Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 O probudjenju

Go down 
+2
Ramzes
dominik
6 posters
Autor/icaPoruka
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimened lip 17, 2007 1:20 pm

Kako nisam nasao neki topic o probudjenju, vec samo topic za molitvu kojega nisam htio prekidati razgovorom, otvorio sam ovaj s razlogom da razjasnimo i popricamo opsirnije o probudjenju.

Doista, svatko ima neku svoju ideju probudjenja, i mnogo se u karizmatskim krugovima prica i govori o probudjenju. No, realnost je mnogo drugacija.

Unatoc molitvama i nadanjima probudjenja u zapadnom svijetu nema. Probudjenja u americi nije bilo vec 50 godina. Probudjenja u europi nije bilo tko zna od kada (osim jedno manje probudjenje na Hebridima koje je za 10 godina ohladilo).

S druge strane probudjenja ima u Kini, Africi, J. Koreji, J. Americi....

Cudno je da probudjenja nekako izbjegavaju zapad. Neki krscani zbog toga jednostavno vise ne vjeruju u probudjenje na zapadu pa odbacuju uopce nesto takvo. Drugi i dalje vjeruju i nadaju se, ali nista se ne dogadja.

Sto se tice probudjenja u Hrvatskoj mozda je najznacajnija informacija da Hrvatska nikada nije imala probudjenje. Da hrvatska ima 4000 reformiranih krscana rascjepkanih u hrpu denominacija i malih crkvica s 20-200 vjernika.

Bili su Globalni dani molitve kad se medjuostalim molilo i za probudjenje. Na vlastitu sramotu ja nisam sudjelovao. A jednom kada sam ipak bio kod Branimiraca vidio sam ni 20 ljudi. Ni 20 od 4000.

Probudjenje - realnost ili iluzija? Ima li za nas uopce nade?

Kako vi vidite probudjenje i sto se sve mora dogoditi da se probudjenje ipak dogodi?

Mislite li da Crkva u Hrvatskoj je uopce spremna se nositi s probudjenjem?
[Vrh] Go down
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimened lip 17, 2007 3:48 pm

Tko su sad Branimirci?

Objasnio si mi Borongajce ali ovi?

scratch

Koji su sljedeći?

Bosanci?
lol!
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimened lip 17, 2007 4:18 pm

Kakvo probuđenje?
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimened lip 17, 2007 4:32 pm

o tome bih htio pricati s pentakostalcima, objasnjavati sve to tebi, mislim da ne bi ni ti ni ja time profitirali
[Vrh] Go down
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimepon lip 18, 2007 7:33 am

ja sam katolik
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimepon lip 18, 2007 12:46 pm

Osobno što mislim u vezi probuđenja je ovo: Potrebno je!
No, ima jedan problem, a taj je,
da nema probuđenja u narodu i općenito na globalnom planu, ako
se ne dogodi u osobi osobno.
Ako se osoba osobno ne susretne sa živim Bogom i osjeti djelovanje Njegova Duha koji, je kako jak i silan tako i nježan... Kako može biti
netko svjedok, ako u nećemu nema iskustvo?!
Kao možemo govoriti o Božjoj Ljubavi,ako sam nisi njome okupan....
Tako je i sa probuđenjem!
ako se nije dogodilo u tebi da si "oživio" neće onda ni tvoj bližnji!
Biti svjedok na to smo pozvani, na tome treba iz dana u dan ustrajati, moliti i
vapiti Duhu Svetom da nas učini svjedocima Živoga Boga koji zaslužuje
svu čast, hvalu, poklon....
[Vrh] Go down
goga
Admin
goga


Broj postova : 19
Age : 46
Localisation : Zagreb
Registration date : 07.07.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet pro 13, 2007 3:48 am

dominik je napisao/la:
Kako nisam nasao neki topic o probudjenju, vec samo topic za molitvu kojega nisam htio prekidati razgovorom, otvorio sam ovaj s razlogom da razjasnimo i popricamo opsirnije o probudjenju.

Doista, svatko ima neku svoju ideju probudjenja, i mnogo se u karizmatskim krugovima prica i govori o probudjenju. No, realnost je mnogo drugacija.

Unatoc molitvama i nadanjima probudjenja u zapadnom svijetu nema. Probudjenja u americi nije bilo vec 50 godina. Probudjenja u europi nije bilo tko zna od kada (osim jedno manje probudjenje na Hebridima koje je za 10 godina ohladilo).

S druge strane probudjenja ima u Kini, Africi, J. Koreji, J. Americi....

Cudno je da probudjenja nekako izbjegavaju zapad. Neki krscani zbog toga jednostavno vise ne vjeruju u probudjenje na zapadu pa odbacuju uopce nesto takvo. Drugi i dalje vjeruju i nadaju se, ali nista se ne dogadja.

Sto se tice probudjenja u Hrvatskoj mozda je najznacajnija informacija da Hrvatska nikada nije imala probudjenje. Da hrvatska ima 4000 reformiranih krscana rascjepkanih u hrpu denominacija i malih crkvica s 20-200 vjernika.

Bili su Globalni dani molitve kad se medjuostalim molilo i za probudjenje. Na vlastitu sramotu ja nisam sudjelovao. A jednom kada sam ipak bio kod Branimiraca vidio sam ni 20 ljudi. Ni 20 od 4000.

Probudjenje - realnost ili iluzija? Ima li za nas uopce nade?

Kako vi vidite probudjenje i sto se sve mora dogoditi da se probudjenje ipak dogodi?

Mislite li da Crkva u Hrvatskoj je uopce spremna se nositi s probudjenjem?

Probuđenje se u Hrvatskoj počelo događati.... stvari se pokreću i mijenjaju... osobno doživljavam probuđenje u svom hodu sa Bogom, u silini Duha Svetoga... Stvari se pokreću i oko mene.... treba dopustiti Bogu da vodi tamo gdje se pomazanje Duha Svetoga izlijeva....


Zadnja promjena: goga; pet lip 06, 2008 4:00 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet pro 13, 2007 5:38 am

Najpače te želim pozdraviti u imenu našega Spasitelja ISUSA KRISTA!
Da, PROBUĐENJE se već počelo događati, a mi više moramo moliti.
Na ovom forumu imamo on line molitvu za Probuđenje, a posebno smo otvorili rubriku Molitva Za Probuđenje do Nove Godine gdje ćemo moliti za određene nakane i vodstvo za slijedeću godinu, da nas Bog pripremi.
Ovo je dar za tebe sestro:
http://www.worshiptogether.com/
Neka te Bog blagoslovi!
AMEN cheers study cheers study cheers
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimesub pro 15, 2007 12:46 am

Bez obzira koja smo crkva, nećemo po tome biti prepoznati pred Gospodinom. Bit ćemo prepoznati po našem srcu koje je naša
"osobna iskaznica". Bitno je moliti i ustrajati u toj molitvi
a Gospodin uslišava pravednika koji vapije iz svega srca.
Zašto nema probuđenja kako se ovdje govori?' ZAto jer smo zatvoreni za to. Zatvoreni
za Gospodina, jer smo ponekad ogrezli
u svojim opačinama... Bog djeluje u svakom trenu, ali
problem je u nama, ne u Bogu!
nemojte me krivo shvatiti, ali trebali sbi pogledati svoja srca i vidjeti zašto
nema probuđenja....
[Vrh] Go down
goga
Admin
goga


Broj postova : 19
Age : 46
Localisation : Zagreb
Registration date : 07.07.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimened sij 06, 2008 10:37 am

Pripadnost crkvi ili zajednici nas ne spašava... da, trebamo pogledati naša srca....

Pravi kršćani trebaju doživjeti osobno probuđenje i napraviti potpuno predanje Gospodinu da bi se probuđenje počelo događati oko nas. Ako nema iskrenih predanih vjernika, teško će Bog poslati probuđenje u naše krajeve, jer tko će moći primiti tolike vjernike i nositi ih u njihovom duhovnom rastu?

Ali, ono što sam sigurna, Gospodin se pokreće u Hrvatskoj, a posebno u Zagrebu.... možda mi trenutno ne vidimo te stvari našim naravnim očima, ali one dolaze naprijed... Ljudi su sve više gladni pravog istinskog Boga, žive Riječi... a mi vjernici trebamo biti spremni primiti te ljude... Možda očekujemo probuđenje kakvo je bilo npr. u ulici Azusa - Bog ima plan za Hrvatsku i ono što je On naumio to će i biti, na nama je samo da mu se predamo u njegove ruke i danas On vodi, kako u molitvi tako i u drugim prodručjima, jer Bogu pripada sve što je naše, njemu pripadamo mi u potpunosti u svakom području našeg života, ne samo nekoliko dana u tjednu, ne samo dok smo u crkvi, već i na poslu, u školi u upravljanju financijama u svemu.... kada naš život svjetli kao svjetiljka u tami tada će se ono što je u nama izliti u našu okolinu.... i tako kada svaki vjernik sa svojim životom u potpunosti zasja, to je puno svjetiljki zajedno koje rasvjetle tamu...probuđenje dolazi....
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimepon sij 07, 2008 6:19 am

Slažem se stobom sestro u potpunosti.
Probuđenje nije samo emotivni osjećaj, nego temeljita promjena naših života- sam Bog ih mijenja, života ljudi oko nas i zemlje i njezinog pravca u cjelosti.
Probuđenje je vidljivo Božje djelovanje u ljudima, oko njih, gdje se Bog očituje u svojoj slavi i moći.
Molimo da probuđenje dođe.
http://molitvazaprobudenje.blogspot.com
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Faith

Faith


Broj postova : 151
Age : 42
Localisation : Zagreb
Registration date : 04.05.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimesri sij 09, 2008 1:23 am

Slažem se-probuđenje je konkertna promjena svog života i tu počinje. U meni osobno a tada kao svjedok onoga što Gospodin čini u mom životu tako se rađa probuđenje i u mome bližnjemu.
Neka Gospodin u sili i snazi svoga Duha u svakome rodi
želi za novom Pedesetnicom-za novim događajem Duhova
i tako postanemo živi svjedoci slave našega Gospodina!
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet vel 14, 2008 6:31 am

goga je napisao/la:

Ali, ono što sam sigurna, Gospodin se pokreće u Hrvatskoj, a posebno u Zagrebu.... možda mi trenutno ne vidimo te stvari našim naravnim očima, ali one dolaze naprijed... Ljudi su sve više gladni pravog istinskog Boga, žive Riječi... a mi vjernici trebamo biti spremni primiti te ljude..... kada naš život svjetli kao svjetiljka u tami tada će se ono što je u nama izliti u našu okolinu.... i tako kada svaki vjernik sa svojim životom u potpunosti zasja, to je puno svjetiljki zajedno koje rasvjetle tamu...probuđenje dolazi....

Ne znam iz koje si ti crkve, ali ja sam ih prosao vise i ono sto sam vidio mi je poprilicno ubilo svako nadanje da bi uskoro moglo biti probudjene u Hrvatskoj. Stvari su tako lose, da je upitno moze li biti gore.

Ali, s druge strane naziru se vandenominacijski pokreti koji ukazuju na moguce probudjenje, ali kada - to samo Bog zna.
Smile
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet vel 14, 2008 6:37 am

Faith je napisao/la:
Slažem se-probuđenje je konkertna promjena svog života i tu počinje. U meni osobno a tada kao svjedok onoga što Gospodin čini u mom životu tako se rađa probuđenje i u mome bližnjemu.

Hoces li ti tada reci svecenicima da kazu svojim vjernicima da svaki katolik koji pije ce ici u pakao, da svaki katolik koji cini blud prije braka ili s drugom zenom u braku ce ici u pakao. Hoces li reci katolicima da svaki koji mrzi srbina i ne oprasta i zaboravlja im grijehe da ide u pakao? Hoces li reci da svatko tko se uzda u Mariju ili ikoga od sveca ide u pakao? Hoces li reci 4 000 000 ljudi da idu u pakao i da nema te Marije, sveca, misa zadusnica, donacija za crkvu i molitvi koji ce ih izbaviti iz paklenog ognja?

Ti si katolik i odgovorna si za svoju crkvu. Mozes li nositi sve te ljude koji idu u pakao? Svakih 15 minuta jedan. Mozes brojiti. No Stotinjak novih katolika u paklu svakog dana.

Kada vidim da se takve stvari propovjedaju s oltara katolicke crkve vjerovati cu da ima tamo probudjenja. Do tada - nista.

Oprosti na maloj grubosti, ali sam jako ljut na katolicku crkvu koja unistava ovu zemlju, a samo nesto manje ljut na protestantsku koja nista ne cini da promijeni stanje.
[Vrh] Go down
mario

mario


Broj postova : 4
Registration date : 26.05.2008

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimesri svi 28, 2008 6:40 am

Mislim da ako budemo gledali na crkvu(ljude) da ništa od probuđenja.
Naš pogled treba biti uprt gore kao što pismo kaže u Heb 12:1-3.
Uzrok probuđenja je kada crkva zajedno moli Dj 2:42-47. Problem je to što su zajednice razjedinjene i svatko misli da je upravu. Treba moliti za jedinstvo. Slava Isusu ima nade za Hrvatsku
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet svi 29, 2008 10:05 am

mario je napisao/la:
Mislim da ako budemo gledali na crkvu(ljude) da ništa od probuđenja. Uzrok probuđenja je kada crkva zajedno moli Dj 2:42-47.

A meni se to cini kao slicna stvar? Ae? Smile
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet svi 29, 2008 10:09 am

Ja osobno se slazem da probudjenje pocinje, ali stvar jos nije krenula svom snagom, kao da je neko vrijeme pripreme...

Trebaju ustati vodje probudjenja i crkve se trebaju poceti drmati, da dodju propovjednici koji ce propovjedati svetost i obracenje od grijeha i puno predanje ali u sili Duha tako da se ljudi promijenje.

E, tada pocinje festa. cheers
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimepet svi 30, 2008 5:38 am

dominik je napisao/la:
Ja osobno se slazem da probudjenje pocinje, ali stvar jos nije krenula svom snagom, kao da je neko vrijeme pripreme...

Trebaju ustati vodje probudjenja i crkve se trebaju poceti drmati, da dodju propovjednici koji ce propovjedati svetost i obracenje od grijeha i puno predanje ali u sili Duha tako da se ljudi promijenje.

E, tada pocinje festa. cheers

Tako je brate!
Mi moramo pod vodstvom Duha Božjeg krenuti i propovjedati, moliti neprestano, ratovati molitvom rušeći utvrde duhovnih sila tame.
Krenimo stoga u Kristovo sveto i moćno ime!
Amen
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
mario

mario


Broj postova : 4
Registration date : 26.05.2008

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimesri lip 04, 2008 7:24 am

Društvo dali znate da negdje ima svaki dan molitva u Hrvatskoj ili sire na Balkanu
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet lip 05, 2008 1:48 am

mario je napisao/la:
Društvo dali znate da negdje ima svaki dan molitva u Hrvatskoj ili sire na Balkanu

Koliko ja znam ima u Zagrebu molitva tijekom tjedna koja nije u organizaciji jedne crkve, vec je inter-crkvena i za probudjenje.
[Vrh] Go down
mario

mario


Broj postova : 4
Registration date : 26.05.2008

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimečet lip 05, 2008 4:29 am

Dominik dali znaš gdje se odrzavaju te molitve i dali su dobro dosli i drugi vjernici na tu molitvu. Pozdrav
[Vrh] Go down
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimepet lip 06, 2008 1:44 am

Obično se moli na konferencijama za određeni grad, zemlju, regiju...
Već četiri godine molimo za probudbu u 22h svaku noć.
Hvala Bogu ima efekta i te kakvog. Istina, mnogi nisu se odazvali,a oni koji su se odazvali zbilja su blagoslovljeni.
Ne mora to biti točno u 22h. Može i kasnije ili prije ovisno o obvezama molitelja.
Ako Bog da i to mi je želja, jeste da se osnuju molitvene grupe na kojima će se moliti za probudbu, neki Prayer House (Kuća Molitve) i sl.
Inače, skoro sve zajednice reformacije mole za probudbu.
Mislim da si pokreno dobro pitanje: zašto se ne bi osnovale molitvene kuće i počelo se aktivno moliti, svjedočiti...?
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
goga
Admin
goga


Broj postova : 19
Age : 46
Localisation : Zagreb
Registration date : 07.07.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimepet lip 06, 2008 4:05 am

dominik je napisao/la:
mario je napisao/la:
Društvo dali znate da negdje ima svaki dan molitva u Hrvatskoj ili sire na Balkanu

Koliko ja znam ima u Zagrebu molitva tijekom tjedna koja nije u organizaciji jedne crkve, vec je inter-crkvena i za probudjenje.

Bok! Nisam čula za tu intercrkvenu molitvu za probuđenje u Zagrebu? Gdje se to održava ili bolje rečeno kada?
[Vrh] Go down
dominik




Broj postova : 44
Registration date : 17.06.2007

O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitimepet lip 06, 2008 2:23 pm

Postoji u jednoj crkvi jedna soba u kojoj se moli za probudjenje. Svaki radni dan od 18h nadalje... najcesce traje par sati a moze se i oduziti.

Nisam bas siguran zelim li javno sada reci gdje je to, ali ako tko zeli moliti, tada mi se javite na PM, pa cemo se jedan dan naci pa cu vam reci vise o tome, a mogu vas i tamo odvesti.

Inace doista je inter-crkvena iako ne znam koliko su u to upleteni vodje (pastiri) jer ih nisam tamo vidio, ali oni to koliko znam podrzavaju, ali svakako tamo ima brace baptista, pentakostalaca, brace i sestara iz nezavisnih zajednica, ponekad dodju iz drugih gradova cak, i tako...

Citat :
skoro sve zajednice reformacije mole za probudbu.
Hm... svi se mole za probudu ali molitve ocito ne dopiruuu... Sleep jer probuda pocinje u nama silent

edit: cini se da su zajednicke molitve prekinute Crying or Very sad nisam bas uspio pohvatati zasto... ali i dalje postoji volja i pokusava se organizirati novi prostor gdje bi se to nastavilo, uglavnom, ako se jos sto pokrene ili sto saznam - javim vam
[Vrh] Go down
Sponsored content





O probudjenju Empty
PostajNaslov: Re: O probudjenju   O probudjenju Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
O probudjenju
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Molitva :: Molitva Za Probuđenje-
Forum(o)Bir: