Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kako pobjeđuješ poraze u svom životu?

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Estera




Broj postova : 5
Registration date : 31.03.2013

Kako pobjeđuješ poraze u svom životu? Empty
PostajNaslov: Kako pobjeđuješ poraze u svom životu?   Kako pobjeđuješ poraze u svom životu? Icon_minitimened oľu 31, 2013 4:42 pm

I love you I love you

Mnogi kršćani su danas bolesni, siromašni i poraženi, iako je Isus Krist na križu Golgote otkupio
cijelo čovječanstvo.
Isus nas je otkupio od grijeha, siromaštva, bolesti i smrti.
Sama Božja riječ nam govori da su nanovorođeni vjernici nova stvorenja u Isusu Kristu. (2 Koričanima 5/17)
Kao vjernici oni su bili oslobođeni sotonske vlasti, te premješteni u Božje Kraljevstvo. (Kološanima 1/12-14)
Unatoč tome mnogi vjernici ne izgledaju i ne ponašaju se kao da pripadaju Božjem Kraljevstvu, iz razloga što
otkupljenje nije postalo stvarmost u njihovom životu.
Da bi otkupljenje postalo stvarnost u našem životu prvo trebamo vjerovati srcem, a ne glavom.
Priznavanje ili ispovjedanje Božje riječi neophodan je čimbenik hodanja po vjeri. Naša priznanja
vladaju nama. U Marku 11/23 Isus nas uči da možemo imati štogod kažemo ako to ne izrečemo sa sumnjom,
već s vjerom u svom srcu.
Ako želiš imati jaku vjeru kontinuirano govori o tome što Gospodin čini za tebe i što Božja riječ kaže o tebi.
Što više govoriš o Isusu to je On stvarniji u tvom životu. Izgovaraj riječi o vjeri dovoljno često i prije ili kasnije ona će ući
u tvoje srce. Usnama priznaji tvrdnje Božje istine, npr.: "Isus je uzeo moje slabosti i ponio moje bolesti i stoga
zabranjujem bolesti da zahvati moje tijelo."

Izreke 6/2 kažu: Vezao si se vlastitim usnama, uhvatio si se riječima svojih usta."
Ako govoriš da si bolestan i siromašan bit će ti tako
Priznanja vjere kreiraju stvarnost. Ono si što priznaješ svojim usnama i ono si u što vjeruješ.
Da bi pobjeđivao poraze u svom životu evo nekoliko primjera priznanja Bože istine iz Svetog Pisma:


Tko Sam ja u Kristu

Ja sam pravedan u Kristu. Stojim pravedan pred Bogom kao da nikada nisam pogriješio. (2 Korićanima 5/21)
Otkupljen sam od proklestva zakona (od siromaštva, bolesti i duhovne smrti) Galaćanima 3/13; Pnz 28


Što Imam u Kristu

Meni pripadaju svi duhovni blagoslovi na nebesima u Kristu. (Ef 1/3)
Moj Bog ispunjava svaku moju potrebu u svakom području Života, raskošno prema svom bogastvu. (Filip. 4/19)
Sve mogu u onome koji mi daje snagu. (Filip. 4/13)


Za Utjehu i Snagu

Radost Gospodnja je moja snaga. (Nehemija 8/10)
Gospodin je štit mog Života. (Ps 27/1)
Odbijam se o ičemu tjeskobno brinuti. Neka Kristov mir vlada u mom srcu. (1 Petrova 5/7; Kološanima 3/15)
Ispunjen sam u Isusu koji je glava svakog poglavarstva i vlasti. (kološanima 2/9-10)


Za financijske i matrijalne potrebe

Isus mi je umjesto siromaštva dao izobilje, umjesto bolesti zdravlje, umjesto smrti vječni život. (2 Korič. 8/9; Iv 10/10)
Radujem se u Gospodu i On će ispuniti želje mog srca. (Ps 37/4)
Ja ne oskudijevam u ničemu jer moj Bog ispunjava u Kristu Isusu svaku moju potrebu raskošno prema svom
bogastvu (Filip. 4/19)
Jahve je pastir moj ni u čemu ja ne oskudijevam. (Ps 23/1)
Uzdam se u Jahvu svim srcem i ne oslanjam se na svoj razbor. (Izreke 3/5)

Strah i brige

Na mom je putu Život, a ne smrt. (Izreke 12/28)
Ja uzimam štit vjere i zaustavljam sve čime me neprijatelj napada.
Ja sam pobjednik janjećom Krvlju i riječju svog svjedočanstva. (Otkrivenje 12/11)
Pokoravam se Bogu i đavao bježi od mene, jer mu se odupirem u Isusovo ime.


Izgovaraj ove istine u svome životu svakodnevno i pobjedit ćeš poraze u svom Životu. Budite blagoslovljeni milosrdnim
Isusom! Amen!
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Kako pobjeđuješ poraze u svom životu? Empty
PostajNaslov: Re: Kako pobjeđuješ poraze u svom životu?   Kako pobjeđuješ poraze u svom životu? Icon_minitimepon lip 13, 2016 4:48 am

Amen cheers
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
 
Kako pobjeđuješ poraze u svom životu?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» kako svjedociti Muslimanu?????
» Humor

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Propovjedi-
Forum(o)Bir: