Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Služiti Bogu-Služiti drugima

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimesub svi 26, 2007 1:44 am

Uvjek sam željela biti u centru Božje volje,kad si uvjek u Božjoj volji onda Bog ima divnu službu za tebe.
Prolazim kroz to razdoblje gdje shvaćam da potpuna predanost znaći biti u savršenoj Božjoj volji i onda Bog ti daje službu.
Ta služba znaći uvjek služiti drugima jer tako služiš Bogu .
Nalaziš radost i mir u tome predanju,Bog čini divne stvari kroz tebe.
Pisat ću o svojim doživljajima u služenju drugima.
Pozdrav
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimesub svi 26, 2007 6:01 am

Trešnja je napisao/la:
Uvjek sam željela biti u centru Božje volje,kad si uvjek u Božjoj volji onda Bog ima divnu službu za tebe.
Prolazim kroz to razdoblje gdje shvaćam da potpuna predanost znaći biti u savršenoj Božjoj volji i onda Bog ti daje službu.
Ta služba znaći uvjek služiti drugima jer tako služiš Bogu .
Nalaziš radost i mir u tome predanju,Bog čini divne stvari kroz tebe.
Pisat ću o svojim doživljajima u služenju drugima.
Pozdrav

Vidiš Trešnja (moje najdraže voće, trebao sam dat sebi nick Višnja), to je upravo ono čega se ja bojim.

Nakon što sam se obratio Kristu, ja sam to jako intenzivno doživio, počeo sam da svjedočim svima oko sebe, do danas su svi koji su me nekad poznavali saznali da sam u Kristu od mene. Šta sam izgubio? Izgubio sam sve prijatelje (nazovi prijatelje), izgubio sam oca (zemaljskog), izgubio sam sebe. Nemam više kome svjedočit. Obratilo se 12 ljudi preko mene, a samo jedan od njih je to doživio intenzivno kao ja, i sad smo najbolji frendovi, stalno smo zajedno i slavimo Boga.

Jesam li ja služio ljudima ili Bogu kad sam svjedočio? Mislim da sam svjedočanstvom služio i ljudima i Bogu!

Sad kad se smislim, nisam ništa izgubio. Sve što sam imao prije obraćenja bio je lažan sjaj prijateljstva i ljubavi, a sad imam živu ljubav! Gospodin kaže: ''Radnik prvi dobiva od uroda!'' Ja svoje ubirem sada.

I spreman sam na Božiji poziv živjeti po Njemu u vijeke!

Slava Kristu u vijeke!
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
.........................




Broj postova : 47
Registration date : 07.05.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimesub svi 26, 2007 6:22 am

Trešnja je napisao/la:
Bog čini divne stvari kroz tebe.
Pisat ću o svojim doživljajima u služenju drugima.

Hvala ti draga sestro na ovoj poticajnoj temi.
Uvijek se razveselim kad čujem, vidim ili pročitam kako Gospodin divno djeluje po nama ljudima!

Very Happy Very Happy Very Happy
[Vrh] Go down
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimesub svi 26, 2007 2:59 pm

djlunamoon je napisao/la:
Trešnja je napisao/la:
Uvjek sam željela biti u centru Božje volje,kad si uvjek u Božjoj volji onda Bog ima divnu službu za tebe.
Prolazim kroz to razdoblje gdje shvaćam da potpuna predanost znaći biti u savršenoj Božjoj volji i onda Bog ti daje službu.
Ta služba znaći uvjek služiti drugima jer tako služiš Bogu .
Nalaziš radost i mir u tome predanju,Bog čini divne stvari kroz tebe.
Pisat ću o svojim doživljajima u služenju drugima.
Pozdrav

Vidiš Trešnja (moje najdraže voće, trebao sam dat sebi nick Višnja), to je upravo ono čega se ja bojim.

Nakon što sam se obratio Kristu, ja sam to jako intenzivno doživio, počeo sam da svjedočim svima oko sebe, do danas su svi koji su me nekad poznavali saznali da sam u Kristu od mene. Šta sam izgubio? Izgubio sam sve prijatelje (nazovi prijatelje), izgubio sam oca (zemaljskog), izgubio sam sebe. Nemam više kome svjedočit. Obratilo se 12 ljudi preko mene, a samo jedan od njih je to doživio intenzivno kao ja, i sad smo najbolji frendovi, stalno smo zajedno i slavimo Boga.

Jesam li ja služio ljudima ili Bogu kad sam svjedočio? Mislim da sam svjedočanstvom služio i ljudima i Bogu!

Sad kad se smislim, nisam ništa izgubio. Sve što sam imao prije obraćenja bio je lažan sjaj prijateljstva i ljubavi, a sad imam živu ljubav! Gospodin kaže: ''Radnik prvi dobiva od uroda!'' Ja svoje ubirem sada.

I spreman sam na Božiji poziv živjeti po Njemu u vijeke!

Slava Kristu u vijeke!

Slava Bogu za tebe!
Eto za ove lažne prijatelje se moli stalno.
Što se tiče ubiranja plodova naše je da stalno sijemo a Bog daje da raste.
Neke plodove čemo vidjeti tek u vječnosti.
Važno je da uvjek činimo što je Bogu ugodno i rezultati neće izostati.
Bog te izobilno blagoslovio brate i tvog prijatelja koji se predao Kristu.
Slava Bogu,samo naprijed!
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimened svi 27, 2007 11:37 am



Hvala Trešnjo, neka Bog i tebe blagoslovi
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimepon svi 28, 2007 3:38 am

Baš mi je drago što se Bog proslavlja po vama! Uistinu trebamo svjedočiti, jer samo tako će ljudi moći vidjeti da je Bog živ a ne neki mit. Po konkretnom našem životu, vjerovanju, plodovima.... Riječi znače, ali život potvrđuje! naprijed u boj za KRista i Njegovo KRaljevstvo!
[Vrh] Go down
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimeuto svi 29, 2007 11:38 am

Dali imate kakva iskustva u služenju ljudima i molitvi za njih
Kako možemo služiti konkrentno
Ima li potrebitih u tvojoj blizini
Šta možeš učiniti za njih
[Vrh] Go down
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitimeuto svi 29, 2007 3:28 pm

Trešnja je napisao/la:
Dali imate kakva iskustva u služenju ljudima i molitvi za njih
Kako možemo služiti konkrentno
Ima li potrebitih u tvojoj blizini
Šta možeš učiniti za njih

Imam iskustva dosta. Moja služba između ostalog jest biti na usluzi braći preko osobnih razgovora, osobnih i pojedinačnih molitava za njih, preko držanja seminara i duhovnih obnova.... Pomoći konkretno? Pa prvo čuti što ih možda mući, uočiti njihovu porebu i tada u molitvi pitati Gospodina kako bi on postupio i tada potaknuti Duhom svetim djelovati. U mojoj bližini ih je jako puno potrebitih. Da mi dan ima 150 sati ne bi stigla sve. Ali tada im kažem da se obrte Isusu. Da im on može dati i više nego ja sama. Kao prvo, mogu ih saslušati, moliti za njih i njihove nakane te ako je potrebni i konkretno djelovati preko materijane pomoći i slično.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Služiti Bogu-Služiti drugima Empty
PostajNaslov: Re: Služiti Bogu-Služiti drugima   Služiti Bogu-Služiti drugima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Služiti Bogu-Služiti drugima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Molitva Za milicu!
» Dajem Slavu Bogu
» Hvala Bogu Za Ovaj Novi Dan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Služba-
Forum(o)Bir: