Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjerski fanatizam

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitimesri svi 23, 2007 8:39 am

Nedavno, sreo sam čovjeka kojemu sam dao svoje svjedočanstvo o Kristu u mom životu i o svrhi života. Svjedočio sam mu prije godinu dana. Odbio je Gospodina.
Neki dan, kaže on meni: ''Ja to ne priznajem taj vjerski fanatizam, to nije normalno, ja mislim da je dovoljno vjerovat, činit dobra djela i ići u crkvu.''

Čudno je da nas, koji svjedočimo, ljudi nazivaju fanaticima Boga.

Nama koji smo pod milošću Gospodina Isusa Krista dano je obećanje da smo oslobođeni suda, čak piše u Novom Zavjetu da će Sveti suditi ''mrtvima''.

Šta će taj moj drug koji me je nazvao vjerskim fanatikom reći Bogu u onaj Dan? Hoće li mu reći: ''Bože, kako možeš dopustit da se ovi spase kad su oni bili Tvoji fanovi za života na zemlji?''

Ima li ovo smisla?

Šta je vjerski fanatizam?

Jesmo li mi vjerski fanatici zato što slavimo Boga iz uvjerenja, iz dubine onoga što nazivamo duša?
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
Trešnja




Broj postova : 90
Registration date : 25.04.2007

Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Re: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitimesub svi 26, 2007 2:30 pm

To tako ljudi misle jer smatraju da je dovoljni ići na misu i to je sve.
Ali neznaju da treba Isusa primiti u svoje srce i onda nastaje promjena jer Duh Sveti presvjedočava o grijehu i ti se kaješ i predaješ Isusu.
No za takve ljude treba moliti i maksimalno pokazati ljubav Kristovu.
Kad se moliš za njih Bog ti daje prigodu da im služiš u ljubavi Kristovoj i onda oni vide razliku i shvačaju da Bog kroz tebe djeluje.
Ja imam jednu poznanicu koja svima prića da kroz mene struji pozitivna energija i da kad mene ugleda sve brige ovog svijeta nestanu.Ona doživljava Božju ljubav kroz mene i ja se molim za nju.
Ako imaš dodir Božji,vjeruj mi da ljudi to moraju osjetiti.
Ako neće vjerovati tvojim rjećima ,pa vidjet će djela ljubavi i tu će ih Krist dohvatiti.Halelujaa
[Vrh] Go down
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Re: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitimepon svi 28, 2007 3:23 am

Vjerski fanatizam. Da, to što si rekla, ali to je i kada ti sve postane nebitno ti u tome "pretjerano uživaš" a drugi oko tebe trpi. Nadam se da razumiješ!? Nije dobro ni u čemu pretjerivati. Zato ja mislim da nie dobro ići iz krajnosti u krajnost. Pretjerivat recimo u slavljenu ili slično a brat oko tebe trpi...(to je rekao i luther u jednoj od svojih teza) Stoga neka u svemu bude "mjera" jednaka po mjeri i djelovanju Kristovom! tada nema fanatizma nego nastaje svjedočenjew!
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Re: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitimepon svi 28, 2007 3:57 am

Vjerski fanatizam 36_3_8


Hval cure, puno ste mi pomogle

Vjerski fanatizam 36_11_10
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
učenik




Broj postova : 4
Registration date : 15.01.2008

Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Re: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitimeuto sij 15, 2008 3:01 am

DJ LunaMoon je napisao/la:
Nedavno, sreo sam čovjeka kojemu sam dao svoje svjedočanstvo o Kristu u mom životu i o svrhi života. Svjedočio sam mu prije godinu dana. Odbio je Gospodina.
Neki dan, kaže on meni: ''Ja to ne priznajem taj vjerski fanatizam, to nije normalno, ja mislim da je dovoljno vjerovat, činit dobra djela i ići u crkvu.''

Čudno je da nas, koji svjedočimo, ljudi nazivaju fanaticima Boga.

Nama koji smo pod milošću Gospodina Isusa Krista dano je obećanje da smo oslobođeni suda, čak piše u Novom Zavjetu da će Sveti suditi ''mrtvima''.

Šta će taj moj drug koji me je nazvao vjerskim fanatikom reći Bogu u onaj Dan? Hoće li mu reći: ''Bože, kako možeš dopustit da se ovi spase kad su oni bili Tvoji fanovi za života na zemlji?''

Ima li ovo smisla?

Šta je vjerski fanatizam?

Jesmo li mi vjerski fanatici zato što slavimo Boga iz uvjerenja, iz dubine onoga što nazivamo duša?

KAKO CETE ZNATI TKO JE PRIMIO DUHA SVETOGA: to je onaj koji vrsi sluzbu ucenika i onaj koji drugima govori o isusu, ne zato jer on to na silu radi nego ga isus potice preko svetoga duha!

Matej 28,19 Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga
Matej 28,20 i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovjedio!" "I evo, ja sam s vama u sve dane - do svršetka svijeta.


Matej 7,13 "Uđite na uska vrata! Jer široka su vrata i prostran put koji vodi u propast i mnogo ih je koji njime idu.
Matej 7,14 O kako su uska vrata i tijesan put koji vodi u Život i malo ih je koji ga nalaze!
Matej 7,21 "Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori: `Gospodine, Gospodine!`, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima.
MNOGI MISLE DA SU SPASENI, ALI SOTONA IH JE PREVARIO.
ISPITAJTE SE KROZ RIJEČ BOZJU, DALI STE NA PRAVOM PUTU?
2. Korinćanima 13,5 Same sebe ispitujte, jeste li u vjeri! Same sebe provjeravajte! Zar ne spoznajete sami sebe: da je Isus Krist u vama? Inače niste pravi.
2. Korinćanima 13,6 A spoznat ćete, nadam se, da smo mi pravi.
[Vrh] Go down
učenik




Broj postova : 4
Registration date : 15.01.2008

Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Re: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitimeuto sij 15, 2008 3:08 am

DJ LunaMoon je napisao/la:
Nedavno, sreo sam čovjeka kojemu sam dao svoje svjedočanstvo o Kristu u mom životu i o svrhi života. Svjedočio sam mu prije godinu dana. Odbio je Gospodina.
Neki dan, kaže on meni: ''Ja to ne priznajem taj vjerski fanatizam, to nije normalno, ja mislim da je dovoljno vjerovat, činit dobra djela i ići u crkvu.''

Čudno je da nas, koji svjedočimo, ljudi nazivaju fanaticima Boga.

Nama koji smo pod milošću Gospodina Isusa Krista dano je obećanje da smo oslobođeni suda, čak piše u Novom Zavjetu da će Sveti suditi ''mrtvima''.

Šta će taj moj drug koji me je nazvao vjerskim fanatikom reći Bogu u onaj Dan? Hoće li mu reći: ''Bože, kako možeš dopustit da se ovi spase kad su oni bili Tvoji fanovi za života na zemlji?''

Ima li ovo smisla?

Šta je vjerski fanatizam?

Jesmo li mi vjerski fanatici zato što slavimo Boga iz uvjerenja, iz dubine onoga što nazivamo duša?

1. Petrova 2,9 A vi ste rod izabrani, kraljevsko svećenstvo, sveti puk, narod stečeni da naviještate silna djela Onoga koji vas iz tame pozva k divnom svjetlu svojemu;
VIDITE STO KAZE, DA NAVJESCUJETE SILNA DJELA ONOGA KOJI VAS JE SPASIO IZ TAME, AKO NE NAVJESCIJETE, JOS STE U TAMI!
1. Petrova 2,10 vi, nekoć Ne-narod, a sada Narod Božji; vi Ne-mili, a sada Mili.
1. Petrova 2,11 Ljubljeni! Zaklinjem vas da se kao pridošlice i putnici klonite putenih požuda koje vojuju protiv duše;
1. Petrova 2,12 življenje vaše među poganima neka bude uzorno da upravo onim za što vas sada potvaraju kao zločince, pošto promotre vaša dobra djela, proslave Boga u dan pohoda.

BRACO I SESTRE NA KOLJENIMA SE UPOZNAJE KRIST, A NE U KAFICU ILI NA TELEVIZIJI ILI AKO SLIJEDITE SVIJET!
[Vrh] Go down
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Re: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitimepet kol 29, 2008 1:45 pm

učenik je napisao/la:
BRACO I SESTRE NA KOLJENIMA SE UPOZNAJE KRIST, A NE U KAFICU ILI NA TELEVIZIJI ILI AKO SLIJEDITE SVIJET!


Ovo je velika istina koju moramo primenjivati u svom hriscanskom iskustvu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjerski fanatizam Empty
PostajNaslov: Re: Vjerski fanatizam   Vjerski fanatizam Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjerski fanatizam
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Sola Scriptura- Samo Sv. Pismo :: Slavimo Boga-
Forum(o)Bir: