Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 BOŽANSKA VJERA U BOGA

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
pastor Željko




Broj postova : 5
Registration date : 12.05.2007

BOŽANSKA VJERA U BOGA Empty
PostajNaslov: BOŽANSKA VJERA U BOGA   BOŽANSKA VJERA U BOGA Icon_minitimesub svi 26, 2007 2:37 am

"TOMA ZVANI BLIZANAC, JEDAN OD DVANAESTORICE, NIJE BIO S NJIMA KADA JE DOSAO ISUS. DRUGI MU UCENICI REKOSE: "VIDJELI SMO GOSPODINA."TOMA IM ODVRATI:"DOK NE VIDIM NA RUKAMA NJEGOVIM ZNAK OD CAVALA I NE STAVIM PRST SVOJ U MJESTO OD CAVALA I NE STAVIM RUKE SVOJE U NJEGOV BOK, NECU VJEROVATI.

POSLIJE OSAM DANA UCENICI NJEGOVI BIJAHU PONOVNO UNUTRA I TOMA S NJIMA. DOK SU VRATA BILA ZATVORENA, DODE ISUS, STADE PRED NJIH TE RECE:" MIR VAMA!"
ZATIM RECE TOMI:"PRUZI SVOJ PRST OVAMO: EVO MOJIH RUKU! PRUZI RUKU SVOJU I STAVI JE U MOJ BOK TE NE BUDI VISE NEVJERNIK, VEC VJERNIK!" "GOSPODIN MOJ I BOG MOJ!"- IZJAVI TOMA. ISUS MU RECE:"JER ME VIDIS VJERUJES. BLAGO ONIMA KOJI CE VJEROVATI, A DA NISU VIDJELI!"
(Ivan 20:24-29)

U ovoj prici je jako zanimljivo vidjeti Isusovog ucenika Tomu. On je bio tri
i po godine s Isusom. Bio je jedan od dvanaestorice koji su Ga vjerno svuda pratila. Vidio je mnostvo cudesa, ozdravljenja, oslobodenja, uskrsnuca od mrtvih... pa ipak pored svega toga nije bio vjernik, vec nazalost nevjernik.

Kako je to moguce?
Kako je moguce biti s Isusom, hodati s Njim, vidjeti cudesa koja samo Bog moze uciniti, a opet ostati nevjernik?
Nazalost, mozemo vidjeti da je to moguce u Tominom zivotu.

Sto je s nama danas?
Mnogi su i danas religiozni. Ne propustaju ni jedno bogosluzje. Mole se
svakodnevno i citaju Bibliju. I u njihovim crkvama je Bog cinio cudesa.
Ali sto je sa njihovom vjerom?
Sto je sa tvojom vjerom?
Da li si samo cuo za Boga ili si Ga i upoznao?
Da li On cini cudesa oko tebe ili cini cuda i u tvome zivotu?
Da li je Bog i u tvom zivotu, Biblijski Bog, Bog Spasitelj, Otkupitelj,
Ozdravitelj, Osloboditelj....

Da, jedno je cuti za Boga a drugo je upoznati Ga. To nikako nije isto.

"NECE SVAKI KOJI MI GOVORI:'GOSPODINE, GOSPODINE!' UCI U MOJE KRALJEVSTVO NEBESKO, NEGO ONAJ KOJI VRSI VOLJU MOGA NEBESKOG OCA. MNOGI CE MI U ONAJ DAN RECI:'GOSPODINE, GOSPODINE ZAR NISMO POMOCU TVOGA IMENA PROROKOVALI, POMOCU TVOG IMENA IZGONILI ZLE DUHOVE, POMOCU TVOG IMENA CUDESA CINILI?' TADA CU IM KAZATI:' NIKADA VAS NISAM POZNAVAO. ODLAZITE OD MENE ZLOTVORI!"
(Matej 721-23)

Citajuci ove retke, mozemo vidjeti kako mozemo biti blizu Boga a opet biti
daleko od Njega. Mozemo vidjeti da Bog moze i djelovati kroz nas, a mi i
dalje mozemo biti daleko od Njega.

Opet isto pitanje. Kako je to moguce?
Kako mozemo biti blizu Boga, a ne imati Ga?
Kako je moguce da Bog djeluje kroz nas, da prorokujemo, ozdravljamo bolesne, istjeujemo zle duhove... a opet biti daleko od Njega?

Moguce je! I Toma je bio takav. Blizu Isusa, upotrebljen od Boga a ipak biti daleko od Njega, biti nevjernik.

U cemu je stvar?
Stvar je u tome da Bogu trtebamo prici s VJEROM!
Vjera je jako vazna, i ako je nemamo, mi smo nevjernici- daleko od Boga.

"A BEZ VJERE NEMOGUCE MU JE UGODITI, JER ONAJ KOJI ZELI PRISTUPITI BOGU MORA VJEROVATI DA POSTOJI BOG I DA NAGRADUJE ONE KOJI GA TRAZE."
(Hebreji 11:6)

Da, ulaznica za Bozje prisustvo je VJERA!
Bez vjere Mu ne mozemo prici i ne mozemo Mu ugoditi.

"Da, ali ja imam vjeru u Boga", mozda kazes.
Ali kakva je tvoja vjera?
Da li je ona ljudska i Bozanska?
Ljudska vjera ne moze zadovoljiti Boga. Ta vjera nam je data za ovosvjetske stvari. S njome svakodnevno zivimo. S njome vjerujemo da cemo na kraju mjeseca dobiti placu. S njome vjerujemo kada se ukrcamo u vlak za Split, da cemo tamo i stici. Ljudska vjera je za naravni zivot, ali s njome ne mozemo prici i hodati s nadnaravnim Bogom. Za Njega nam treba Njegova nadnaravna vjera koju daje Duh Sveti.

"A KAKO IMAMO ISTI DUH VJERE..." (2 Korincanima 4:13)

Da, ako zelimo imati Bozansku vjeru, moramo u svojim srcima imati Duha
Svetoga (trecu Bozansku osobu). Bez Duha ne mozemo imati tu vjeru. Ako je nemamo , ne mozemo ugoditi Bogu, a ako Mu ne ugodimo, jednoga dana ce i nama reci:"NIKADA VAS NISAM POZNAVAO, ODLAZITE OD MENE ZLOTVORI!"

Sada zelim otkriti veliku Biblijsku tajnu koja nam pokazuje kako se prima
Bozanska vjera.

"PREMA TOME, VJERA DOLAZI OD PROPOVIJEDANJA (SLUSANJA), A PROPOVIJEDANJE BIVA RIJECJU KRISTOVOM (BIBLIJA).

(Rimljani 10:17)

Ovo je jedini nacin za primanje Bozanske, nadnaravne vjere, vjere koja ugada Svevisnjem Bogu. Kao sto se svakodnevno hranimo zemaljskom hranom, da bi moglo egzistirati, isto tako se trebamo svakodnevno hraniti iz Bozje Rijeci- Biblije. Zemaljska hrana hrani zemaljskog covjeka, duhovna hrana (BIblija) hrani duhovnog covjeka, ikao sto zemaljski covjek ne moze bez hrane, tako ni duhovni covjek ne moze bez duhovne hrane. I koliko vise hranis duh. covjeka, toliko on i jaca i razvija se.

Istinski vjernik si ne bi smio dopustiti da mu prode ijedan dan bez da cita
i slusa Bozju Rijec. Pogledajmo bildere. Oni ne vjezbaju povremeno, kada im se da, vec pravi bilderi svakodnevno mukotrpno vjezbaju. Svakodnevno pumpaju svoje misice. Tako i vjernici trebaju svakodnevno pumpati svoje duhovne misice citajuci Bozju Rijec. Amen! Haleluja!

Citajuci Bibliju, upoznajemo Boga, upoznajemo sto je sve ucinio za nas i
isto tako ucimo Njegova pravila za nas svagdasnji zivot. I sto vise ne samo citamo nego i proucavamo to vise i imamo znanja a samim time mozemo i imati pobjedonosniji i blagoslovljeniji zivot.

"PROPADA ONAJ CIJA DUSA NIJE PRAVEDNA, A PRAVEDNIK ZIVI OD SVOJE VJERE."
(Habakuk 2:4)

Covjek cija dusa nije pravedna propada (tako kaze Rijec), ali Ona isto tako kaze da ce pravednik zivjeti od svoje vjere. U danasnje vrijeme je tesko ostati ili postati pravednik. Zasto? Zato sto citav svijet tone u sve vece bezbostvo, i svakojaki grijeh. Kada sam ja bio tinejder i kada sam sa svojim drustvom hodao gradom i pusio, svi su nas popreko gledali. Danas je normalno da maloljetnici puse, da piju i drogiraju se. Ako to ne cinis, ti nisi normalan. Danas tinejderi pod normalnim ulaze u sex u najranijim godinama svoga zivota, jer ako to ne cinis ti nisi OK. Danas je normalno da svi varaju i kradu. Najveci uzori su politicke i vjerske vode, oni kradu i varaju gdje god stignu. I onda ljudi kazu:"Pa kada oni to cine onda to mogu i ja ciniti!"

Hej ljudi probudite se!

Nemojte gledati na covjeka! Nemojte da vam covjek bude uzor u zivotu!
Svi ti ljudi propadaju jer im dusa nije pravedna. Nemoj ici za njima jer ce
i tvoja dusa propasti. Budi pravednik u Isusu Kristu i tada ces zivjeti.
Zivi na temelju Bozje Rijeci- Biblije i nikada neces propasti. Nema veze
kako tvoji ukucani zive, kako zivei sto rade tvoji prijatelji ili kolege na
poslu. Svi ce oni jednoga dana stati pred Svemoguceg Boga i dati ce racun za sva svoja djela koja su cinili na zemlji.

Ako ste zaista istinski krscanski vjernik, vi trebate poznavati Bozju Rijec
i zivjeti po Njoj. Nije dovoljno samo Je poznavati je i govoriti Je drugima,
vec trebamo i zivjeti po Njoj.

"BLAGOSLOVLJEN CITAC I SLUSAOC RIJECI OVOGA PROROCANSTVA AKO VRSE STO JE U NJEMU NAPISANO..."

(Otkrivenje 1:3)

Da, nije vjernik onaj koji samo poznaje Rijec, vec onaj koji i zivi po njoj.
Amen!
Nikoga nece opravdati samo vjera bez djela, vec ce nas opravdati vjera koja ce biti iskazana Biblijskim djelima.

"TAKO JE I SA VJEROM: AKO NEMA DJELA, MRTVA JE U SAMOJ SEBI."

"VIDIS DA JE VJERA ZAJEDNICKI DJELOVALA S NJEGOVIM DJELIMA I DA JE VJERA UZ POMOC DJELA POSTALA SAVRSENA."

"KAO STO JE TIJELO MRTVO BEZ DUSE, TAKO JE I VJERA MRTVA BEZ DJELA."
(Jakov 2:17, 22, 26)

Ako zelis vjerovati u cjelokupnog Boga trebas vjerovati i u cjelokupnu Bozju Rijec. Koliko vjere toliko i blagoslova. Koliko vjere toliko i pobjede nad sotonom i njegovim legijama. Koliko prave Biblijske vjere toliko i uspjeha u zivotu. Gdje je vjera tu je i vjecni zivot, a gdje je nevjera covjek propada u ovom zivotu a u vjecnom zivotu zavrsava u ognjenom jezeru gdje je plac i skrgut zuba.

"ZAISTA, KAZEM VAM, AKO TKO REKNE OVOJ GORI:'DIGNI SE I BACI U MORE' I NE POSUMNJA U SRCU SVOME, NEGO UZVJERUJE DA CE SE TO DOGODITI ONO STO VELI, TO CE MU I BITI.

ZATO VAM VELIM: STO GOD MOLECI PITATE, VJERUJTE DA STE TO VEC PRIMILI, I BIT CE VAM."
(Marko 11:23,24)

pastor Zeljko
[Vrh] Go down
Juda Iškariotski

Juda Iškariotski


Broj postova : 80
Registration date : 23.06.2007

BOŽANSKA VJERA U BOGA Empty
PostajNaslov: Re: BOŽANSKA VJERA U BOGA   BOŽANSKA VJERA U BOGA Icon_minitimesri lis 03, 2007 12:28 pm

ovo je jedna od najbolji propovijedi u mom životu... naka Vas Bog nadahne da i dalje ovako dobro pišete....
[Vrh] Go down
 
BOŽANSKA VJERA U BOGA
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» SLAVLJENJE BOGA
» VJERA
» Vjera
» Abraham I Njegova Vjera

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo-
Forum(o)Bir: