se topiti i povika: "Gospodine, spasi me!"
31 Odmah pruži Isus ruku svoju, uhvati ga i reče mu: "Malovjerni, zašto si posumnjao?"
32 Tada uđoše u lađicu, i presta vjetar.
33 Koji su bili u lađici, baciše se pred njega ničice i rekoše: "Ti si zaista Sin Božji!" “
Sada pažljivo pručimo ovaj odlomak. Prije ovog događaja, u 14 stihu spominje se kako je Isus iscijeljivao bolesnike, a dalje kroz tekst (stihovi 17-21) vidimo Isusa kako hrani pet tisuća ljudi sa samo pet kruhova i dvije ribe. Učenici su bili svjedoci tim događajima. Sami su jeli kruh koji je Isus umnožio, gledali iscjeljenja prije toga. Sada ih vidimo kako se bore sa olujom. Isus nije s njima ušao u čamac. Sami su se borili sa olujom. Sigurno su se prisjećali onoga dana kada su imali sličnu situaciju, kada je Isus utišao oluju (Matej 8:24-27). Sada je izgledalo sve drugačije, ovaj put nije bio u čamcu. Bili su nasred mora, pušteni na nemilost vjetrovima i olujama… ali nije bilo tako. U 25 stihu vidimo Isusa kako dolazi idući po moru. Dragocijena dušo, Isus i danas dolazi kada si usred nevolje, kada si usred životnih oluja koje te nose tamo i vamo, kada sve oko tebe izgleda nemoguće, a situacije bezizlazne, Isus je tu, On dolazi da ti pomogne.
Sada pogledaj na 26 stih. Što vidiš? Učenici ne prepoznaju Isusa, misle da je sablast, plaše se! Kolko puta mi kada se nađemo u olujama života ne prepoznamo Božju ruku u tomu? Toliko smo pali u samosažaljenje da ne vidimo tko je zbilja tamo. Međutim, u 27 stihu Isus im kaže: "Utješite se! Ja sam. Ne bojte se!" Isusov divni i nježni glas progovara danas i tebi brate/sestro- iste ove riječi On danas upućuje tebi. Možda još sumnjaš da je Bog zbilja tu i da situacija u kojoj si se našao/našla nema izlaza. Moraš imati vjeru. “Ali…” Pst! Ne želim čuti ali, nego vjeruj. To je tako! To je divno. Potrebno je samo malo vjere. Ne boj se dragocijena dušo, ne boj se. Vidi što je učinio Petar: “Petar mu odgovori: "Gospodine, ako si ti, reci mi, da dođem k tebi po vodi. “ Vidi, Petar ulaže minimum svoje vjere i čeka na Božju riječ, na Isusovu riječ da mu kaže da dođe. Isus mu u 29 stihu kaže “Dođi!” Isus i tebi kaže da dođeš k Njemu već sada. Da, ovo što piše u Bibliji važi za tebe- poslušaj Isusa kao što je poslušao i Petar i kreni prema Isusu-dođi Mu u molitvi. Pogledajmo ovo: hodati po vodi to je nemoguće za naravnog čovjeka. Naravno Bogu nije ništa nemoguće. Petar je mogao predomisliti se i ne otići na Isusov poziv- mogao je nevjerovati i prepustiti se okolnostima. Međutim, on je poslušao i krenuo-vjerovao je. Tako i mi kada se nađemo u “nemogućim” situacijama života krenimo prema Isusu. Vidimo kako Petar hoda po vodi. Hoda dok gleda u Isusa. Međutim kada je skrenuo pogled na okolnosti uplašio se i počeo tonuti- stih 30. Kada je počeo tonuti zavapio je Isusu da ga spasi, povikao je: "Gospodine, spasi me!" I u 31 stihu odmah vidimo Isusov odgovor na molbu: Isus je pružio ruku i uhvatio Petra. Vidiš, kada posumnjaš i opet počneš tonuti Bog ti pruža ruku, Bog te podiže. U istom stihu vidimo još nešto: Isus prekorava Petra za njegovu nevjeru govoreći mu: “Malovjerni, zašto si posumnjao?" Bog želi da mu vjeruješ. Vidimo kako je Isus izvadio Petra iz vode. On želi da i ti kreneš i suočiš se sa svojim problemom, sa svojim uzburkanim morem. Ako li oslabiš u vjeri i počneš tonuti On će te izvući. Tada će tvoja vjera porasti, a tvoj život s Isusom će biti još prisniji. Nije li to divno. Isus će okrenuti okolnosti u tebi i oko tebe, Isus će dati promijenu: “Tada uđoše u lađicu, i presta vjetar.” (32 stih) Vidimo da je prestao vjetar, Isus je zaustavio vjetar, On će također zaustaviti i vjetrove koji su se okomili na tebe. Bog će se proslaviti u tim situacijama (stih 33) Haleluja!
I još nešto: kada prođeš sve to i kada tvoja vjera ojača tada ćeš ići ljudima koji su također u oluji i ponudit ćeš im Krista kao jedino pravo riješenje problema ili ćeš klonule vjernike podsjetiti na istinu Božje riječi: da je Bog s nama i u najvećoj nevolji. Sjećate li se Gabriele sa početka priče? Bog je upotrijebio nju i djelovao je u mom životu. Gabriela je također prije prošla teške životne oluje. Danas Bog kroz nju i njezina supruga tješi mnoge ranjene duše koje su uhvaćene u životne oluje. Bog želi donijeti u tvoj život mir, radost, ljubav… Kada primiš Isusa i kada Duh Božji dođe u tvoj život On daje sve te divne plodove (obvezno pročitaj Galaćanima 5:22-23). Sve što moraš činiti jeste vjerovati i prepustiti se u vjeri Bogu u potpunosti. Poslije toga ćeš zbilja doživjeti nevjerojatne stvari u hodu sa Bogom. “Bog ima lijek za sve, osim za nevjeru”, rekao je Dr. McGee. Bog želi da mu vjeruješ. I zbilja, kada uložiš minimum te vjere, On će ti pomoći i dati da ta vjera uzrasete u veliku vjeru. Tada ćeš dopustiti Bogu da te upotrijebi i da kroz tebe djeluje na druge ljude u njihovim olujama i svim drugim životnim situacijama. U Hebrejima 13:5 Bog kaže: "Neću te ostaviti, niti ću te napustiti." Nemojmo dozvoliti da nas zbune okolnosti iz vana, nego vjerom se oslonimo na Isusa vjerujući na temelju Biblije. U oluji On je nazočan i pruža nam ruku.
Sada se pomoli u vjeri, pouzdanju u Njega:
“Bože hvala Ti: što me nikada nećeš napustiti, što si uvijek sa mnom, što izvodiš sve na dobro onima koji tebe ljube, što po Isusu imam Slobodan pristup k Tebi, što uvijek pobjeđuješ, što me ljubiš vječnom ljubavlju, što me štitiš… o hvala Ti Bože moj! Svjestan ovih istina predan sam sada tebi u potpunosti. Ti velik Bog kojemu nije ništa nemoguće, Ti si Bog koji se brine, Bog koji i dan i noć pazi na mene. Ti me bne ostavljaš u životnim olujama niti poslije njih. Hvala Ti što si tu, stavljam svo pouzdanje u Tebe i izjavljujem u ime Isus da sada imam sigurnost, pouzdanje, radost, mir i pobjedu- sve to u Isusovom moćnom imenu. Sva slava, hvala i čast neka je Tvojemu svetomu i moćnomu imenu! Amen.”
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
ruzica44




Broj postova : 4
Registration date : 30.12.2008

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimepet sij 23, 2009 6:35 am

Hvala ti na ovoj prekrasnoj propovijedi. Zaista me podigla.
Osjećam se dovoljno jakom i znam da nikada nisam sama. Jedan je uvijek uz mene:Isus.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimepet sij 23, 2009 9:19 am

ruzica44 je napisao/la:
Hvala ti na ovoj prekrasnoj propovijedi. Zaista me podigla.
Osjećam se dovoljno jakom i znam da nikada nisam sama. Jedan je uvijek uz mene:Isus.

tako je draga sestro, Isus je tu, uz Vas.
Drago mi je i radostan sam što je bil radostan sam što je propovjed bila Vama na blagoslov.
Neka Vas Bog blagoslovi!
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
gabriella

gabriella


Broj postova : 18
Registration date : 21.01.2009

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Digni pogled sa problema.   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimeuto vel 03, 2009 10:43 am

Bog nas opmonije radi nasega spasenja!Da ja i ti ne bi zalutali sa njegovoga puta,i da bi smo bili spaseni! Najvaznije u zivotu krscana je da se bori u ime Isusa protiv djavola!!Jer djavo sve jace besni na nas i zeli Boziji narod unistiti.A ti mu se usporotivi oruzjem svemogucega!Matej14,22.Dragi brate i sestro.Nekada ja i ti moramo da se popnemo gore na goru u veri,da bismo culi glas Boziji.Jer Bog ima uvek za nas pravu rec utijehe.jer on razume tvoju i moju bol!Mnogo nas puta nasi najbolji prijatelji u koje imamo poverenje ne razumeju,i ne zele da nas shvate.Ako Bog da tebi neku viziju, ti nesmes da se uplasis i trgnes!nesmes se plasiti koliko god je tvoj problem veliki.Gledaj uvijek na Isusa.Petar dok je isao po vodi njegov pogled je bio uperen ka Isusu i on je hodao u vijeri.Petra je drzala Bozija rec.rijec koja je iz Isusovih usta izasla..HODI!!Petar je na trenutak skinuo pogled sa isusa i poceo je gledati u vijetar i u talase.i u tom trenutku je poceo tonuti.Ako i mi skinemo svoj pogled sa Isusa potonucemo.Mi moramo u takvim trenucima viknuti!!!!! POMAGAJ ISUSE ! Cesto puta mi hriscani kukamo,joj kako cu izaci iz ovog problema?sta ce reci moji prijatelji?ili sta ce oni pomisliti o meni?Ali draga duso , ako je Isus stobom i samnom,on ce nas iz svake kusnje,nevolje izbaviti.I jedno znaj da onoga koga Hrist oslobodi,taj je uistinu slobodan!!I ti ces uistinu moci povikati;ZAISTA SI SIN BOZIJI!!Tvoje srce ce osetiti oslobodjenje, i ti ces to reci!! Ako se ja i ti dotaknemo skuta ISUSOVIH u vijeri,bicemo ocisceni!zato draga duso samo napred skini pogled sa problema,jaci je onaj koji je u tebi,nego onaj koji je u svetu!I vijeruj cvrsto u njegovo obecanje!I znaj da sta god zatrazis u molitvi u vijeri on ce ti to sigurno dati!Mi smo nova tvar u Isusu Hristu.Potrebno je samo da sklonimo svoj pogled sa problema i u vijeri i molitvi Bog ce nam dati.Od gore nam dolazi,resenje, i blagoslov, i pravi odgovor od Isusa!!Zato ovoga casa ,skloni kamen spoticanja, prepreku,mozda je to Mrznja prema nekome? jel bilo sta drugo?I znaj ako je Isus pored tebe sve ce biti u redu!!I vise tvoj problem nece smrdeti nego ce da mirise!..Kada je Hrist sklonio kamen,vise za njega smrt nije predstavljala problem.Isus kada je stajao ispred Lazarevog groba on je podigao oci gore ka nebu.I rekao je;OCE HVALA TI STO SI ME USLISIO!Takodje i ti unapred zahvali Bogu,ne gledaj nikada na problem i znaj da Bog te uvek cuje!Ti si deo Hristovog tela! i znaj molitva jedino ne moze biti uslisena ako nemas vijere i ljubavi! Isus sa nama saoseca,Isus je glava a mi smo tijelo! I on te i ovoga casa doziva.. dodji k meni predaj mi svoj bol! Bog ce uciniti cudo u tvome zivotu dok drzis pogled na njemu! ti ces gaziti probleme, i neprijatelje.Mozda si se molio za nesto? i nisi dobio odmah odgovor na tvoju molitvu?Znaj da odgovor ne mora doci odmah.Ja znam da moja vijera radi za mene i da ona deluje i da ce doneti odgovore na moje molitve!Budimo strpljivi.Ti samo trazis,i molis a Bog cini mnogo vise od toga.I u izobilju cemo dobiti to sto od Boga trazimo!Po sili koja zivi u nama i cini u nama.Rim8,31,32.Ne samo da nam Gospod sve daruje,nego i sve ce nam dati.nemoj se brinuti i stalno gledati na okolnosti.Nego gledaj gore,jer jedino odande ce ti doci pomoc i odgovor!2 Kor2,14.I znaj pobedu mozes imati uvijek u Isusu i on ce pobedjivati u tvome zivotu!!On nam svagda daje pobedu i na svakome mestu javlja svoj miris poznanja!Isus Hrist je na tronu! i jedino nam od njega ce doci pomoc!I reci sada Isusu;Cisti moje misli krvlju tvojom,ne daj mi zle misli.Ja volim samo tvoju cistu i svetu rijec slusati! I samo nastavi vijerovati i doziveces cudesa bozija!Sta je u ocima ovoga svijeta ne moguce U Bogu je moguce!!I zato vijeruj u njegovu Bozansku moc i doziveces cudesa Bozija!! AMEN...
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimesri vel 04, 2009 7:44 pm

Predivna propovjed draga sestro i poticaj svima nama da se u imenu ISUSA KRISTA suprostavimo snažno sotoni svjesni u vjeri da u ime Isus uvijek imamo pobjedu.
Haleluja! cheers
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimečet vel 19, 2009 2:35 pm

PUCAJU OKOVI U SLAVLJENJU

Danas sam od jedne divne sestre dobio obavijest da će u njezinu gradu,
u Karlovcu u crkvi biti prezentirana glazba mesijanskih židova.
Sada sam baš razmišljao o Pavlu i Sili kada su bili u tamnici u Filipima.
To je zapisano u Djelima 16. Bili su bepravno bačeni u tamnicu,
zakovani u klade. Mnogi bi od nas ili smizdrili ili maštali o rušenju
vlasti. Uglavnom bili bi shrvanii.
Međutim, što su njih dvojica uradili? Pročitajmo sada zajedno od 25 do 31 redka:
"25 A u ponoći Pavao i Sila molili su se i slavili pjesmom Boga; a sužnji su ih slušali.

26 A najedanput tako se vrlo potrese zemlja, da se uzdrmaše temelji
tamnice. I odmah se otvoriše sva vrata, i svima spadoše okovi.

27 A kad se probudi tamničar i vidje otvorena vrata tamnice, izvadi mač i htjede da se ubije, misleći, da su pobjegli sužnji.

28 A Pavao povika iza glasa: "Ne čini sebi zla nikakva, jer smo mi svi ovdje!"

29 A on zaiska luč, i uleti, drščući pripade k nogama Pavla i Sile.

30 Izvede ih van i reče: "Gospodo, što mi treba činiti, da se spasim?"

31 A oni rekoše: "Vjeruj u Gospodina Isusa i spasit ćeš se ti i kuća tvoja."

Oni su molili, slavili, nisu gunđali. Ostali zatvorenici sigurno su
mislili u sebi: "Ovi su skrenuli sa uma, u tamnici su, ali pjevaju!!!"
Uglavnom, ubjeđen sam da nisu bili ravnodušni kada su slušali njihovo
slavljenje. Mnogi danas se ustručavaju i sponuti Božje ime u strahu od
ljudi. Pogledajmo ta vremena, tada su kazne bile mnogo mnogo
rigoroznije nego danas. Ali oni su slavili, obožavali sveto Božje ime.
Ono što mnogi ne znaju, a što je velika istina jeste da Bog prebiva u
slavljenju Njegovog naroda (vidjeti Psalam 22:3). U nekim našim
prijevodima piše da Bog prebiva u svetištu u ovomu stihu. U našem
prijevodu riječ TEHILA je prevedena kao svetište , ali u svim drugim
prijevodima piše da Bog prebiva u slavljenju. Tehila na hebrejskom
znači himna, hvalospjev, psalam. Bog prebiva u našemu slavljenju. Kada
pjevamo Bogu, morramo razlikovati slavljenje od obične izvedbe. Mnogi
danas ili jedva čekaju da otpjevaju da bi pohvalili sebe ili pjevaju
super, ali nema sile. Moramo shvatiti da slavljenje pripada Bogu i da
mi slavimo Njega, a ne skladbu, ne skladatelja, ne izvođača! Kada
slavimo srcem tada Bog dolazi u naše slavljenje, tada On prebiva u
slavljenju!
Slavljenje ne mora biti nužno i pjesma, ne! Mi možemo klicati Bogu, davati mu priznanja za sve što čini za nas! Haleluja!
I što čitamo dalje u tekstu? U 26 stihu vidimo kako se trese zemlja, otvaraju vrata, pucaju okovi!
Ljubljeni brate/sestro, ako si u problemu već sada digni ruke i počni
slaviti, samo to učini i vjeruj i okovi će već sada početi padati.
Okovi depresije, okovi razočaranja, okovi boli! I onda će kada te možda
ta osoba koja te povrijedila (tvoj tamničar) doći pred tebe i pitati
te: "Što da činim da budem spašena?" A i drugima ćeš biti ohrabrenje
(padat će okovi i sa njih kao sa zatvorenika).
Bog želi da ga slaviš i da znaš jednu stvar: pobjeda je tvoja u Kristu
već sada izvojevana! Već sada! Haleluja! Zato ga već sada slavi i okovi
će početi pucati, okovi će spasti.
On prebiva u slavljenju, a kada ga slaviš i kada On dođe u slavljenje
pucat će okovi i ti ćeš se radovati, a Bog želi dragocijena dušo da se
ti raduješ u Njemu i da On bude sva Tvoja radost.
Zato, već sada ustani i slavi Boga! On dolazi i lomi okove!
AMEN
Propovjedi by Admin Luther Praise
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitimesub kol 29, 2009 5:06 pm

DOĐI DO UČITELJEVIH NOGU




"Žena neka, po imenu Marta, primi ga u svoju kuću. I u nje je
bila sestra, po imenu Marija. Ova sjede do nogu Gospodnjih i slušala je
besjedu njegovu. A Marta je prionula za posao, da ga podvori. Ona
pristupi i reče: "Gospodine, zar ti ne mariš, što me sestra moja ostavi
samu da dvorim. Reci joj dakle, da mi pomogne!" Gospodin joj odgovori:
"Marta, Marta, brineš se i skrbiš za mnogo. Samo je jedno potrebno.
Marija je najbolji dio izabrala, koji joj se neće oduzeti."
(Luka 10:38-42)

Desi mi se: padnem u kušnje, uhvati me tuga, padnem pod pritiskom
problema... još mnogo toga. U zadnje vrijeme naučio sam nešto: usred
sve te zbrke i problema i zauzetosti trebam otići onako prljav i jadan
kod Učitelja koji jedva čeka da mu dođemo. U citiranom tekstu vidimo
MArtu kako trči za poslovima, nastojeći ugoditi Učitelju i u svoj toj
zbrci propušta ono najvažnije: čuti od NJega riječi života vječnoga.
A Marija? Ona je samo sjela do nogu Učitelja i slušala Njegovu besjedu.
Vidim, žurio sam za mnogo čime, htio svojim naporima doći do pobjede
iako već dobro znam da vjera u Isusa donosi pobjedu, a ne moja snaga,
ne snaga mojeg vlastitog razbora.
Što trebam činiti? Idem do nogu Isusovih sjesti i slušati što mi govori
i dok mi govori kroz Svoju Riječ tada dolazi iscjeljenje, približavam
mu se i tada po svojemu Duhu Svetomu stavlja u moje srce ljubav i želja
za osvetom nestaje, jer On je taj koji na to ima pravo, ali još mu je
draže kada i taj koji nas je povrijedio primi Njegovu milost i počne
Njega slijediti i da isti taj koji je mene povrijedio/povrijedila bude
moj prijatelj, ma i više od toga: brat / sestra u Njemu!

Sada dragocijena dušo pođi do Isusovih nogu i pogledaj ga u oči i slušaj što ti ima reći.
Kaže ti: " Dođi k meni ti, koji si umoran i opterećen, ja ću te okrijepiti." (prema Matej 11:28)
Ako si sagriješio i iskreno se kaješ žaleći zbog toga On ti oprašta,
ako te tko povrijedio On te iscjeljuje, ako si usamljen On ti upravo
sada pravi društvo (najbolje društvo koje možeš imati- vječni Kralj je
s tobom večeras i želi biti s tobom zauvjek).
Jednom je putovao u Gadarenski kraj i tamo sreo opsjednutoga čovjeka.
Znate što je uradio? Istjerao je legiju demona iz njega, oslobodio ga.
Kada su ljudi toga kraja došli vidjeti što se zbiva ugledali su
slijedeće, a čitamo u Luki 8:35: " Tada izađoše ljudi da vide, što se
to dogodilo. Dođoše k Isusu i nađoše čovjeka, iz kojega su bili izašli
zli dusi, gdje sjedi kod nogu Isusovih obučen i pametan. Uplašiše se."
Prije toga taj čovjek je pod opsjednućem napadao druge, nitko nije
smjeo tamo proći, a sada taj isti čovjek sada sjedi do Isusovih nogu
obučen i pametan.
Dođi i ti Isusu, možda tvoj problem nije veliki kao u ovoga čovjeka,
ali koliki god bio taj problem znaj da Učitelj želi da mu dođeš i
predaš ga Njemu, jer kaže Njegova Riječ u 1 Petrovoj 5:7: "I svu svoju brigu bacite na njega, jer se on brine za vas!" Predaj Mu svoj problem, predaj mu cijeli svoj život da te vodi i upravlja stope tvoje.
"Isuse ljubljeni, dolazimo do Tvojih nogu u pokajanju, svjesni da
nam sada opraštaš kada Ti priznajemo (1 Ivanova 1:9), svjesni da nas
nećeš ostaviti, već da ćeš nas promijeniti i staviti svoju ljubav u
naša srca da ljubimo jedni druge kao što si ti nas ljubio i ljubiš nas
i da istom tom ljubavlju ljubimo i one koji nas progone i da kažemo kao
što Ti reče na križu, iz srca da kažemo ove riječi: "Oče, oprosti im;
jer ne znadu, što čine!" (Luka 23:34). Predajemo se Tebi naš Bože,
Kralju, Spasitelju, Učitelju da nas Ti vodiš na slavu Tvojega imena.
Amen!"
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Sponsored content





Propovjedi by Admin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Propovjedi by Admin Luther   Propovjedi by Admin Luther Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Propovjedi by Admin Luther
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Martin Luther
» Propovjedi by Izrael

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Propovjedi-
Forum(o)Bir: