Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Evangelinino Svjedočanstvo

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
evangelina

evangelina


Broj postova : 11
Age : 55
Registration date : 13.05.2007

Evangelinino Svjedočanstvo Empty
PostajNaslov: Re: Evangelinino Svjedočanstvo   Evangelinino Svjedočanstvo Icon_minitimened svi 13, 2007 11:24 pm

Mir s vama!

Ovo sam svjedočanstvo napisala kada sam se pripremala za krštenje, kao nanovorođeno stvorenje:

„Cijeli svoj život tražila sam smisao života. Osjećala sam nemir i prazninu. Zašto živim, koja je svrha života? Katolička religija u kojoj sam odgajana nije pružila odgovore na moja pitanja. Odlazila sam redovito na vjeronauk, u crkvu, ali nitko me nije uputio kako upoznati Boga, živog Boga. Molila sam naučene molitve, bez stvarnog razumijevanja. Grijeh se gomilao, a ispovijed kod svećenika nije ništa značila, jer se sve ponavljalo. Tražila sam zatim u filozofiji i u istočnjačkim religijama, budizmu, meditaciji i jogi. Tražila sam odgovore unutar sebe. Jer istočnjaci sve baziraju na čovjeku. Čovjek = Bog. Sve možete, samo to trebate spoznati, ako ste loše volje ili obolite ili ste nezadovljni poslom, kriva je neravnoteža unutar vas samih. Završila sam studij za veterinara, pa je znanost još pogoršala stvari. Evolucija i Darwin, pa postanak svijeta velikim praskom. Bilo je jedno veliko ništa pa odjednom prasak, pukim slučajem, pa eto našeg svemira!?
Nakon svake potrage razočaranje i praznina bivala je veća. To me dovelo do potpunog ignoriranja najvažnijeg pitanja u životu i prepuštanja toku kao i većina ljudi. Posao, obitelj, novac; imati i biti.
Dok mi nije suprug obolio od raka. Odjednom je smrt opet postala blizu. Pa zar je to sve što život nudi? Rođenje, škola, posao, stjecanje, dom i obitelj, oboliš ili ostariš i umreš i nema te?! I tada kad je očaj i razočaranje bilo najveće, susrela sam se s Kristom.

Ne pričom o Kristu, već s Njim, živim Isusom. Zazvala sam ga u svoj život, otvorila sam vrata srca, da bih shvatila da me je On cijelo vrijeme strpljivo čekao. Čekao je da se okrenem prema Njemu i da prestanem tražiti svugdje drugdje osim gdje je On. A On je rekao; JA SAM PUT, ISTINA, I ŽIVOT. Odjednom sam postala svjesna svojih grijeha i pogrešaka, što je rezultiralo iskrenim pokajanjem, jer Krist je umro i za mene i svojom krvlju oprao i moje grijehe.

Moj život se od tog trenutka u potpunosti promijenio i mijenja se još uvijek. Radost i mir koju mi je dao, ne može pružiti niti jedan čovjek. Sad imam istinsku radost.

Muž mi se obratio ne dugo nakon mene i umro je u miru, spašen od Krista Otkupitelja.

Problemi i dalje postoje, ali sada imam partnera, prijatelja, kojem predam brige i On ih pomaže nositi. I svoj život prepuštam Njegovom vodstvu, jer On vidi dalje i zna više, a brine se za mene kao moj Nebeski Otac i svako zlo On okreće na dobro. Sad sam i ja Božje dijete i svakim danom rastem u duhu, pod Njegovim vodstvom. Jer Duh Sveti živi u meni.“

Od tog događaja je prošlo određeno vrijeme i sada mogu posvjedočiti da mi je Isus Krist nadoknadio sve što mi je đavao pokušao ukrasti. Imam novu obitelj, dom, prijatelje, posao… Sve je ispunjeno u potpunosti, jer što je tada izgledalo kao potpuni krah i lom, sada je zasjalo u pobjedi. cheers
[Vrh] Go down
http://evangelina.mojblog.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Evangelinino Svjedočanstvo Empty
PostajNaslov: Re: Evangelinino Svjedočanstvo   Evangelinino Svjedočanstvo Icon_minitimepon svi 14, 2007 12:11 am

Hvala Gospodinu što te oslobodio i spasio te
Ja ti želim dobrodošlicu na naš forum.
Tvoj blog sam stavio prije nego si došla. Jako sam ti zahvalan što si s nama ovdje.
Tvoje svjedočanstvo kao i svjedočanstva svih ovdje jesu veliki blagoslov ne samo za forum nego i za one koji čitaju, a nisu članovi foruma.
Zahvalan sam Bogu za svakoga od vas pojedinačno.
Sestro Evangelina, Bog neka te blagoslovi
AMEN
flower sunny flower sunny flower sunny flower
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Evangelinino Svjedočanstvo Empty
PostajNaslov: Re: Evangelinino Svjedočanstvo   Evangelinino Svjedočanstvo Icon_minitimepon svi 14, 2007 2:37 pm

Neka je Bog blagoslovljen zbog predivnih djela svojih. Zbog ljubavi svoje koju iskazuje tisućama koji ga ljube!bounce
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Evangelinino Svjedočanstvo Empty
PostajNaslov: Tema odvojena   Evangelinino Svjedočanstvo Icon_minitimened svi 27, 2007 6:53 am

Ova je tema odvojena od svjedočastva od Faith, u Evangelinino svjedočanstvo
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
Sponsored content





Evangelinino Svjedočanstvo Empty
PostajNaslov: Re: Evangelinino Svjedočanstvo   Evangelinino Svjedočanstvo Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Evangelinino Svjedočanstvo
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Svjedočanstva-
Forum(o)Bir: