Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istinka Crkva

Go down 
+3
dragomir
Luther
Faith
7 posters
Autor/icaPoruka
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimesri svi 09, 2007 2:13 pm

Istinska Crkva je ona kja kako je već rećeno sazidana na Isusu Kristu. Ona koja sluša Njegovu riječ i vođena je Duhom Svetim. Koja tumači jegovu riječ u istini i po nadahnuću njegova Duha.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimečet svi 10, 2007 1:23 am

Faith je napisao/la:
Istinska Crkva je ona kja kako je već rećeno sazidana na Isusu Kristu. Ona koja sluša Njegovu riječ i vođena je Duhom Svetim. Koja tumači jegovu riječ u istini i po nadahnuću njegova Duha.


Tako je sestro!
Apsolitno se slažem s tom konstataciom.
study Isus kaže u Ivanu 15:5:
"Uistinu, bez mene ne možete učiniti ništa."
Niti pojedinac, niti lokalna zajednica ne mogu bez Njega ništa, koji je Glava Crkve-Tijela Njegova.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
dragomir




Broj postova : 7
Registration date : 17.05.2007

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimečet svi 31, 2007 6:59 am

Evo jednog kratkog razmisljanja na temu istinita crkva. Danas kada postoji toliko denominacija mnogi se pitaju koja je ispravna. Mozemo li mi naci tu ispravnu ili je svaka od njih po malo u necem upravu.

Vredi li traziti tu istinitu crkvu i kako je naci?

Mozda je tada uputno dati nekoliko stvari koje crvka mora imati i verovati, uciti takodje da bi je mi mogli zvati crkvom Isusa Hrista.

Koja su to glava ucenja koja mora imati istinita crkva.

Evo nekoliko po mom skromnom sudu.

1. Istinita crkva mora propovedati, da postiji jedan Bog i jedan posrednik izmedju Boga i ljudi i da je Njegova ime Gospod Isus Krist.
Istinita crkva mora uciti o kraljevstvu Bozijiem i o Hristovom drugom dolasku.
Dakle za istinitu crkvu postoji samo jedan kralj Gospod Isus. On je onaj koga mi sledimo, on je onaj koga mi postujemo on je onaj koga mi obozavamo On je nas Bog.

Pored njega istinita crkva ne savija kolena ni pred kim, ni pred jednim svecem, covekom, ni pred Marijom majkom njegovog zemaljskog tela.

2. Istinita crkva mora propovedati pokajanje, odnosno da smo svi sagresili i liseni Slave Bozije i da se kajuci vracamo pod Njegov krov, mi smo kao bludni Sin, koji je iskusio gorcinu sveta i sada pokajnicki dolazimo pred naseg Boga.

3. Istinita crkva mora uciti o svetosti, cistoci zivljenja, ponasanja u recima i delima.
Bez svetosti niko nece videti Boga.

4.Istinita crkva veruje da je Isus lekar koji leci sve nase bolesti. On je Isti juce danas i zauvek.

5. Istinita crvkva uci o krstenju Svetim Duhom kao jednom vecnom pecatu na koji imamo pravo u nasem zemaljskom hodocascu, mi smo krsteni Svetim Duhom do dana izbavljenja

Slava Bogu za to!
[Vrh] Go down
DJ LunaMoon
Admin
DJ LunaMoon


Broj postova : 82
Age : 39
Localisation : Orasje
Registration date : 20.04.2007

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimečet svi 31, 2007 8:27 am

Koja je istinita, a koja nije... ne znam, znam da sam se iznenadio kad sam sam se obratio Gospodinu. Uvijek sam vjerovao da sve je to isto, bitno je da se slavi Bog, isto se mole i muslimani kao i mi, sve je to isto. No, uvidio sam da je spasenje jedino u Kristu i sad znam da je istinita crkva ona koja propovijeda krštenje Duhom svetim, zato što u Duhu svetom je sama istina, On nas vodi do istine. Čovjek u Duhu svetom je istinita crkva! ''Hram ste Boga živoga''

Nevjerovatna je činjenica da katolici primaju Duha svetoga na krizmi činom pomazanja nekom masti po čelu i pitanjem: ''Primaš li Isusa?'' I katolici i pravoslavci propovijedaju krštenje Duhom Svetim Dragomire, propovijedaju i uskrsnuće Njegovo i dolazak ponovni. Ali...
[Vrh] Go down
http://www.myspace.com/djlunamoonsound
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimečet svi 31, 2007 12:54 pm



Dobro je što kažeš, ali na krizmi biskup govori:ž
Gospodin s tobom
I s duhom tvojim.
mažući kraizmanika radeći znakom križa na čelu svetim uljem govori:
(ime) Ivane, primi pečat dara Duha Svetoga! a ovaj odgovara Amen!
eto ,to je iz obrednika za red-Krizme.

Da mi govorimo o krštenju Duhom, ali to kod nas, ta svijest da je to močan dar, nije očito još došal, osim kod nekih pojedinaca.
Problem je taj što katolici vjeruju u Duha Svetoga i sve im je to "super" a opet tako malo to žive. Kod mene je problem što sam ja jako stroga i kritična prvo prema sebi, onda prema Crkvi itd. Iako pripadam Katoličkoj crkvi, uviđam njene pogreške i ne pomirujem se s time. Ali to me ne sprečava da živim po i uKRistu, primajuči onaj autorite koji mi je dao kao svome djetetu po vjeri u Njega.
Da propovjeda se i ponovni dolazak, ali se to i ne živi. Postoji taj problem da se bez obzira ne sve, živi koa da to neće doći tako uskoro. Nije to ni bitno,
ali kada si iz dana u dan povezan sa KRistom, tada ti može Krist doći i sada.

Marija-uvijek spor na njoj. Ovako. Stoji puno toga što kažete. Za mene je Marija ona koja je uzor kako ispuniti vjeru u Isusa KRista. Gledam je kao primjer vjernice koja je svojim životom svjedočila i prihvačala Riječ. Majka je Isusa KRista. Da bi ju ja lakše shvatila, gledam njenu ljudsku osobnost,kao ženu koja je unatoć mnogim kušnjama, problemima ostala vjerna KRistu. NAdam se da razumijete što govorim. Ona mi je primjer kako da nasljedujem KRista u životu, ali nije mi prva. PRvi mi je KRist. Ta on je umro za mene, spasio me od smrti i darovao novi život, život u Duhu!
[Vrh] Go down
goga
Admin
goga


Broj postova : 19
Age : 46
Localisation : Zagreb
Registration date : 07.07.2007

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimeuto sij 08, 2008 1:19 am

Istinska crkva? Istinska crkva je crkva koja je Bogu ugodna, u potpunosti sazidana na Kristu, a kako to znati? Jedino tako da se svaki dan posvećujemo i preobličavamo svoj um Riječju Božjom, da svaki dan slavimo Gospodina iz dubine srca da mu svaki dan iznova predajemo sebe i tražimo njegovo vodstvo. Tada nas Gospodin vodi i odvede u crkvu koju ima za nas. Crkva su vjernici okupljeni u imenu Isus, to nije institucija. Crkva su vjernici koji su posvećeni za Krista i žive isključivo na temelju Božje Riječi.
Ne postoji savršena crkva iz razloga što ne postoji savršeni vjernik, a crkva se sastoji od vjernika. Koliko su vjernici predani Gospodinu, koliko traže njegovo vodstvo, koliko odbacuju od sebe sve ono što je protivno Riječi Božjoj, toliko će crkva biti ugodna Bogu.

u Bibliji stoji da nas Duh Sveti osvjedočuje, tako nas i On osvjedoči o istinskoj crkvi. I kada smo na mjestu koje nije ugodno Bogu, Duh Sveti nas upozorava: osjećamo nemir, možda neku nelagodu, pitamo se ima li nešto više od ovoga, nešto drugačije. Zar je to sve što mi se nudi? Uviđamo sve više stvari koje su neispravne... to su sve znakovi da je vrijeme da zavapimo Bogu i molimo ga da nas odvede na mjesto koje ima za nas.

Bog želi da se svaki vjernik ugradi u crkvenu zajednicu, jer samo u takvoj zajednici vjernik može duhovno rasti, i ako ta zajednica nije Bogu ugodna, Gospodin gore spomenutim znakovim osvjedučuje da je vrijeme za ići dalje.

Pitanje je koliko su vjernici vezani za svoju crkvenu zajednicu, a koliko za Krista? Isus nam uvijek mora biti na prvom mjestu, a to znači biti spreman ostaviti sve iza sebe i krenuti ga slijediti, pa makar to značilo i napustiti svoju crkvenu zajednicu, ako je volja Božja.

Naravno, čitajući Riječ Božju otvorena uma svaki dan, i biti spreman odbaciti sve ono što je protivno njoj, slaveći Boga i tražeći njegovo vodstvo, nipošto nećemo profulati ono što On ima nas. Jer Biblija kaže da onaj koji ima Isusa nikada se neće razoračarati.

U otkrivenju Gospodin se obraća raznim crkvama, govori im kakve su i što ih čeka. Crkvena zajednica je jako važna, jer ako nije ispravna, može nas lako zatrovati i odvući od istinskog puta sa Gospodinom. Iako nećemo biti spašeni zato što pripadamo nekoj crkvenoj zajednici, možemo izgubiti spasenje zbog pripadnosti nekoj crkvenoj zajednici, ako se u njoj ne propovjeda istinsko evanđelje isključivo na temelju Božje Riječi i ne potiću vjernici da se svakodnevno posvećuju za Krista i grade osobni odnos sa Gospodinom. Neispravno učenje u crkvenoj zajednici nas udaljuje od Gospodina i vodi u propast.

Božji blagoslov!

Slava Gospodinu!
[Vrh] Go down
ispravka




Broj postova : 3
Registration date : 05.11.2013

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimeuto stu 05, 2013 2:02 pm

Faith je napisao/la:
Istinska Crkva je ona kja kako je već rećeno sazidana na Isusu Kristu. Ona koja sluša Njegovu riječ i vođena je Duhom Svetim. Koja tumači jegovu riječ u istini i po nadahnuću njegova Duha.
jovan prva,2. gl.i 4.gl. kaže da se proveravaju duhovi,a 3.gl. kaže da je onaj duh ono pomazanje na početku jedina istina i nije laž.istina je pedesetnica,del 2.38.39.stih.
[Vrh] Go down
patriot_1




Broj postova : 10
Registration date : 07.05.2015

Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitimečet svi 07, 2015 11:57 pm

Faith je napisao/la:
Istinska Crkva je ona kja kako je već rećeno sazidana na Isusu Kristu. Ona koja sluša Njegovu riječ i vođena je Duhom Svetim. Koja tumači jegovu riječ u istini i po nadahnuću njegova Duha.

Po mom mišljenju ,istinska crkva je Kristova Crkva u koju spadaju svi oni koji primiše Duha Svetog i koji vjernički žive,tj moralno.Oni koji ljube Boga i čovjeka!
U tu crkvu spadaju svi nanovorođeni Katolici,Pravoslavci i Protestanti!Pa čak i oni koji ne pripadaju nijednoj od spomenutih ali nanovorđeni su,primili su Duha Svetog.
Ima i takvih,npr. netko je doživio osobni susret sa Kristom , ne ide niti u ijednu crkvu ali živi kršćanski.To su rijetki ali hvala Bogu i za njih!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istinka Crkva Empty
PostajNaslov: Re: Istinka Crkva   Istinka Crkva Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istinka Crkva
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kristova Pentekosna Crkva

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Istinska Crkva-
Forum(o)Bir: