Kršćanski Protestantski Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kršćanski Protestantski Forum

Smiri se pred Jahvom i njemu se nadaj (Psalam 37:7)
 
Početna stranicaPortailPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pentekostalni pokret

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimeuto lip 12, 2007 6:18 am

Zanima me koji su doprinosi Pentakostalnog pokreta na našim prostorima.
Mislim na sve aspekte kako vjerske tako i kulturne i društvene uopće.
Činjenica je da više znam o tome u svijetskim razmjerima nego na našim prostorima.
Možda je vrijeme da to ispravimo.
Eto nadam se da će netko iz pentakostalnih crkava naći vremena da to malo pojasni.
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimečet lip 14, 2007 4:01 am

Dragi Izrael,
mnogo čega ima što mnogi još ne znaju o samom pokretu preko kojeg je Bog mnogo djelovao kako na svijet, tako i na naše područje.
Odgovor na tvoje pitanje:
http://www.epc.hr
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesub lip 16, 2007 5:01 am

[quote="izrael"]Zanima me koji su doprinosi Pentakostalnog pokreta na našim prostorima.
Mislim na sve aspekte kako vjerske tako i kulturne i društvene uopće.
Činjenica je da više znam o tome u svijetskim razmjerima nego na našim prostorima.
Možda je vrijeme da to ispravimo.
Eto nadam se da će netko iz pentakostalnih crkava naći vremena da to malo pojasni.[/quote
]

Ovaj post je sa drugog foruma i obavješten sam da ga ne piše ista osoba. Molim vas da označite fajlom ubuduće, jer autorska prava moraju biti zaštićena.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesub lip 16, 2007 3:02 pm

autorska prava na pitanje?

affraid lol! affraid

Ovo je prelilo moju čašu strpljivosti!
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
evangelina

evangelina


Broj postova : 11
Age : 55
Registration date : 13.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimeuto lip 19, 2007 9:30 am

Izrael, potpuno isto pitanje je postavljeno meni na drugom forumu. Shocked
Tamo je i odgovoreno, pa molim da Izrael ne ponavlja, već pročita tamo.
Rolling Eyes
[Vrh] Go down
http://evangelina.mojblog.hr
evangelina

evangelina


Broj postova : 11
Age : 55
Registration date : 13.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimeuto lip 19, 2007 10:38 am

izrael je napisao/la:
ćemu onda forum kad postoje internet tražilice?? Ukucam pojam i evo.
Ne trebaš svoj nemar za poučavanjem i evangelizacijom prebacivati na mene takvim jadnim objašnjenjima.

da nije žalosno bilo bi smiješno.

rabbit

Hm...oprosti, ali nitko ti nije dao povoda da me nazivaš nemarnom i da me ismijavaš.

Pošto je na drugom forumu doslovno istim riječima postavljeno pitanje, nametnula mi se misao da se radi o istoj osobi na oba foruma. Zbog svega toga nisam smatrala potrebnim na oba odgovarati isto, ako se radi o istoj osobi. Stoga oprosti ako sam te zamjenila s drugom osobom.

Kako bih ispravila moju pogrešku, evo objaviti ću isti odgovor, a admina molim da to ovaj put uvaži s obzirom na inzistiranju Izraela na odgovoru.


Izrail je napisao/la:
...
Zanima me koji su doprinosi Pentakostalnog pokreta na našim prostorima.
Mislim na sve aspekte kako vjerske tako i kulturne i društvene uopće.
Činjenica je da više znam o tome u svijetskim razmjerima nego na našim prostorima.
...

Izrail, pitanje koje si postavio je jako opširno i ja nisam dovoljno stručna da bih ti u potpunosti mogla odgovoriti. Na žalost, dosta toga još u Hrvatskoj nije obrađeno niti zapisano. No, evo što sam iskopala.


Postoje neka djela, osim knjige koju sam navela, koja govore o pentekostalcima u Hrvatskoj. Npr. Dr.Juraj Kolarić, profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu, „Kršćani na drugi način“… Sociologinja Ankica Marinović Bobinac je doktorirala na temu pentekostnog pokreta (osvrt na Hrvatsku zbilju).
O pentekostnom pokretu u Hrvatskoj istraživali su i psiali sociolozi: dr. Nikola Duglazija, dr. Dinka Marinovć Jerolimov i dr. Ankica Marinović Bobinac.
Dakle, u njihovim djelim nalazi se dosta objektivna slika pentekostnog pokreta u društvu.

Na žalost, nitko još nije istražio ovo područje niti napisao
sustavni pregled tih doprinosa. Tek se u posljednjih nekoliko godina potiču mladi istraživači koji će sintetizirati te doprinose (kojih je podosta).

Neki od duhovnih doprinosa: dugo godina su se pentekostnom literaturom služili vjernici drugih crkava, kao i prisustvovali penetkostnim sastancima. Način slavljenja je korišten i u različitim katoličkim, baptističkim, reformiranim i slobodnim crkvama. Na fakultetu ETF, studirali su vjernici iz više od dvadeset denominacija, a teološku diplomu su tu stekli i brojni pastori i propovjednici iz Hrvatske i inozemstva, čak i neki javni kulturni djelatnici u RH.

Tijekom Domovinskog rata i u kasnijim godinama, pentekostna organizacija Agape je podijelila humanitarne pomoći u vrijednosti više stotina milijuna eura. (Čula sam da će o tome uskoro biti objavljen doktorski rad).

Doprinos hrvatskih pentekostalaca svjetskoj duhovnoj, biblijskoj i teološkoj misli.

Dr. Miroslav Volf, profesor na Yale-u, jedan je od troje vodećih današnjih
svjetskih kršćanskih teologa. Dr. Peter Kuzmić, profesor i rektor Evanđeoskog teološkog fakulteta u Osijeku, već je 40 god. govornik na svjetskim konferencijama i profesor na nizu inozemnih sveučilišta. Dr. Borislav Arapović, pentekostni književnik i znanstvenik, utemeljitelj je i dugo je godina predvodio Institut za prevođenje Biblije u Švedskoj (po snazi i utjecaju spada među četiri najutjecajnija biblijska društva u 20. st.), izvanredni je član Ruske akademije znanosti. Objavio je desetak knjiga na hrvatskom, engleskom, švedskom, ruskom i drugim jezicima.

Naravno, tu je još doprinos znanosti, kulturi, politici, turizmu, itd. koji još nisu obrađeni.

Pa, doprinos udruga i centara za prevenciju, oslobađanje i rehabilitaciju ovisnika od droga.

Eto, nadam se da si sad zadovoljniji?
[Vrh] Go down
http://evangelina.mojblog.hr
evangelina

evangelina


Broj postova : 11
Age : 55
Registration date : 13.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimeuto lip 19, 2007 10:52 am

Ako ti moj odgovor nije dobar ili dovoljan, onda je za tebe stvarno pravo mjesto epc forum forum pod temom "teologija" i tamo dr. Stanko Jambrek odgovara na sva takva pitanja. On je povjesničar teolog, pastor i pisac raznih teoloških knjiga i mislim da je i više nego kompetentan da ti da puno detaljniji odgovor.
[Vrh] Go down
http://evangelina.mojblog.hr
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimeuto lip 19, 2007 12:48 pm

evangelina je napisao/la:
izrael je napisao/la:
ćemu onda forum kad postoje internet tražilice?? Ukucam pojam i evo.
Ne trebaš svoj nemar za poučavanjem i evangelizacijom prebacivati na mene takvim jadnim objašnjenjima.

da nije žalosno bilo bi smiješno.

rabbit

Hm...oprosti, ali nitko ti nije dao povoda da me nazivaš nemarnom i da me ismijavaš.

Oprošteno ti je. Ti si mi dala povoda svojim upučivanjem na druge forume.

hvala na odgovoru.
Very Happy

Ja sudjelujem na ovom forumu drugi me ne zanimaju.
Iako moram primjetiti da sam uočio ponovnu aktivnost vrača gideona na jednom forumu:
lol!
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
izrail123

izrail123


Broj postova : 14
Registration date : 15.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 12:13 am

evangelina je napisao/la:


Hm...oprosti, ali nitko ti nije dao povoda da me nazivaš nemarnom i da me ismijavaš.

Pošto je na drugom forumu doslovno istim riječima postavljeno pitanje, nametnula mi se misao da se radi o istoj osobi na oba foruma. Zbog svega toga nisam smatrala potrebnim na oba odgovarati isto, ako se radi o istoj osobi. Stoga oprosti ako sam te zamjenila s drugom osobom.

Kako bih ispravila moju pogrešku, evo objaviti ću isti odgovor, a admina molim da to ovaj put uvaži s obzirom na inzistiranju Izraela na odgovoru.


Moram samo reći da te je dovela u zabunu vjerovatno bolesna osoba koja se pretvara da sam ja to čini na način da kopira moje postove po drugim forumima i stavlja ih ovdje.
Nažalost u tome izgleda da ima podršku uprave ovog foruma jer je takvo što na drugim forumima spriječeno.
Žalosno je čime se služe braća protestanti da bi ocrnili nas katolike.
[Vrh] Go down
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 12:21 am

Ovo je kršćanski forum pa trebamo svi djelovati u istini i ljubavi.
sunny

Da ne bi dolazilo do zabune i budilo niske strasti u neobračenim forumašima, molim moderatore da obrišu ovaj topic.
Very Happy

Hvala!

farao
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
izrail123

izrail123


Broj postova : 14
Registration date : 15.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 12:23 am

Dokaz da se radi o bolesnoj osobi je i to što se pretvara u druge nickove sad piše pod nickom ramzes.
Pa mu post izgleda ovako:
Ramzes je napisao/la:
evangelina je napisao/la:
izrael je napisao/la:
ćemu onda forum kad postoje internet tražilice?? Ukucam pojam i evo.
Ne trebaš svoj nemar za poučavanjem i evangelizacijom prebacivati na mene takvim jadnim objašnjenjima.

da nije žalosno bilo bi smiješno.

rabbit

Hm...oprosti, ali nitko ti nije dao povoda da me nazivaš nemarnom i da me ismijavaš.

Oprošteno ti je. Ti si mi dala povoda svojim upučivanjem na druge forume.

hvala na odgovoru.
Very Happy

Ja sudjelujem na ovom forumu drugi me ne zanimaju.
Iako moram primjetiti da sam uočio ponovnu aktivnost vrača gideona na jednom forumu:
lol!
[Vrh] Go down
izrail123

izrail123


Broj postova : 14
Registration date : 15.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 12:26 am

Ramzes je napisao/la:
Ovo je kršćanski forum pa trebamo svi djelovati u istini i ljubavi.
sunny

Da ne bi dolazilo do zabune i budilo niske strasti u neobračenim forumašima, molim moderatore da obrišu ovaj topic.
Very Happy

Hvala!

farao

Ne nego treba ostaviti kako bi se vidjela tvoja nedjela i kako više ne bi mogao varati ljude a to neprestano činiš.
Budući da sam žrtva tvog divljanja zahtjevam da ovaj topic (tema) ostane kako bi drugi vidjeli tvoju zlu namjeru i kako bi se znali čuvati.
A ti bi trebao prestati s zlim djelima.
[Vrh] Go down
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 12:37 am

Kako god ti želiš, nespašena dušo.
U svemu želiš vidjeti zlo i greh, te samo proklinješ.
Ja ću se i dalje moliti za te da se obratiš kao i za one koji još nisu otkrili da si jehovin svijedok koji provocira kršćane i katolike ( svezi Međugorja).

Neka moderatori odluče kako god žele.

Neka ljubav istina i radost konačno zahvate ovj forum!

sunny

Božji blagoslov!
farao
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
.........................




Broj postova : 47
Registration date : 07.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 1:11 am

Ja jesam jehovac i što ti imaš protiv toga???

Svjesno sam i izabrao ovaj avatar da vas iritiram s idolopoklonstvom.
Na drugim forumima mi nisu dopustili ovaj avatar.

Ti si zao i pokvaren jer si me otkrio u mojoj misiji.
Ti si prvi zlikovće prepredeni koji me je otkrio.
Mene plaćaju 2000 Eura svaki mjesec za to da provociram kršćane i unosim nemir i razdor među vama.

Živio Jehova!

Molite se za me da vas uspijem sve obratiti.


Zadnja promjena: ; sri lip 20, 2007 2:38 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 1:14 am

lzrail123 je napisao/la:
Ja jesam jehovac i što ti imaš protiv toga???

Svjesno sam i izabrao ovaj avatar da vas iritiram s idolopoklonstvom.
Na drugim forumima mi nisu dopustili ovaj avatar.

Ti si zao i pokvaren jer si me otkrio u mojoj misiji.
Ti si prvi zlikovće prepredeni koji me je otkrio.
Mene plaćaju 2000 Eura svaki mjesec za to da provociram kršćane i unosimm nemir i razdor među vama.

Živio jehova!

opet imitator na djelu. Kao da mi ne primjećujemo razliku u prvom slovu imena. Okani se ćorava posla brate. Molit ćemo i za te. Hvala ti što sudjeluješ na našem forumu
Very Happy
kako ti samo ne dosadi budalesat se!
farao
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 6:05 am

Ramzes je posudio ne označivši da je to Izrailov post sa drugofga foriuma.
Izrail 123 je originalni autor upitnika.
Zamolio sam Ramzesa da ubuduće stavlja link i da nema kršenja autorskih prava.
U buduće će biti svbe dfobro sada kada smo objasnili.
Još jednom: Vrijeđanja ne smije biti, Kristov mir i ljubav nek su među nama. sunny
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimesri lip 20, 2007 8:25 am

Admin je napisao/la:
Ramzes je posudio ne označivši da je to Izrailov post sa drugofga foriuma.
Izrail 123 je originalni autor upitnika.
Zamolio sam Ramzesa da ubuduće stavlja link i da nema kršenja autorskih prava.
U buduće će biti svbe dfobro sada kada smo objasnili.
Još jednom: Vrijeđanja ne smije biti, Kristov mir i ljubav nek su među nama. sunny

Dobro si rekao brate admine, al molim te ubuduće da ne govoriš punih usta.
Laughing

Neka se kršćanska ljubav preljeva našim forumom.

farao
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
Luther
Admin
Luther


Broj postova : 423
Age : 38
Localisation : Balkan
Registration date : 14.04.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimečet lip 21, 2007 12:07 am

Molim vas nemojte se svađati. Izrail 123 je pisao ove postove na forumu Radosna Vijest, a ovaj je posudio teme od njega i svi misle da je to on.
Molim vas, ubuduće naznačite link i prethodno pitajte autora.
Nema pogrdnih naziva ovdje.
Sve vas volim i bratski pozivam da svađe ostavite negdje drugdje, a sve se ovo da riješiti i bez svađe.
Nije niš strašno toliko. Točno, jesu to ozbiljne stvari, ali daju se riješiti lijepim dijalogom.
[Vrh] Go down
http://protestantizam.bloger.hr
Ramzes

Ramzes


Broj postova : 24
Age : 114
Localisation : Egipat, Keopsova piramida, prizemlje
Registration date : 14.05.2007

Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitimečet lip 21, 2007 6:59 am

Amen!
farao
[Vrh] Go down
http://www.globalegyptianmuseum.org/
Sponsored content





Pentekostalni pokret Empty
PostajNaslov: Re: Pentekostalni pokret   Pentekostalni pokret Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pentekostalni pokret
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Kršćanski Protestantski Forum :: Crkva-Tijelo Kristovo :: Pojedini Udovi-Značaj Vrlo Velik-
Forum(o)Bir: