Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 strip za idolopoklonike

Go down 
+3
misionar
DJ LunaMoon
izrail123
7 posters
Autor/icaPoruka
izrail123

izrail123


Broj postova : 14
Registration date : 15.05.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimesri svi 30, 2007 8:06 am

Zašto treba platiti 0,15 dolara.
To je kad pogledaš ovaj strip ili?
Ako se gledanje naplaćuje treba pošteno reći da ljudi znaju kad kliknu na link a ne da se iznenade kad dođe račun.
study
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimesri svi 30, 2007 11:08 am

izrail123 je napisao/la:
Zašto treba platiti 0,15 dolara.
To je kad pogledaš ovaj strip ili?
Ako se gledanje naplaćuje treba pošteno reći da ljudi znaju kad kliknu na link a ne da se iznenade kad dođe račun.
study

...ne može ti nitko naplatit klikom na link, surfanje je free, ali može ako uneseš broj kreditne kartice
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
misionar




Broj postova : 4
Registration date : 21.03.2008

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimened oľu 23, 2008 11:02 am

Jedno pitanje: zašto misliš da je ovo dobra stvar? Ili da postavim konkretnije pitanje, zašto misliš da će nekoga, naročito mlade ljude postmodernog doba, strah od pakla pokrenuti na ljubav prema Bogu? Konstantno plašenje i zastrašivanje Bogom upravo je ljude današnjice odvojila od Boga i potakla ih da budu aktivni protivnici Boga, što je možda baš rezultat pogrešnog predstavljanja Boga.
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimened oľu 23, 2008 12:48 pm

Strah Božji je početak mudrosti.
[Vrh] Go down
misionar




Broj postova : 4
Registration date : 21.03.2008

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimesri oľu 26, 2008 12:34 am

Strah Božji je početak mudrosti za one koji su upoznali Boga. (Nemoj zaboraviti cio kontekst /literarno-istorijski/ tog stiha).
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimečet oľu 27, 2008 4:07 am

Sjeti se faraona, sodome i gomore te noinog susjedstva. lol!
Sjeti se Jeruzalema oko 70. te godine.

Mislis li da je Noa na arci napisao: "Bog vas ljubi"? Ne, vec je bio propovjednik pravednosti! Jednako i tako, gresnike oko nas ne ocekuje potop, vec za njih mnogo gori Sud i Osveta Bozja koji vodi u ognjeno jezero. Bilo bi razumno upozoriti ih na to. A sada hocemo li to reci prvi ili treci ili 10-ti put kad s njima razgovaramo, to ovisi o situaciji i vodstvu Duha Svetoga.

Doista, covjekovo spoznanje gresnosti i svjedocanstvo Duha Svetoga o njegovoj pobuni protiv Boga i opacini i ljagi grijeha vodi do spasonosnog obracenja i vjere u Isusa Krista, koji je dosao spasiti takve ljude.

Kako je rekao L. Ravenhill: "Isus nije dosao uciniti lose ljude dobrima, vec mrtve ljude zivima."

Koliko sam primjetio ljudi koji se tako obrate su cvrsci i postojaniji u vjeri od onih koji se obrate na samu Bozju ljubav.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimepet oľu 28, 2008 5:31 am

Amen brate!
Hvala Bogu da netko piše o tomu.
Tako je!
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
misionar




Broj postova : 4
Registration date : 21.03.2008

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimeuto tra 01, 2008 5:44 am

Od kada to pravednost uklanja / isključuje ljubav?

A ako ćemo nagađati (misliš li da je ...) nećemo daleko stići. Tekst o Noju i njegovom propovijedanju je jasan, ali nije određen u smislu osude ili ublažavanja bilo kakve poruke.

A što god rekao g Ravenhil, ne znam mnogo, ali znam šta je rekao Gospod Isus: nisam došao do zovem pravednike, no grešnike na pokajanjem. A on to nije činio prijeteći im paklom i ognjem nego činom i riječima koje se sažimaju u Jovanu 3:16 - da je Bog volio svijet i zbog toga poslao Sina da ih spase, a ne da ih uništi. To je njemu lako; osuda ne može propasti.

A ko je bez grijeha, neka prvi baci kamen!
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimesri tra 02, 2008 2:38 am

Dragi brate,
slažem se s tobom, ali čovjek mora biti svjestan- mora biti presvjedočen da ide u pakao.
Mora biti presvjedočen da ga jedino Isus može spasiti, osloboditi i promjeniti život.
Mnogio kažu:" Ja sam se obratio, ja sam kršćanin!" Međutim, njihov život ne donosi plodove po kojima će nas prepoznati. Isus je rekao da će nas poznati po plodovima:
"19 Svako stablo koje ne rađa dobrim plodom siječe se i u oganj baca. 20 Dakle: po plodovima ćete ih njihovim prepoznati."
(Matej 7:19-20)
Kada zajedno umremo sa Kristom i s Njime skupa uskrsnemo u novi život tada više ne živimo mi, nego Krist u nama koji je nada na slavu.
Tada, spašeni milošću počinjemo donositi plodove vjere- ne mi- nego Krist koji sada živi u nama. Tako živeći po Duhu, ovisni o Isusu koji sada živi u nama donosimo plodove:
Otvorimo sada Galaćanima 5:22-26:
" 22 Plod je pak Duha: ljubav, radost, mir, velikodušnost, uslužnost, dobrota, vjernost, 23 blagost, uzdržljivost. Protiv tih nema zakona. 24 Koji su Kristovi, razapeše tijelo sa strastima i požudama. Primjena načela ljubavi 25 Ako živimo po Duhu, po Duhu se i ravnajmo! 26hlepimo za taštom slavom! Ne izazivajmo jedni druge, ne zaviđajmo jedni drugima!"
Ne donosimo li plodove, tj. živimo li razvratnim životom, nre možemo reći da smo spašeni, da idemo u Nebo. Da li smo zbilja predali život Isusu? Dali On zbilja živi u nama ili smo Ga maknuli sa prijestolja našega života? U svakom od ovih slučajeva ne možemo reći da smo spašeni.
Pogledajmo sada Galaćanima 5:19-21:
"19 A očita su djela tijela. To su: bludnost, nečistoća, razvratnost, 20 idolopoklonstvo, vračanje, neprijateljstva, svađa, ljubomor, srdžbe, spletkarenja, razdori, strančarenja, 21 zavisti, pijančevanja, pijanke i tome slično. Unaprijed vam kažem, kao što vam već rekoh: koji takvo što čine, kraljevstva Božjega neće baštiniti."
Sada prelistajmo naše Biblije i otvorimo Matej 7:22-23:
ISUS kaže:
"22 U onaj dan mnogi će mi reći: "Gospodine, Gospodine, nijesmo li u ime tvoje prorokovali? Nijesmo li u ime tvoje đavle izgonili Nijesmo li u ime tvoje čudesa mnoga činili?

23 Tada ću im izjaviti; Nikad vas nijesam poznavao; idite od mene, zlotvori!"

Da, to je istina.
Zato, dođimo pred Božji tron milosti, ispovjedimo svoje grijehe i svoje živote predajmo Bogu da On u nama djeluje i da donosimo mnogo plodova po kojima će nas prepoznati da smo Božja djeca.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimesri tra 02, 2008 8:31 am

Tako je. cheers
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimečet tra 03, 2008 5:06 am

dominik je napisao/la:
Tako je. cheers

Slava ISUSU KRISTU!
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
misionar




Broj postova : 4
Registration date : 21.03.2008

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimened tra 06, 2008 12:57 pm

A ko je rekao sta kontra tome?

Ja sam rekao da nije nase da plasimo ljude paklom i da ih na osnovu toga pozivamo da prihvate Hrista; na to mi nisi nista odgovorio osim spominjanja Noja i Sodome i Gomore.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimepon tra 28, 2008 8:55 am

misionar je napisao/la:
A ko je rekao sta kontra tome?

Ja sam rekao da nije nase da plasimo ljude paklom i da ih na osnovu toga pozivamo da prihvate Hrista; na to mi nisi nista odgovorio osim spominjanja Noja i Sodome i Gomore.

Ne, ja sam samo napomenuo to, jer mislim da je to važno, jer prvi poziv jeste poziv na spasenje, a drugi poziv je poziv na posvećenje, bez kojeg nećemo vidjeti Gospodina.
Ne možemo živjeti posvećeno ako nismo primili Isusa prethodno se kajući, a isto tako ne možemo reći da smo spašeni, a naš život za to ne svjedoči.
Moramo donositi plodove Duha. Ne mi, nego Bog u nama daje te plodove, jer mi sami po sebi smo nemoćni bilo što učiniti što bi bilo ugodno Bogu, zato Bog kada se na Njegovu milost vjerom oslonimo daje da počnemo donositi plodove te vjere, tog pouzdanje kojeg imamo u Gospodina.
Tada nas Duh Sveti svakim danom sve više oblikuje na Kristovu sliku i postajemo svakim danom sve sličniji Kristu i tako svojim životom počinjemo svjedočiti za Isusa.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimesri kol 20, 2008 1:07 pm

Na zalost i ja nisam ubedjen da ce nauka o paklu pokrenuti iskreno pokajanje srca. Nikada me pakao, sada govorim o meni nije takao toliko da bi me naterao da uradim nesto dobro, ili dodjem Bogu.

Ali kada sam zapazio da je Bog stalno uz mene, da me prati kroz zivot, oprasta mi grehe i opacinu, pomaze mi, uslisava molitve mojih uzdaha i neizgovorene tajne zelje, i to vise nego sto bih i sam hteo, to me je bacalo na tlo, i pokretalo suze pa sam u strahu drhtao pitajuci se:
"Kako da prezrem toliku ljubav i ovoliku milost koju svakodnevno dozivljavam u svom zivotu.? Hocu li raniti ili odbaciti tu veliku ljubav?"

Sta sam hteo reci? Bio me je STRAH da ne propadnem jer bih izgubljenim zivotom vecnosti, naneo bol Gospodinu koji me tako postojano i istrajno ljubi, a nisam dostojan.

Ljubav me je slomila. Ljubav me je navela da se bukvalno BOJIM Boga, Oca ljubeljenog. Da samo Njegova ljubav.

To je moje iskustvo.
[Vrh] Go down
patriot_1




Broj postova : 10
Registration date : 07.05.2015

strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitimepet svi 08, 2015 12:06 am

Jevrejin je napisao/la:
Na zalost i ja nisam ubedjen da ce nauka o paklu pokrenuti iskreno pokajanje srca. Nikada me pakao, sada govorim o meni nije takao toliko da bi me naterao da uradim nesto dobro, ili dodjem Bogu.

Ali kada sam zapazio da je Bog stalno uz mene, da me prati kroz zivot, oprasta mi grehe i opacinu, pomaze mi, uslisava molitve mojih uzdaha i neizgovorene tajne zelje, i to vise nego sto bih i sam hteo, to me je bacalo na tlo, i pokretalo suze pa sam u strahu drhtao pitajuci se:
"Kako da prezrem toliku ljubav i ovoliku milost koju svakodnevno dozivljavam u svom zivotu.? Hocu li raniti ili odbaciti tu veliku ljubav?"

Sta sam hteo reci? Bio me je STRAH da ne propadnem jer bih izgubljenim zivotom vecnosti, naneo bol Gospodinu koji me tako postojano i istrajno ljubi, a nisam dostojan.

Ljubav me je slomila. Ljubav me je navela da se bukvalno BOJIM Boga, Oca ljubeljenog. Da samo Njegova ljubav.

To je moje iskustvo.
Zašto ga se bojiš ako je on ljubav,ako je milosrdan!Prava ljubav isključuje strah!
Nemoguće je živjeti savršeno,pa nam ostaje samo pokajanje!
Isus i bludnica,Isus i razbojnik na križu,Isusova priča o izgubljenom sinu , baca svjetlo na Boga koji ljubi"savršena ljubav isključuje strah".
Ja znam da ljubim Boga i znam da On voli mene.Ne bojim se nikakvog pakla!
[Vrh] Go down
Sponsored content





strip za idolopoklonike Empty
PostajNaslov: Re: strip za idolopoklonike   strip za idolopoklonike Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
strip za idolopoklonike
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Istinska Crkva-
Forum(o)Bir: