Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 U službi Isusa

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Estera




Broj postova : 5
Registration date : 31.03.2013

U službi Isusa Empty
PostajNaslov: U službi Isusa   U službi Isusa Icon_minitimesri tra 03, 2013 2:37 am


"I narod koji sam sebi sazdao moju će kazivati hvalu!"

Stvoreni smo da služimo Bogu! On daje svakom vjerniku duhovne darove koje upotrebljava na svoju slavu.
Duhovne darove nismo zaslužili ni zaradili. Oni su iskaz Božjeg milosrđa prema nama.
Zato sa radošću kažem ovog jutra: Radost Gospodnja moja je snaga!"
Gospodin zaslužuje najbolje od mene.
Često sam puta služeći Isusu služila nesavršeno. Radim najbolje što mogu i znam da je čak nesavršeno služenje bolje od najbolje namjere.
A Isusu služimo služeći drugima.
"Što god učinite nekom od ove najmanje braće, meni ste učinili!" Mt 25/40

Služiti Isusu znači razmišljati kao On i djelovati kao On, jer Isus nas je opremio sa svime što je potrebno da bi za njega živjeli.

Često sam se puta pitala kad se iznova sjetim rečenice dok je naš Gospodin išao na Golgotu:" Oče oprosti im jer ne znaju što čine!" Lk 23/34 da li itko od nas ima tako veliku ljubav? Gospodin mi je progovorio da zbog naše naravi ljubiti i oprostiti neprijatelju možemo samo kada molimo Isusa da nam pomogne. Bez njegove milosti i pomoći ne možemo napraviti ama baš ništa.
Bez Njegove Svete Riječi smo nigdje. "U svoje srce pohranih riječi Tvoje da ne sgriješim protiv Tebe. Ps 119/11
Služiti Isusu znači ispuniti dvije najvažnije zapovjedi:
1) Ljubiti Boga 2) Ljubiti svoje bližnje

To znači ljubiti svakog čovjeka, a mrziti grijeh kojeg čovjek čini.
Služiti Isusa znači upraviti svoj pogled na Njega, ne na crkvu, pastore i odgovorne u crkvi, jer su svi oni kao ja i ti nesavršeni dok su na ovoj zemlji.
Danas više nego ikada prije draga braćo i sestre trebamo moliti da vođe u Kristovoj crkvi najprije upravljaju svojom vlastitom kućom da bi se mogli brinuti o Božjoj kući; moliti da vođe budu sluge svima (Mk 10/44). Iskrena molitva uperena Bogu će vratiti raštrkane ovce u stado!
Služiti Isusu znači govoriti u ljubavi, ne kritizirati i optuživati svog brata i sestru
govoreći mu: Ti nisi blagoslovljen!
("Svi naime sagriješiše i lišeni su Božje slave!" Rim. 3/23)
Zato molitva i samo molitva za one koji nisu blagoslovljeni; da ojačaju u vjeri srca koja spašava, da budu blagoslovljeni pokajanjem svoga srca, da se vrate istinskom životu i svjetlu Isusu!

I na kraju skromnost i poniznost svakoga od nas ("Gdje si bio kad ja sagradih zemlju? kazuj ako si razuman!" Job 38/4), pred Veličanstvom na visini našim Gospodinom Isusom donosi plod služenja, i hodanja sa Isusom, jer sva Hvala i Slava pripada samo Njemu! Amen! Aleluja! I love you I love you
[Vrh] Go down
ispravka




Broj postova : 3
Registration date : 05.11.2013

U službi Isusa Empty
PostajNaslov: Re: U službi Isusa   U službi Isusa Icon_minitimepet stu 08, 2013 4:12 pm

Estera je napisao/la:

"I narod koji sam sebi sazdao moju će kazivati hvalu!"

Stvoreni smo da služimo Bogu! On daje svakom vjerniku duhovne darove koje upotrebljava na svoju slavu.
Duhovne darove nismo zaslužili ni zaradili. Oni su iskaz Božjeg milosrđa prema nama.
Zato sa radošću kažem ovog jutra: Radost Gospodnja moja je snaga!"
Gospodin zaslužuje najbolje od mene.
Često sam puta služeći Isusu služila nesavršeno. Radim najbolje što mogu i znam da je čak nesavršeno služenje bolje od najbolje namjere.
A Isusu služimo služeći drugima.
"Što god učinite nekom od ove najmanje braće, meni ste učinili!"  Mt 25/40

Služiti Isusu znači razmišljati kao On i djelovati kao On, jer Isus nas je opremio sa svime što je potrebno da bi za njega živjeli.

Često sam se puta pitala kad se iznova sjetim rečenice dok je naš Gospodin išao na Golgotu:" Oče oprosti im jer ne znaju što čine!" Lk 23/34 da li itko od nas ima tako veliku ljubav? Gospodin mi je progovorio da zbog naše naravi ljubiti i oprostiti neprijatelju možemo samo kada molimo Isusa da nam pomogne. Bez njegove milosti i pomoći ne možemo napraviti ama baš ništa.
Bez Njegove Svete Riječi smo nigdje. "U svoje srce pohranih riječi Tvoje da ne sgriješim protiv Tebe.  Ps 119/11
Služiti Isusu znači ispuniti dvije najvažnije zapovjedi:
1)  Ljubiti Boga    2) Ljubiti svoje bližnje

To znači ljubiti svakog čovjeka, a mrziti grijeh kojeg čovjek čini.
Služiti Isusa znači upraviti svoj pogled na Njega, ne na crkvu, pastore i odgovorne u crkvi, jer su svi oni kao ja i ti nesavršeni dok su na ovoj zemlji.
Danas više nego ikada prije draga braćo i sestre trebamo moliti da vođe u Kristovoj crkvi najprije upravljaju svojom vlastitom  kućom da bi se mogli brinuti o Božjoj kući; moliti da vođe budu sluge svima (Mk 10/44). Iskrena molitva uperena Bogu  će vratiti raštrkane ovce u stado!
Služiti Isusu znači govoriti u ljubavi, ne kritizirati i optuživati svog brata i sestru
govoreći mu: Ti nisi blagoslovljen!
("Svi naime sagriješiše i lišeni su Božje slave!" Rim. 3/23)
Zato molitva i samo molitva za one koji nisu blagoslovljeni; da ojačaju u vjeri srca koja spašava, da budu blagoslovljeni pokajanjem svoga srca, da se vrate istinskom životu i svjetlu Isusu!

I na kraju skromnost i poniznost svakoga od nas ("Gdje si bio kad ja sagradih zemlju? kazuj ako si razuman!"  Job 38/4), pred Veličanstvom na visini našim Gospodinom Isusom donosi plod služenja, i hodanja sa Isusom, jer sva Hvala i Slava pripada samo Njemu! Amen! Aleluja! I love you I love you
duhovni darovi dolaze kroz krštenje Duhom svetim kao u delima 2. to ne deli crkva već Isus. bez toga nema neba čak.
[Vrh] Go down
 
U službi Isusa
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Volim Isusa!
» Hrvatska Za Isusa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Služba-
Forum(o)Bir: