Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Martin Luther

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Martin Luther Empty
PostajNaslov: Martin Luther   Martin Luther Icon_minitimesri tra 18, 2007 5:02 am

Ako želite saznati tko je Luther i o njegovu velikomu značaju za Reformaciju kliknite ovdje:
http://www.rkczg.hr/reformacija/mluther.php
Saznajte više o ovomu malom čovjeku, ali čovjeku VELIKE VJERE
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Martin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Martin Luther   Martin Luther Icon_minitimesri tra 18, 2007 5:09 am

[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Martin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Martin Luther   Martin Luther Icon_minitimeuto svi 22, 2007 2:31 pm

Luther.....mnogi su sporovi kroz povijest bili o njemu. I sama sam se često puta pitala o njemu zašto je to tako i zašto je okrivljen za raskol itd.... Nakon filma koji sam pogledala o Lutheru i nakon razgovora sa nekim teolozima, uistinu se i potvrdilo to da Luther nije ništa loše mislio, nego je hto reformirati Crkvu, jer je skrenula(mislim na tadašnje vrijeme kad je živio...na idulgenciju itd.) Hto je samo to da se vrati Crkva na izvore, Isusu KRistu i njegovoj Radosnoj Vjesti. Ali kroz povijest mnoge stvari i nakane koje je imao (a ispravne) krivo su tumačene. Čitajuči neke njegove spise koje je pisao, uistinu stoje te stvari. Osobno nemam ništa protiv Luthera. Mislim da je bio čovjek koji je uistinu želio i je slušati/o Duha svetoga i biti oruđe u Njegovoj ruci. Na kraju krajeva-Bog nije ničim uvjetovan. UVjetovan je samo svojoj bezgraničnom ljubavi prema nama! A mi ljudi smo tako smiješni ponekad.... sve bi ograničili, pa čak i Boga u njegovoj ljubavi i djelovanju...
[Vrh] Go down
.........................




Broj postova : 47
Registration date : 07.05.2007

Martin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Martin Luther   Martin Luther Icon_minitimepet svi 25, 2007 4:41 am

Martin Luther - veliki mistik, veliki borac za istinu...
[Vrh] Go down
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

Martin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Martin Luther   Martin Luther Icon_minitimesub svi 26, 2007 12:24 am

Biblijski kršćanin Izreal je napisao/la:
Martin Luther - veliki mistik, veliki borac za istinu...

Kako su rekli kada je umro papa koji ga je htio "likvidirat" Luther je bi DIV. Bio je Božji Div koji je imao Nj svjetlo pred sobom!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Martin Luther Empty
PostajNaslov: Re: Martin Luther   Martin Luther Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Martin Luther
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Protestantizam :: Ličnosti-
Forum(o)Bir: