Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 "Ja sam Istina Koju Tražite"

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: "Ja sam Istina Koju Tražite"   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitimepet svi 30, 2008 6:04 am

Link: http://www.rijeczivota.hr/novost/article/ja-sam-istina-koju-trazite/?cHash=26097104c1&tx_ttnews%5BbackPid%5D=1

Ja sam istina koju tražite (video)
Kategorija: Iz svijeta, Video Iz svijetaVideo


Jedno vrlo neobično probuđenje započelo je krajem 1860-tih godina u Damasku bez izravnog sudjelovanja i jednog jedinog kršćana. Abd El Karim bio je vođa jedne posebne sljedbe unutar islamske populacije u Damasku. On kao i nekolicina iz njihove džamije čeznuli su više poznavati Boga.

Tih su godina počeli provoditi sve više vremena u molitvi i proučavanju Kurana. Kako odgovor od Boga nije stizao postali su nezadovoljni sa svojom vjerom. Njihovo nezadovoljstvo s vremenom je preraslo u očaj. No jedne je noći netko od njih u snu imao viziju: vidio je njihovu skupinu u molitvi kada se veličanstven i sjajni lik pojavio pred njima. U strahu su ga upitali: "Tko si ti , Gospodine?". "Ja sam istina koju tražite", pojava je odgovorila, "Ja sam Isus Krist, Božji Sin". Ta ih je vizija jako zastrašila jer su znali da će muslimani obraćeni na kršćanstvo biti ubijeni. Ipak, želja njihovih srca bila je upoznati Boga pa su nastavili s molitvenim sastancima tražeći od Boga da im potvrdi svoju riječ. Jedne su noći svi usnuli isti san o Isusu. Svatko se od njih probudio s radosnim uzvikom "Vidio sam ga". Svi su jednodušno predali svoje živote Isusu Kristu i doživjeli ispunjenje Duhom. Radost je zavladala na njihovim sastancima što se uskoro pročulo. Ubrzo je njihov broj narastao na 250 odraslih muškaraca. Muslimanske vlasti shvatile su da se nešto treba poduzeti pa su uhitili 14 vođa te grupe. Abd El Karim je kao glavni vođa grupe optužen zbog vrijeđanja proroka Muhameda. Osuđen je na smrt i pogubljen. Ostali su protjerani u Libiju dok su njihove žena i djeca ostavljeni u siromaštvu na ulicama Damaska. No njihovo svjedočenje ostavilo je traga u srcima mnogih ljudi u tom gradu. Bog je podigao nove vođe.

Ahmed el Sahhar bio je vojnik, ali i čovjek predane molitve. Jednoga je dan i on u viziji ugledao Isusa Krista u slavi i istog se trena obratio. U jurišu na jednu vojarnu uzviknuo je:"Isus Krist je moj Bog". Užasnuti takvim bogohuljenjem muslimanski su ga vojnici svezali, usta mu napunili zemljom i počeli ga udarati. Tada mu je Isus progovorio: "Slomi svoje okove". Stegnuo je svoje mišiće i čelični se lanac slomio. Tada su ga vojnici svezali još jačim lancima no i njih je slomio. Kada se to ponovilo još dva puta vojnici su u strahu pobjegli. Ahmed se otpušten iz vojske vratio u Damask kao slobodan čovjek. Tamo je učvrstio novo stado vjernika i neustrašivo svjedočio o Isusu Kristu. Broj obraćenih postupno se povećao i do kraja 1870. godine dosegnuo brojku od 4000 muškaraca, žena i djece. Zajedno su se sastajali u molitvi i slavljenju kao crkva Isusa Krista, često popraćena znakovima i čudesima.

Isus se 'ukazao' nigerijskom muslimanu

Povezane novosti:
Zatvorenik molio: pojavio se anđeo - 12-05-08 13:27
Probuđenje u Kolumbiji - 06-05-08 09:57
S. M. Lockridge - Moj Kralj (video) - 26-04-08 23:27
Lifehouse: Everything (video) - 05-04-08 17:27
Zašto muslimani slijede Isusa (video) - 14-11-07 10:49
Ono što Muhamed nije mogao učiniti (video) - 12-08-07 23:21
Kinez doveo Izraelca Kristu (video) - 31-01-07 15:00

Linkovi:

Izvor: 'I AM THE TRUTH YOU ARE SEEKING'
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: Re: "Ja sam Istina Koju Tražite"   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitimečet ruj 11, 2008 8:08 am

Postavio sam ovu temu na jednom Islamskom forumu, nisu se bas odusevili i sve su to nazvali spekulacijama.

Pokusao sam ih razuveriti, ali oni su rekli da to za njih nisu cinjenice.


Shatio sam da istina po neki put jako boli, a posebno boli kada mislite da je Isus mrtav, a On ziv i zdrav dolazi i spasava upravo muslimane. Naravno ne samo muslimane.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: Re: "Ja sam Istina Koju Tražite"   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitimepet ruj 19, 2008 6:57 am

Da brate, ljudi su više voljeli tamu od svjetla.
Činjenica je da Isus spašava i nudi spasenje svakomu čovjeku.
Ohrabrila me vijest o misijama na bliskom i srednjem istoku gdje čak i putom radio programa ljudi se obraćaju i nastaju crkve.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Jevrejin




Broj postova : 112
Registration date : 18.04.2007

"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: Re: "Ja sam Istina Koju Tražite"   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitimesub ruj 20, 2008 10:33 am

Luther je napisao/la:
Da brate, ljudi su više voljeli tamu od svjetla.
Činjenica je da Isus spašava i nudi spasenje svakomu čovjeku.
Ohrabrila me vijest o misijama na bliskom i srednjem istoku gdje čak i putom radio programa ljudi se obraćaju i nastaju crkve.

Imao sam prilike da prelistam knjigu "Isa dolazi" nekog muslimanskog autora. I veoma sam se iznenadio kada sam u njoj pronasao da oni ne kazu da je Isus umro. Vec da Ga je Allah sklonio kod Njega. Nije ni ziv, vec u nekom uspavanom stanju.
Glupo, ali oni tako kazu. Tumace Kuran kao objavu da ce Hristos doci po drugi put i to u vreme smaka sveta, ali ne da spase ljude ili donese vecu svetlost, vec, necete verovati, da umre.
E sad zasto da umre, i to na koncu ovog sveta, to nisam uspeo da shvatim.

Boze Gospode sta ti ljudi sve veruju.

Licno sam se u toj knjizi uverio da ucenje o Hristovoj smrti i vaskrsenju, je tako iskrivljeno i nakaradno prikazano, da je to cudo jedno.
[Vrh] Go down
gabriella

gabriella


Broj postova : 18
Registration date : 21.01.2009

"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: Svijedocanstvo.   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitimepon vel 02, 2009 7:41 am

Jedan je misinarski bracni par na Novoj Gvineji imao cetvoro dece,koji su smatrali dragocjenim Bozijim darom.Troje starijih skolovalo se u evropi,dok je najmladji,jednogodisnjak,koji je ziveo sa roditeljima,iznenada umro.Roditeljska bol je,naravno,bila golema.Teska srca,otac se dao na izradu malenog lijesa,pri cemu je mnoga suza palo na drvo.Domorodac koji ga je gledao rece mu;Mora da si jako zalostan.-Da jesam.-Pretpostavljam da to znaci, da ces nas uskoro napustiti i otici kuci.-Ne ostat cu ovde sa vama.Ali sto ce biti sa ostalom decom?-Ona su sigurna u Bozijim rukama.Domodorovac zapanjeno poterese glavom i rece;Vi krscani ste osobiti ljudi;mozete vidjeti preko obzora.Te su rijeci privukle misionarsku paznju.Naime ,vec je dugo u njihovom jeziku trazio izraz koji bi preveo rijec, nada;Sada mu je bilo jasno;nada znaci,vidjeti preko obzora.To mu je otkrice donijelo veliku utijehu.Nada je ,u stvari,ono sto istinske krscane cini razlicitim od ostalih ljudi.Tko god nema odnos i zajednistvo s Bogom,ne vidi dalje od obzora.Bozija rijec i Gospodinova obecanja podizu njegov pogled izvan podrucja vidljivog i omogucuju mu da se pouzda u ono sto mu vjera pokazuje.To je ujedno i temelj svake utijehe. 1,Solunjanima 4,13.
[Vrh] Go down
gabriella

gabriella


Broj postova : 18
Registration date : 21.01.2009

"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: Bozija ruka..   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitimepon vel 02, 2009 7:48 am

-Njegova ruka nikada ne rani,zato da mi trpimo! Lozu koju on cisti to je onu koju ljubi.Da u ovome svetu vise roda rodi!!
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: Re: "Ja sam Istina Koju Tražite"   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitimepon vel 02, 2009 2:19 pm

Predivan je naš Bog koji je u naša srca stavio nadu. U nadi u vjeri gledamo znajući da je Bog vjeran svojim obećanjima koja je dao u svojoj svetoj Riječi Bibliji. Neka i naši životi budu primjer i neka odražavaju tu nadu.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Sponsored content





"Ja sam Istina Koju Tražite" Empty
PostajNaslov: Re: "Ja sam Istina Koju Tražite"   "Ja sam Istina Koju Tražite" Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
"Ja sam Istina Koju Tražite"
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» ISTINA JE SAMO JEDNA- forum brata Jevrejina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Čuda Koja Čini Bog-
Forum(o)Bir: